To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zapomniałam wziąść tabletkę - i co dalej?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

piola niezalogowana
Dziewczynki, zapomniałam wziąść tabletkę antykoncepcyjną i martwię się żeby nie być w ciąży. Opiszę jak było-w sobotę zaczęłam brać nowe opakowanie, potem w niedziele było teges icon_biggrin.gif a potem w czwartek zapomniałam tej przeklętej tabletki. I generalnie nie martwiłabym się wcale bo po zapomnieniu już teges icon_biggrin.gif nie było, ale na ulotce od tych tabletek wyczytałam, że istnieje ryzyko zajścia w ciąże gdy zapomniano wziąść tabletkę w pierwszym tygodniu i w tygodniu poprzedzającym zapomnianą tabletkę miało miejsce teges icon_biggrin.gif . No i u nas to teges miało miejsce w tym tygodniu poprzedzającym. Trochę mi się to bez sensu wydaje bo niby co, jak teges będzie w poniedziałek a zapomnę w piątek to mogę zajść w ciąże, w jaki sposób, bo nie bardzo rozumiem? Szczerze mówiąc martwię się trochę i liczę na to, że ktoś coś mi tu mądrego napisze. Pozdrawiam
Ola
feroMonik
O rany, ale nakomplikowałaś icon_smile.gif

Po prostu plemniki mogą sobie żyć kilka dni i gdyby cudem nastąpiła u Ciebie owulacja z powodu tej przerwy w braniu pigułek, to teoretycznie mogłabyś zajść icon_smile.gif Ale to dość mało prawdopodobne - jak wygrana w totolotka.

Czego Ci nie życzę (skoro nie chcesz) icon_wink.gif

A powinnaś postąpić, wg instrukcji w ulotce ("co zrobić, kiedy się nie wzięło tabletki").
piola niezalogowana
Dzięki Monika za odpowiedź.

Niestety już taki mój urok, że lubię komplikować sobie życie-jak nie mam problemu to dopiero mam problem icon_biggrin.gif . Tak myślałam, że chodzi o żywotność icon_lol.gif plemników. Aczkolwiek i tak wszystko to i tak dla mnie jest trudne do zrozumienia. Brałam przed ciążą tabletki przez 6 lat i zawsze myślałam, że np. zaczynając brać pierwsze opakowanie wogóle zabezpieczaja cię dopiero gdy je skończysz a tu okazuje się, że te które teraz biorę zabezpieczają już od pierwszej tabletki w co trudno mi uwierzyć. Ale cóż czasy się zmieniają, a my starzejemy icon_biggrin.gif . Druga sprawa to np. to, że gdy zapomnę wziąść tabletki w 2 tygodniu to jak mi się o tym przypomni mam ją sobie łyknąć i nie muszę się już dodatkowo zabezpieczać icon_eek.gif , a jak już pisałam w pierwszym tygodniu muszę też ją połknąć i dodatkowo się zabezpieczać przez 7 dni no i jeszcze myśleć o tym czy przed tym zapomnieniem było teges icon_biggrin.gif .

Oj znowu zamieszałam ale jak tak sobie piszę to mi lżej.

Pozdrawiam Ola
Agnisma
To jeszcze zależy jakie to tabletki, ja używam cilest biorę je wieczorem, jeśli mi się zdarzy zapomnieć, to albo opuszczam(jeśli przypomni mi się wieczorem dnia następnego),albo biorę, jeśli wpadnę na to rano lub koło południa icon_lol.gif
Jeszcze nic wink.gif nieplanowanego mi się nie przytrafiło icon_lol.gif
Teraz w zegarku mam alert ustawiony na godzinę "zarzycia" i nie ma możliwości , żebym zapomniała(chyba , że mi akurat pika gdzieś na imprezie wink.gif )
Słyszałam, że można zamówić sms przypominający, ale za to niestety trzeba płacić, a przypomnienie w zegarku, czy telefonie jakby darmo icon_lol.gif wink.gif
feroMonik
CYTAT(piola niezalogowana)
a tu okazuje siÄ™, że te które teraz biorÄ™ zabezpieczajÄ… już od pierwszej tabletki w co trudno mi uwierzyć. Ale cóż czasy siÄ™ zmieniajÄ…, a my starzejemy  :D . Druga sprawa to np. to, że gdy zapomnÄ™ wziąść tabletki w 2 tygodniu to jak mi siÄ™ o tym przypomni mam jÄ… sobie Å‚yknąć i nie muszÄ™ siÄ™ już dodatkowo zabezpieczać  :shock: , a jak już pisaÅ‚am w pierwszym tygodniu muszÄ™ też jÄ… poÅ‚knąć i dodatkowo siÄ™ zabezpieczać przez 7 dni no i jeszcze myÅ›leć o tym czy przed tym zapomnieniem byÅ‚o teges  :D .


A cóż to za dziwne pigułki?
piola niezalogowana
to microgynon
irminka2
Też biorę microgynon i powiem szczerze,że ulotka do tych tabletek jest tak zakręcona,że jak mi się zdarzy coś pokręcić dzwonię natychmiast do mojej pani doktor i robię tak jak ona mi powie. ze dwa razy zdarzyło mi się ,że kazała mi już nie brać zapomnianej pigułki i stosować dodatkowe zabezpieczenia. Te zapomniane przydały mi się , jak w godzinę po wzięciu tabletki dopadło mnie rzyganie,jak mi przeszło wzięłam dodatkową tabletkę i pani doktor powiedziała , że bardzo dobrze zrobiłam.
Irmina
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.