To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PÅ‚yn w worku osierdziowym

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KM
Czy, któraś z Was miała płyn w worku osierdziowym? Jak można się go pozbyć?
cydorka
CYTAT(KM)
Czy, któraś z Was miała płyn w worku osierdziowym? Jak można się go pozbyć?

Płyn w worku osierdziowym, to bardzo niebezpieczna sprawa, świadzcy zdecydowanie o chorobie układu krążenia.
Można się go pozybyć ??????. Osoba z takim rozpoznaniem powinna byc pod stałą opieką kardiologa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cyd
KM
Cyd, nie strasz... Orientujesz się czy lekami można to zwalczyć czy konieczny jest zabieg?

Ten płyn wyszedł mojemu mężowi podczas usg, teraz musi trochę poczekać na wizytę u kardiologa.
Edi Zet :)
No zależy ile tego płynu jest. I co to za płyn. Fizjologicznie w worku osierdziowym zanajduje się kilka mililitrów płynu, tak by serce nie "szurało" po blaszce wew. osierdzia.
Zależy ile tego płynu jest i co to jest za płyn.
Rozumiem, że skoro na echu wyszedł płyn to lekarz ma podejrzenie że jest go za dużo i że zna jego charakter.
Krew w worku osierdziowym jest bezp. zagrożeniem życia. Powoduje tamponadę serca tzn. uciska na serce tak, że nie jest sie ono w stanie kurczyć i rozkurczać i pompować krew na obwód.
Wysięk, przesięk w worku osierdziowym jest zazwyczaj skutkiem zapalenia osierdzia, a to towarzyszy wielu schorzeniom narządowym.
Tak czy siak udałabym sie jak najszybciej do kardiologa.
Edi Zet :)
CYTAT(KM)
Cyd, nie strasz... Orientujesz siÄ™ czy lekami można to zwalczyć czy konieczny jest zabieg?  

Ten płyn wyszedł mojemu mężowi podczas usg, teraz musi trochę poczekać na wizytę u kardiologa.

Przy bezp. zagrożeniu życia robi się chyba u ludzi punkcję worka osierdziowego lub otwiera sie klatkę piersiową i otwiera worek osierdziowy celem pozbycia płynu. Ale nie wiem do końca.
Lekami moczopędnymi może, ale to pod stałą kontrolą kardiologa.
W każdym razie musicie ustalić przyczynę pojawienia się tego płynu. Nie woelno tego zlekceważyć.
KM
DziekujÄ™ za odpowiedzi.

To teraz będę wypychać męża do lekarza, jeszcze się nie zapisał icon_rolleyes.gif
blaire
A my musimy iść na kontrolne echo, bo wcześniejsze wykazało płyn w worku osierdziowym u Kornela.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.