To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przepiękna Turcja:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aksonia
Polecam tego roczne wakacje dla tych którzy podróżują Turcję...
Jest cudnie..spędziłam tam urlop w mieście Side gdzie są przepiękne zabytki starożytnej byłej Grecji...a wązkich uliczkach można kupić sok prosto ze świeżych pomarańczy wyciskany na oczach klienta...
Pozatym plaże piasczyste, morze sródziemnomorskie cieplutkie, czyste i chłodzące nagrzane południowym słońcem ciało...raj na ziemie..a przy tym można zwiedzić leżące obok miasto Antalya jedne z większych w Turcji...oraz Pamukale gdzie są termiczne zródła z odżywczymi mocami zródlane wody...jest bosko...samo miasto Side jest małe, z licznymi kompleksami wypoczynkowymi, hotelami i miłymi mieszkańcami..a miasto wieczorem zmienia sie w romantyczne wąskie uliczki spacerujących zakochanych par...naprawdę gorąco polecam rejs statkiem na wyspe delfinią gdzie pokazują się od czasu do czasu delfiny...
ahh i ceny są przystępne jeśli jest możliwość zakupinia wycieczki w niemieckim biurze podróżnym...w porównaniu z polskimi można oszczędzić do 1000zł nawet..
polecam icon_biggrin.gif
Paula.
Także polecam. Ja co prawda byłam już prawie 6 lat temu w podróży poślubnej, ale było tak wspaniale, że chętnie pojechałabym znów (gdyby nie tyle nowych innych miejsc do zwiedzenia wink.gif ).
Obok wymienionych już przez aksonie trakcji poleciÅ‚abym KapadocjÄ™ – rewelacja. Niesamowite widoki – tam krÄ™cili Gwiezdne Wojny icon_biggrin.gif
A i jeszcze rewelacyjny aqua park w Antaly.
anulkamamulka
Kochane, a byłyście z dzieciaczkami? Wybieram się na przełomie sierpnia/wrzesnia na urlop z 20-miesięcznym łobuziakiem i zastanawiam się, czy w ogóle dam rade wypocząć..... Ja, bo dziecko pewnie będzie miało raj icon_smile.gif Jak z temperaturami? Co wziąć, a czego nie brać????
iguana
temperatury wysoooookie... Byłam pod koniec lipca w mieście Alanya. Upał nieziemski. To co jest teraz w Polsce to pikuś icon_biggrin.gif A co do kąpieli w morzu: mnie nie bardzo odpowiadały, bo woda za słona icon_wink.gif Co mi chlapnęło w oczy- to piekła ta sól. A woda była ciepła jak zupa, więc z tym ochłodzeniem się, to ciężko było. Ale nie narzekam, było pięknie.
Jeszcze co do temperatur: mąż zostawił klapki na brzegu i próbował wrócić na leżak boso. Piszę "próbował", bo jego bieg wyglądał raczej jak taniec paralityka. Naprawdę, nie dało się gołą stopą stać na tym piasku icon_biggrin.gif
anulkamamulka
Myszko ja wiem - dlatego jedziemy na przełomie sierpnia /września a nie LIPCA!!

Czy ktoś był wtedy w Turcji?????
ewabi
Ja byłam.
Na południu Turcji jest nadal gorąco. Na Egejskiej riwierze ciut lepiej (ale można trafić na deszczową pogodę i wrzesień bywa już "po sezonie" icon_smile.gif ). Nad Czarnym to już w ogóle jesień icon_smile.gif. A w górach na południu we wrześniu noce bywają już zimne.
Paula.
Ja byłam dwa ostatnie tygodnie września. Pogoda jak dla mnie była idealna. Cieplutko, nawet bardzo cieplutko icon_biggrin.gif , ale nie były to 40 stopniowe upały. Wieczory też były bardzo ciepłe i doceniliśmy klimę w pokoju. Pogoda popsuła się w dniu wylotu icon_biggrin.gif . Byłam na Riwierze Tureckiej, czyli nad morzem Śródziemnym, w Side, to jest pomiędzy Alanyą i Antalyą.
aksonia
Właśnie ja byłam w Side i Antalya dokładnie 3 września wylecieliśmy na 10 dni i temperatury były super, nie za gorąco ani nie za zimno , chyba z 30-33 stopnie, ale ja nie odczuwałam tych temeratur, bo morze , wiaterek chłodziło a pozatym chyba też widoki były tak zachwycające i rejs statkiem że ja z zachwytu nie zwracałam uwagi na temperatury..

Właśnie wieczory były cudne, ciepłe i takie pachnące..mi jakoś tam powietrze pachniało tak jak u nas wiosną po deszczu..ja do tej pory jestem zachwycona..

a co do dzieci to w hotelu gdzie mieszkałam były małżeństwa z dziećmi i jeśli jest dobra obsługa to też nie ma problemu, są specjalne stoliki dl arodzin z dziećmi i wogóle tyle leżaków jest na plaży wolnych z parasolami że o cień nie trudno dla dzieci..

właśnie jak wcześniej napisałam Side jest chyba jednym z miejsc gdzie można wypocząć, może dlatego że jest małym miasteczkiem bo Alanya czy Antalya należą już do sporych miast..i bardzo zatłoczonych przez turystów..

pozdrawiam i życzę udanych wakacji icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.