To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zapchany nosek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Myssia
Chyba i my się dołączymy do alergików icon_sad.gif Kacper dość często miewa zapchany nos, tak jakby miał katar, ale nic mu nie leci. Jak mu ten nos czyszczę to wychodzą gęste, jasno zielonkawe glutki, albo takie w ogóle bez koloru. No i to mu zaczyna w końcu spływać do gardła i wychodzi nam zapalenie gardła i krtani. Męczymy się tak ze 3 tygodnie a potem ok tydzień albo i mniej przerwy i znów to samo.
Alergia czy się przeziębia? Jak myślicie? Czekamy narazie na wizytę u alergologa.
Mamy w domu psa. Ale Kacper od urodzenia nie miał takich rzeczy, dopiero jak miał ok 1,5 roku to tak się zaczeło z tymi "katarami". Kicha często, pociera nosek i oczka ma takie ni to podrażnione ni to opuchnięte. Może coś pyli i go drażni. Zmęczona jestem i on też, bo spać nie może przez to.
Pozdrawiamy
Bebe
Popros lekarza o skierowanie na wymaz z noska. Mój syn (alergik zresztą) tez tak miał i okazało się,że winny jest paciorkowiec zieleniacy i gronkowiec złocisty icon_sad.gif
Dorotka
U mnie Kacper ma katar od ponad miesiąca icon_sad.gif Jak często wyciera nosek to katar jest wodnisty jak zalego troszkę to nabiera kolorków icon_evil.gif Byliśmy juz u 5 różnych lekarzy, każdy twierdzi, że to alergia a panie w przedszkolu każą leczyć dziecko icon_evil.gif (bo ma prawie 37 tem. ). Testów nie możemy na razie zrobić bo wszystkie łódzkie szpitale strajkują icon_evil.gif dziś nawet nie mamy wizyty u logopedy icon_confused.gif
Wczorajszy lekarz przepisał nam do noska wodę morską z miedzią i psikamy, wydaje mi się, że jest troszkę lepiej icon_biggrin.gif
Myssia
U nas już katar zrobił się wodnisty. Leci cały czas. O wymaz faktycznie poproszę. Dzięki.
Kacper też ma 37.
A na wizytę u alergologa z miesiąc jeszcze poczekamy. Bo Instytut nie ma już pieniędzy na badania dla dzieci icon_evil.gif
Pzdr.
addera
Michał ma cały czas zapchany nos icon_confused.gif
Dzis byliśmy u alergologa, po raz kolejny zresztą, i dostaliśmy Flixonase do ciągłego stosowania (do końca lipca na pewno). U nas to potwierdzona testami alergia na pyłki traw (własnie pylą icon_evil.gif ) i na roztocza - tutaj możliwe objawy przez cały okrągły rok icon_rolleyes.gif
Na rozrzedzenie gęstej wydzieliny dobrze działa Mucofluid, ale on tylko rozrzedza, nie likwiduje przyczyny. No i ma okropny zapach icon_confused.gif

Aha, woda morska na Michała nie działa wcale, nawet mu dobrze nie oczyszcza nosa icon_sad.gif
Agali
moja prawie 5 letnia córka też ma alergię na pyłki i roztocza kurzu domowego i na zapchany nos mamy krople Buderhin które działają rewelacyjnie. Przy mocno zapchanym nosku lub wodnistym katarze wystarczy tylko kilka razy ropylić kropelki i wszystko wraca do normy. Gorąco je polecam.
Klucha
moja córa przy nasileniach alergii ma stany podgorączkowe, takie 37-37,5, a raz nawet 37,8 nie podaję leków przeciwgorączkowych. Są to goraczki paru godzinne.

Jest ona wynikiem alergicznych stanów zapalnych icon_sad.gif
marsjanka
Oliwia już 2 lata stosuje flixonase raz dzienne, i parę razy dziennie sterimar (ale ten zwykły- sa też dla alergików ale mają ograniczony czas stosowania) A teraz dodatkowo dostaliśmy robioną maść, podobno lepsza bo niesterydowa jak flixonase.
jules
Ja podaję synkowi do noska otrivin dla dzieci (ten z solą morską i witaminą B), bo dobrze nawilża i udrażnia nosek - zwłaszcza teraz, kiedy powietrze w mieszkaniach jest takie suche to dla śluzówki w nosku po prostu udręka. Ale dzięki temu, ze używamy otrivinu rzadko kiedy ma zapchany nosek.
mirkacz
Mnie się wydaje, że generalnie te preparaty z solą morską są dobre dla zapchanych nosków. Myśmy używali różnych, i tego sterimaru z dodatkiem miedzi, a teraz kupujemy też ten otrivin z b5 ze względu na to , że dobrze się go psika, bo nie zalewa noska i gradła.
malicja
No, ten otrivin to nie tylko ma fajny aplikator, ale ja zauważyłam, że witamina b rzeczywiście łagodzi podrażnienia w nosku, o co przy katarze nie trudno. Ale nawet jak nie ma kataru, a powietrze jest za suche, to dobrze psiknąć raz dziennie do noska, żeby nawilżyć i chronić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.