To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki laktator polecacie ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

orzechowa
Zastanawiam się:

1. czy w ogóle warto kupować laktator

2. jeśli tak, to jaki... co jest konieczne, a co jest zbędnym 'bajerem' ?

3. jaki używacie i jak go oceniacie ?

/wiem że warto o tym myśleć ZANIM maleństwo przyjdzie na świat icon_wink.gif/
Dudek
Ja powiem tak dostałam od koleżanki zanim urodziałam medeli i już w 3 dobie stał sie niezbędnym narzędziem tylko niestety nie sprawdził się, później zakupiłam avent isis i byłam zachwycona. Pożyczyłam potem koleżance, która już wcześniej używała innego i również zachwycona jest w 1000000% polecam aventu...
Małgoś.dz
ad.1 Warto, bo w newralgicznych sytuacjach (np. nawał pokarmu, albo jeśli ściągamy pokarm, żeby inny członek rodziny mógł dziecko butelką karmić) się bardzo przydaje. Nie przydaje - bo takich sytuacji newralgicznych stosunkowo nie zdarza się dużo. A czasami zdarza się tak, że kobieta w ogóle nie karmi piersią (brak pokarmu) i wtedy na darmo wydane pieniądze.

ad.2 i 3 Miałam ręczny laktator Aventa i byłam zadowolona. Dobrze ściągał, ssanie było mocne i prosty w użyciu.
Nie wiem co uważsza za bejery w laktatorze? W Avencie możesz ściągać pokarm np. bezpośrednio do butelki, albo do sterylnych woreczków foliowych (nie wiem, czy jeszcze takie robią). I generalnie wszystkie produkty tej firmy są do siebie kompatybilne.

A nie lepiej na razie tylko rozejrzeć się wśród dostępnych na rynku laktatorach, a zakupić dopiero po porodzie, jeśli okaże się, że faktycznie jest potrzebny? Bo to dość spory wydatek, a może okazać się zupełnie zbędny...
wroc
ponoć najlepsze są elektryczne (opinia lekarza)-ja nie próbowałam
Jesli ściaga sie pokarm sporadycznie to najlepiej ręcznie
buunia
Ja używam Avent Isis głównie po to, żeby ktoś z rodziny mógł mojego synka nakarmić butelką, jak musze gdzieś wyjść.. przydaje się i jest dobry w obsłudze.. Polecam.
KlaudiaGuza
ja jestem w 31 tygodniu i juz sobie zakupilam po 1 dlatego ze jeszcze sie ucze i jak najszybciej po urodzeniu bede musiala biegac na wyklady wtedy on na pewno sie przyda wiem z doswiadczenia kolezanek a po 2 to kupilam uzywany za 100zl na allegro firmy chicco lektryczny nie reczny w poradniku dla mamy i taty bylo napisane ze taki jest lepszy ze szybciej odciaga pokarm, jesli masz od kogo pozyczyc to radze ten sposob poniewaz z tego co sie rozgladalam to za reczny aventu trzeba dac ok 200zl z akcesoriami

pozdrawiam
grzałka
Ad1- to zależy jakie masz plany, ja zamierzałam wychodzić i zostawiać odciągniete mleko, więc kupiłam przed urodzeniem dziecks

ad2. kupiłam Avent isis- bo taki polecany był na starym edziecku, a był to jedyny znany mi wówczas organ opiniotwórczy- jest świetny, słuzył mi przy całej trójce- raz jedyny miałam okazję uzyć innego (nie pamietam jakiego) i to była porażka- avent mnie nigdy nie zawiódł

ad3. -j.w
Magdula
Avent! Można do niego dokupić woreczki do zamrażania, albo pojemniki (teraz służą mi do zamrażania porcji zupek icon_wink.gif ), można odciągać pokarm do butelki.
Mikunia
A ja miałam zwykły ręczny za ok.9 zł. Ale jeśli zamierzasz odciągać dużo pokarmu napewno kup lepszy. Ja potrzebowałam go tylko aby odciągnąć nadmiar pokarmu.
Pzdr.
Leika
Mam Avetn Isis, ręczny i go sobie chwalę. Prosty w obsłudze, wygodny. Pasuje do wszystkich butelek Avent.
Też mi go polecono i jestm bardzo zadowolona.

Mimo, że karmię wyłącznie piersią, zdarza mi się czasem używać laktatora; np. gdy miałam nawał pokarmu. Można zrobić zapasy własnego mleka na sytuacje kryzysowe - gdy chce się gdzieś wyjść wieczorem, lub gdy się będzie chorym i będzie się przyjmować leki, które przenikają do pokarmu.
Mariena
widzę, że się powtórzę, ale też mam Avent Isis i jest super. Wcześniej kupilam taki za 9 zl w aptece - bańka szklana z gruszką i to bylo straszne. Dlugo trwalo wyciskanie kropli mleka i się denerwowalam, mimo że potrzebowalam tego sporadycznie, kiedy musialam wyjść na trochę z domu bez Ani. I kupilam na allegro ten Aventu. Bez porównania, choć nadal potrzebuję go zadko, to przynajmniej ściągnięcie okk. 80 ml mleka trwa teraz u mnie ok. 10 minut. Ale faktycznie lepiej poczekać z zakupem do momentu, kiedy będziesz wiedziala, jak stoisz z pokarmem. Wiadomo, prawie każda matka chce karmić piersią ale nie każdej niestety się to udaje... A laktator nie jest sprzętem który można wykorzystać do czegoś innego, więc po co ma niepotrzebnie leżeć i się kurzyć?...
Kasia&Hania
Ja miałam laktator z Canpolu, ale nie pamiętam dokładnie modelu
https://www.allegro.pl/item128980751_laktat...na_balonik.html taki, możesz sobie o nim poczytać. czy się przydał???? Pare razy go użyłam, gdy miałam nawał pokarmu i musiałam odciągać. Jest także przydatny przy zapaleniu piersi. Nie musiałam na szczęście używać laktatora do odciągania pokarmu, w celu podania go Hani. Miałam ten komfort, że nie pracowałam i cały czas z nią byłam. Laktator to fantastyczna sprawa, dla kobiet, które muszą wrócić do pracy, a chcą dalej karmić piersią. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Z racji problemowego karmienia piersią miałam 2 laktatory icon_biggrin.gif Avent Isis, Medela elektryczna. Avent był całkiem całkiem, ale DO PIĘT NIE SIĘGAŁ elektrycznej Medeli. Z tym, że ja ściągam pokarm kilka razy dziennie, przez 8,5 miesiąca. Tylko dzięki temu właśnie laktatorowi. Wydatek duży (230 zł zapłaciłam), ale BARDZO WARTO BYŁO.
Leika
Z opini koleżanek wiem, że lektatory elekryczne są bardziej wydajne, wygodniejsze, ale jeśli nie odciąga się regularnie tylko sporadycznie to ręczny jak najbardziej wystarczy.
Mocca
Co do mnie uzywam elektrycznego medeli.... i recznego avent.
Elektryczny jest dobry jesli maly sie nie przystawia do piersi i tzreba go ciagle uzywac... Reczny jest o wiele szybszy i przydaje sie na wyjazdach i wyjsciach oraz gdy uzywa sie laktatora sporadycznie... Radze poczekac i zobaczyc po porodzie...
Dagunia
Ja używałam Avent Isis i również byłam bardzo zadowolona. Przydał się zwłaszcza jak musiałam wrócić do pracy, odciągałam pokarm i przywoziłam do domku, więc Amelka miała moje mleczko icon_wink.gif
Polecam.
Mocca
Dagunia a jak to bylo u ciebie ze sterylizacja???... Tez wracam do pracy i planuje tam odciagac sobie pokarm... Tylko jak juz raz odciagne to co potem za pare godzin jak bede chciala drugi raz odciagnac??? Jak to wysterylizowac???
Dagunia
Hmm. Mocca ja tylko początkowo odciągałam pokarm dwa razy, a później już tylko raz. No i prawdę mówiąc specjalnie się sterylizacją nie przejmowałam icon_redface.gif Myłam tylko i parzyłam wrzątkiem.
Zresztą ja tylko na początku gotowałam butelki, smoczki itp. (sterylizatora nie posiadałam). W tym czasie jak wróciłam do pracy a Amelka miała już ok 5,5 miesiąca, to tylko od czasu do czasu w porywach wygotowywałam cały ten sprzęt. Nawet moja lekarka twierdziła, że z tą sterylizacja to bez przesady, bo dzieci się też muszą oswajać z zarazkami. icon_rolleyes.gif Więc ja oswajałam wink.gif
Ale oczywiście to sprawa indywidualna.
Użytkownik usunięty
Mocca, ściągałam w pracy pokarm ponad 3 miesiące, trzy razy w ciągu dnia. Myłam, parzyłam wrzątkiem, to wszystko icon_smile.gif
Ceda
Przy drugiej ciazy kupilam elektryczny, przy pierwszej uzywalam ręcznego i po 2 tygodniach pokarm zaczal mi zanikac, duzo siły, czasu i cierpliwości wymaga uzywanie ręcznego. Z laktatora korzystalam non stop, gdyz nie dalam rady karmić piersią z powodu bolu, dlatego teraz postanowilam kupic elektryczny.

Polecany jest Lasihoh na obie piersi. Jest znacznie wygodniejszy jak również ma wiele dobrych programów tak wiec można ustawic sobie siłe tego jak leci mleko. https://www.aptekagalen.pl/lansinoh-podwojn...ktator-manualny
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.