To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak profilaktyczne zapobiegać skurczom?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosia21
Witam
Od kilku dni mam obawy ze wystąpią u mnie przedwczesne skurcze, nie wiem dlaczego, po prostu się boje ze nawet nie będę umiała ich rozpoznać a to dopiero koniec 24 tc. Tym bardziej ze jestem wcześniak. Proszę dziewczyny czy można jakoś temu wcześniej zaradzić, brać jakieś leki,odpoczynek itd. po prostu profilaktyka.
AgucioreQ
mi na skurcze lekarka kazała 3 razy dziennie brac nospe i magnez. i jak najwiecej odpoczywac w ciagu dnia. nospe brałam juz od 18 tygodnia. pomogła icon_smile.gif
Jasiucha
Ale no-spa to nie witaminki i bez konsultacji z lekarzem nie należy jej łykać.. zwłaszcza jeśli nie ma żadnego problemu fizycznego..

Tutaj problem raczej tkwi w głowie.. nie zamartwiaj się tym.. ciesz się ruchami dziecka, jak się wierci i kopie icon_biggrin.gif

Zacytuje Ci może fragment książki "W oczekiwaniu na dziecko" - uważam, że jest bardzo dobra:
Istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko urodzi się później niż przed wyznaczonym terminem.
Pomimo,że szanse na donoszenie dziecka do planowanego terminu rozwiązania są spore to prawie zawsze można coś jeszcze poprawić.
Poniżej wymieniono czynniki ryzyka uważane za przyczynę przedwczesnych porodów. Wyeliminuj więc te które dotyczą Ciebie, a pomożesz dziecku pozostać w twym łonie do planowanego terminu (38-40tc):
-palenie
-używanie alkoholu
-nadużywanie leków/narkotyków
-niewłaściwy przyrost masy ciała
-nieodpowiednie odżywianie
- ciężka praca fizyczna lub długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej
- stosunki płciowe (tylko w przypadku niektórych kobiet)
-silny stres emocjonalny
-infekcja dziąseł
[...]
Jeśli pomimo najlepszych starań, przedwczesny poród się zacznie można go niekiedy zahamować do czasu osiągnięcia przez dziecko większej dojrzałości. [...]
Jeśli zauważysz u siebie którykolwiek z poniższych objawów, skontaktuj się z lekarzem bez względu na porę dnia:
-skurcze podobne do bólów miesiączkowych z biegunką lub bez, mdłości lub niestrawność
-ból i ucisk w dolnej części pleców
-bolesność lub uczucie ucisku w miednicy, promieniujące w okolicy lędźwiowej i ud
-zmiana charakteru upławów - zwłaszcza jeśli są wodniste,podbarwione przez krew lub brunatne
- pęknięcie błon płodowych - sączenie lub wyciek płynu owodniowego
AgucioreQ
nie pisałam ze ma brac bez konsultacji lekarza tylko napisałam co moja lekarka poleciła mnie ...

gosia wiec najlepiej wybierz sie do lekarza icon_smile.gif nie chce straszyc ale jak ja miałam skurcze w 20tc lezałam 10 dni na patologi z zagrozeniem poronienia ... wiec lepiej wybierz sie do lekarza i on Ci powie co masz robic icon_smile.gif Ale mysle ze magnez mozesz sobie spokojnie brac sama. no-spa działa rozkurczowo i od czasu do zasu tez ci nie zaszkodzi icon_wink.gif
Jasiucha
CYTAT(AgUc!oReQ)
gosia wiec najlepiej wybierz sie do lekarza icon_smile.gif nie chce straszyc ale jak ja miałam skurcze w 20tc lezałam 10 dni na patologi z zagrozeniem poronienia ... wiec lepiej wybierz sie do lekarza i on Ci powie co masz robic icon_smile.gif Ale mysle ze magnez mozesz sobie spokojnie brac sama. no-spa działa rozkurczowo i od czasu do zasu tez ci nie zaszkodzi icon_wink.gif


Gdybyś uważnie przeczytała posta to byś zauważyła drobną różnicę, że Gosia21 nie odczuwa żadnych skurczy tylko się martwi, że mogą się pojawić - chociaż nic na to jak do tej pory nie wskazuje, przynajmniej z jej posta tak wynika icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.