To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak nauczyć czytać ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ulcik
Jak się do tego zabrać ??
Karoline ciągnie do czytania .. a ja nie wiem jak jej pomóc ..

pomożecie ?

u.
agarad
Może jak ma zapał to niech poprostu sama trenuje - moje dziecko nauczyło się czytać nawet nie wiem kiedy tzn. wiem - wtedy gdy ja byłam zajęta młodszym rodzeństwem icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
zacznij od "na jaką literę zaczyna się/kończy słowo", potem ile liter/głosek, a potem już z górki icon_smile.gif
no i czytanie globalne- ponaklejaj nazwy "stół", "szafa" etc. na odpowiednie przedmioty
powodzenia icon_smile.gif
hogata
CYTAT(mama_do_kwadratu)
zacznij od "na jaką literę zaczyna się/kończy słowo", potem ile liter/głosek, a potem już z górki icon_smile.gif
no i czytanie globalne- ponaklejaj nazwy "stół", "szafa" etc. na odpowiednie przedmioty
powodzenia icon_smile.gif


Popieram. Czytanie globalne daje świetne efekty u naprawdę małych dzieci i często jest doskonałym wstępem do czytania.
No i małymi kroczkami... literki, głoski itd. Jak jest zapał to szybciutko załapie. icon_biggrin.gif
adzia
U nas zaczęło się od pisania. Najpierw mała chciała coś napisać, ja jej dyktowałam a potem sama z siebie zaczęła składać słówka. Czytanie przyszło troszkę później. naprawdę, jestem w szoku, ale to się dzieje samo, wystarczy, że dziecko pozna pojedyncze literki i troszeczkę poćwiczy z rodzicami, potem to juz idzie jak lawina icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.