To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdzie wkładki ortopedyczne Thomasa????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anulkamamulka
Witam icon_smile.gif

Mój 18-miesięczny synek ma zdiagnozowaną koślawość nóżek i stópek - stawia wewnętrzą stronę stóp do środka, niemal szurając boczną stroną stopy po podłodze icon_sad.gif - grozi to płaskostopiem, tzw. iksami i innymi powikłaniami.

Ortopeda zalecił wykonanie specjalnych wkładek z korkowych "podpiętków", z wyższa stroną wewnętrzną niż zewnetrzna.

Czy nie można jednak takich wkładek dostać w jakimś sklepie? Kapcie ortopedyczne już nabyłam,a le o wkładkach nikt nie słyszał icon_sad.gif(

A czy któraś z Was boryka się z podobnym problemem? Czy jest szansa na skorygowanie tej wady przez wkładki? Na rehabilitację, ćwiczenia etc. maluch jest jeszcze za mały.... icon_confused.gif
Dorka
Kiedyś wkładki ortopedyczne (ale pewna jestem tylko tych dla dosrosłych) były w sklepie na Lelewela. CZy są tam nadal, nie wiem.

Nam ortopeda (Michajłow) na podobny problem (u 3 latka) zalecił podklejenie bucików ( typu Postęp, Tombut, Nemo) u szewca, tak by podeszwa była wyższa od wewnętrznej strony. Polecany był szewc na ul. Legnickiej. I faktycznie wiedział o co chodzi i zrobił tak jak prosił ortopeda.

CYTAT(anulkamamulka)
A czy któraś z Was boryka się z podobnym problemem? Czy jest szansa na skorygowanie tej wady przez wkładki? Na rehabilitację, ćwiczenia etc. maluch jest jeszcze za mały.... icon_confused.gif

Sama się zastanawiam icon_rolleyes.gif , u nas syn nosi te buciki cały czas, w przedszkolu, domu, a teraz i na spacery. Przed nami kolejna wizyta, zobaczymy co powie ortopeda.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.