To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezerwatywa a ciaza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mir23
moze moj problem wyda Wam sie smieszny i licze sie z tym ale jakos zaprzata mi to glowe i bylabym wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz.otoz mam 25 lat od 4 lat wspolzyje regularnie z moim chlopakiem przy uzyciu prezerwatywy,uzywamy jej zgodnie z przeznaczeniem,przestrzegamy wszystkich wskazowek i bardzo uwazamy!ale problem jest taki,ze wszedzie sie czyta ze to zawodny srodek, ze 30 na 100 kobiet rocznie zachodzi w ciaze, moje kolezanki mowia ze to zaden srodek wiec moze z nami jest cos nie tak? wiele z moich kolezanek jest juz przez to mamami i takich przypadkow zdaza sie bardzo wiele, nie chce sie martwic na zapas bo chyba nie mam powodu? nie smiejcie sie ze mnie tylko sprobujcie pomoc! z gory dziekuje:) pozdrawiam wszystkich:)
Mika
zawodny
nam się "udawało" z gumką przez 3 lata -teraz Jasiek ma już prawie 5 icon_lol.gif
ale to akurat nie było dla mnie powodem do zmartwień wink.gif
mir23
no wlasnie zawodny:( wiec czemu nas nie zawodzi juz od 4 lat? przepraszam ze pytam ale moze nie przestrzegaliscie wszystkich wymogow?? czy mam zaczac myslec ze cos z nami nie tak skoro nic ??
mamuśka.chłidzw
moja wpadka będzie w październiku icon_lol.gif Ja się zastanawiam czy u nas nie ma w druga stronę icon_rolleyes.gif
mir23
wiec co myslicie o mojej sytuacji?? powinnam zaczac sie niepokoic ze po 4 latach regularnego wspolzycia z gumka nic nam sie nie przytrafilo?? icon_redface.gif
mamuśka.chłidzw
ja bym się tym nie martwiła, przeciez to o niczym jeszcze nie świadczy. Raczej każda z nas chciała ci napisać, że do czasu... wink.gif
myszowata
Też miałam takie myśli a jednak jak zaczęliśmy się na prawdę starać to już za pierwszym razem w brzuszku rozgościła się Ida icon_smile.gif
Simson
Mir23 nie rozumiem Twojego niepokoju. Jesli nie planujecie dziecka to chyba dobrze, że nic się nie przytrafiło? Póki co mi też się jeszcze nie przytrafiło, a mineło u mnie więcej niż 4 lata. Oczywiście mam dwoje dzieci, ale decyzja o nich podjęta swiadomie icon_lol.gif
użytkownik usunięty
Mir- my też używaliśmy prezerwatyw i nie zaszłam w ciążę. Moje koleżanki też nie chcą łykać hormonów więc też zabezpieczają się w ten sposób i nie zostają mamami, a przecież nie możliwe żeby wszystkie miały problemy icon_biggrin.gif Jeśli jednak się tym stresujesz to może wybierz z ginekologiem jakąś dodatkową metodę.
Lizia
Mir,
Nie przejmuj siÄ™.
Większość ciąż przy stosowaniu środków antykoncepcyjnych spowodowana jest niewłaściwym używaniem tychże środków
kethry
a czasem trafi się felerna gumka. nie sposób przewidzieć, czy się zdarzy, czy się nie zdarzy icon_wink.gif
JoannaW
Te wskaźniki 30/100 albo 99/100 w przypadku pigułki to jest ODSETEK PAR a nie ile razy na 100 Ci się uda. To znaczy że na 100 par używających pigułki 99 nigdy nie zaszło w ciążę a 1 para zaszła - bo na nich widocznie pigułki nie działają. Na 100 par uzywających prezerwatywy 30 zaszło - ale wcale nie za pierwszym razem tylko po jakimś tam czasie używania, rozumiesz ? Ten wskaźnik to jest miara dla ilu procent par na świecie ten środek jest pewny, nie znaczy wcale ze na 10 razy 3 razy bedzie wpadka icon_smile.gif Ale nie wiem na jaki okres czasu ten wskaźnik jest wyznaczony, może na rok ? Powiem Ci że myśmy też przez trzy lata używali prezerwatywy + unikanie dni płodnych i wpadki nie było.
Pozdrowienia
semi
My używaliśmy przez 6 lat i wpadki nie było.
kinia21
Ja mam takie pytanie... kochałam sie z swoim chłopakiem z prezerwatywą, nie skończył we mnie... czy mogę zajść w ciąże? Spóźnia mi sie okres narazie 3 dni a od ponad roku mam miałam bardzo regularny okres... nie wiem co o tym myśleć... Mam 21 lat.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.