To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Anemia u dwumiesięcznego niemowlaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sofijka
Witam,
Mam problem, moj maluszek za dwa dni skonczy dwa miesiące i rzopoznano u niego anemie. Na badaniach z krwi z paluszka okazalo się, że ma on anizocytozę erytrocytow co wskazuje na anemie. Szperalam troche po necie i nadal nie wiem co jest przyczyna tej niedokrwistosci u maluszka. W ciązy mialam swietne wyniki i zadnej anemii wiec przyczyna slabych zasobow Fe w okresie plodowym odpada, poza tym rozwazam jeszcze szybki wzrost, bo maly w ciagu 6 tygodni urosl 8 cm i przybral 2200 gram lububytek Fe przez biegunki. Maluszek ma problemy z alergia prawdopodobnie pokarmowa, w tej chwili jem tylko chleb z margaryna, marchewke gotowana , czasem kalarepe i jakis drob gotowany, moze to wina mojej diety, moze w mleku jest za malo tego Fe. Poza tym w ostatnich dwoch tygodniach schudl 300 gram od podanej poprzednio wagi i do tego ma cos z oskrzelami i bierze antybiotyk.
szukam jakichkowliek komentarzy od rodzicow, ktorzy borykaja sie z anemia i jak to dalej wyglada, czy faktycznie maluchy te rzowijaja sie wolniej i slabiej poprzez niedotlenienie .
Sofijka i malusi Kacperek
lunarex
moj maly ma 2.5 miesiaca i od 1.5 miesiaca walczymy z anemia.Przyczyna jest antybiotyk a wlasciwie 3 antybiotyki ktore bral poniewaz mial gronkowca i zapalenie pluc.teraz podaje mu kwas foliowy,wit b1 i zelazo w syropie(ferum lek) ale to jest na recepte.Na razie nie widac poprawy ale hemoglobina juz nie spada i to tez jest w miare dobra nowina ,co miesiac robimy badania.A co do rozwoju to rosnie kg na miesiac wiec nic sie zlego nie dzieje i urosl juz 5 cm.Nie martw sie bedzie dobrze .
Bebe
Mój Michas miał anemie w wieku 2 mies. Przyczyna był spadek żelaza po krwiaku ,który miał na główce po urodzeniu.Leczony był Ferro 66 i cebionem - bez skutku.Wyniki jeszcze sie pogorszyły.Pózniej inny lekarz przepisał hemofer w kropelkach i homeopatyczny lek Ferrum fosforicum. Pomogło. Pozdrawiam i współczuję Wam Wiem co czujecie .Ja to wszystko przechodziłam. Ale nie zamartwiajcie się .Będzie dobrze wink.gif
Użytkownik usunięty
Tymoteusz miał anemię. Po krótce mówiąc wiązało się to z alergią. Od 3 miesiąca życia dostaje soki i deserki. Po 6 tygodniach wzbogacania diety + podawnia środków krwiotwórczych (kwas foliowy, wit. B6, wit.C) żelazo znalazło się na dolnej granicy normy. Odkąd mógł jeść mięsko, poszło jeszcze ciut wyżej. Teraz non stop mamy katary i kaszle, więc nawet nie bardzo mam kiedy zbadać tą anemię...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.