To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nocleg w Toruniu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
_rybka
Dziewczyny, szukam namiarów na jednodniowy nocleg dla dwu osób dorosłych i dziecka. Z łazienką i w miare tani. Pomozecie?
A może polecicie miejsce, gdzie można z dzieckiem zjeść> no i co należy zobaczyć, bo ja w Toruniu byłam tylko raz.
Meggi
hej rybka , mieszkam w samym centrum Torunia , i tu niestety pełno hotelów , ale noclegi droższe i dojazd kiepski bo większośc ulic na starówce zamknieta. Jest obok mnie jeden hotel w którym doba w pokuju dwuosobowym z dużym łóżkiem kosztuje 170 zł ze śniadaniem. Tyle mojej wiedzy w tym temacie , podam za to linka na strony o Toruniu , jeśli cos wybierzesz , moge to sprawdzić i powiedziec czy miejsce jest godne polecenia. Ale tylko do wtorku , bo w środe wyjeżdżam na tydzień.
https://www.miasto.torun.pl/

Jesli zaś chodzi o zwiedzanie , otwarto ostatnio muzeum piernika , gdzie mozna samemu upiec sobie piernik , i potem go zjeśc . Więcej poniżej
https://www.muzeumpiernika.pl/

Jedzenie polecam jeden lokal z pysznymi kluskami ziemniaczanymi , lub pierogami , naprawde domowej roboty , mieści się na ulicy Łaziennej "Piąta Klepka" kilka metrów od głównego deptaku na starówce.

A kiedy konkretnie będziesz Toruniu? Może bym mogła w pomóc tu na miejscu ?
_rybka
Meggi, dzięki. Na razie nic nie znalazłam, bo mam uszkodzony system przez wirusa icon_evil.gif .
W Toruniu będziemy prawdopodobnie 19 VII.
joanaz
Witam. Z tańszych hoteli to może Hotelik w Centrum- Na Pl. s. Katarzyny, może Kopernik. Na strnie podanej przez Meggi są dokładne namiary lecz niestety nie ma cen.
Oprócz Muzeum Piernika polecam tez Planetarium ( sa filmy o kosmosie dla dzieci) i możliwośc aktywnego poznawania planet np ile waży się na poszczególnych planetach Ukladu Słonecznego.
Fajne pierogi (z owocami też) mozna zjeść na Starym Rynku Pod Kurantami, a nalesniki wszelkiej maści w Manekinie - też na Starym Rynku tylko po drugiej stronie Ratusza.

pozdrawiam
joanna
_rybka
Dzięki, dziewczyny icon_biggrin.gif
Cleo

Odgrzewam wątek, bo chcemy wybrac sie do Torunia, w ktorym chyba nigdy nie byłam. Zainspirowalo mnie poranne DOmowe PRzedszkole w tv 06.gif
Jak z tymi noclegami? Moi rodzice polecaja mi jedno miejsce na samej Starowce-wyglada świetnie w necie, ale oni twierdza, ze 'nie dla dzieci'. Tu chodzi o1 nocleg, moze 2. Ma byc wygodnie, fajnie, tak zeby mozna dizeic polozyc spac i gdzeis sobie przysiąść. Blisko Ciekawych Rzeczy, bo bedziemy bez samochodu.
Zapisalam info o Muzeum piernika i naleśnikach:) cos dla Michasi:)
Polecicie cos jeszcze, co zainteresuje 5-latkę? Bo mnie to kawairnie dobre i spokoj oraz Inność:)
Dzieki za podpowiedzi!
Paula.
Byliśmy w Toruniu w zeszłym roku. Zatrzymaliśmy się wracając z nad morza. Nocowaliśmy w tym hoteliku: Attic City Hostel. Dosyć blisko starówki, chociaż nie na samej starówce. Ale my z małą w wózku dochodziliśmy sobie na piechotkę.
Jak patrzę na zamieszczone fotki to wychodzi, że odnowili od zeszłego roku. To znaczy łazienka i kuchnia już wtedy były nowiutkie i bardzo fajne. Nie było jeszcze tej recepcji co jest na zdjęciu i meble w pokoju nie były takie nowiutkie. Nie są to wielkie luksusy, ale czysto i spokojnie (co prawda hotelik położony jest przy torach kolejowych i stacji Toruń Miasto. Ale pociągi nie jeżdżą tam zbyt często i jakoś nam nie dokuczyły.
A i jakoś wydawało mi się, że ceny były wyższe, ale może coś mi się pomieszało icon_smile.gif.

Toruń wart jest zwiedzenia. Muzeum Żywego Piernika to rewelacja. Nie tylko Kinga, ale i my byliśmy zachwyceni. Zobaczyliśmy także ruiny zamku krzyżackiego na brzegu Wisły. Byliśmy pod Krzywą Wieżą icon_smile.gif. Za wiele czasu nie mieliśmy więc nie dotarliśmy do Ogrodu Zoobotanicznego ani do Parku Etnograficznego, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś to nadrobimy, bo Toruń jest piękny.


Cleo
Dzieki Paula!
mój maz chyba pierwszy raz uwaznie oglada hotele proponowane, bo jesli wypali ten weeknd, to bedzie tez nasza 7rocznica slubu, wiec ma byc chociaz LADNIE.
W Domowym PRzedszkolu dowiedzialam sie jeszcze o fontannie z żabkami przynoszącymi szczescie.icon_smile.gif
A powiedz jeszcze- w tym Muzeum Piernika to non stop robia z dziecmi te zajecia z pieczenia? Wszystko jedno, o ktorej przyjdę w godzinach otwarcia muzeum - i tak Michasia załapie się na tę atrakcję?
Paula.
Tak dobrze to niestety nie ma, żeby cały czas były zajęcia z pieczenia pierników.
Musi się zebrać określona grupa chętnych, nie pamiętam dokładnie ile, ale chyba coś koło 10. My przyszliśmy i nikogo nie było, ale polecono nam przyjść za jakiś czas, bo już jakieś osoby były umówione na godzinę. I tak zrobiliśmy, że wróciliśmy o wskazanej godzinie. Zebrała się mała grupka i było pieczenie pierników icon_smile.gif.
W ogóle to prowadzą to młodzi ludzie i właśnie doczytałam na ich stronie, że w 2006 roku dostali wyróżnienie Mikroprzedsiębiorstwa.
Ich stronka: Żywe Muzeum Piernika.

Tak na marginesie, my też w tym roku obchodzimy 7 rocznicę icon_smile.gif. I to już za 12 dni icon_smile.gif.
joanaz
Cleo-bardzo miło, w tak ważnym dniu dla waszej rodzinie będziecie w Toruniu. Mam nadzieję, że miasto przywita was piękna pogoda i urzeknie swoim urokiem.

joanna

ps. bardzo polecam wam obejrzenie panoramy miasta (szczególnie pożnym wieczorem) z prawego brzegu Wisły.

ps. Fontanna z Flisakiem i żabkami stoi przy samym ratuszu.

joanaz
Cleo- a kiedy będziedzie w Toruniu ? 8-9 września to Europejskie Dni Dziedzictwa. W mieście będzie wtedy mnóstwo imprez o historycznym charakterze.

Mozan zajrzeć na stronę www.um.torun.pl

joanna
Meggi
Cleo icon_smile.gif), jak miło byłoby Ciebie poznać icon_smile.gif

Myslę, że ciekawym miejscem dla Michasi w Toruniu moze być planetarium
https://www.planetarium.torun.pl/
Kasandra była już tam kilka razy, z przedszkolem i szkołą i zawsze wracała zadowolona icon_wink.gif

Byłam tez kilka dni temu wnaszym małym Zoo, i jest warte zwiedzania, bo po pierwsze są już w klatce dla oglądających wystawione dwa małe Rysie, jest też mały Żubr, i mały kangurek tez sobie kica icon_wink.gif Ptaszarnia tez warta zobaczenia, zwłaszcza na piknego Kakadu.
https://www.zoo.torun.pl/index.php?nid=179

Gdybym mogła w czyms pomóc na miejscu, a mieszkam w samym centrum icon_wink.gif , może ze względu na kontuzję mojego męża nie będę mieć mnóstwa czasu,ale pewnie i Wy rodzinnie byście chcieli spędzic ten weekend, ale jesli byście przypadkiem pzrechodzili piekna nowo wyremontowaną ulica Mostową to może dlaoby rade na chwilkę sie spotkac icon_wink.gif

W między czasie w pracy, czyli , poszukam jescze czegos ciekawego dla Was
Meggi
Zresztą nie będę wybierac za Cibie icon_wink.gif, na tej stronie znajdziesz chyba wszystko co dotyczy zwiedzania naszego pieknego Miasta, no i noclegi tez mozna tam znaleźć.

https://www.it.torun.pl/

No i koniecznie trzeba iśc zobaczyć nasża Bajkowa Szafę , czyli odremontowany Baj Pomorski i to chyba za dnia i nocy (podświetlenie) warty jets obejrzenia.

Echhhhhhhh normalnie można wymieniac i wymieniać, ciagle mi się coś przypomina icon_redface.gif
Cleo
Dzieki, Dziewczyny! Naprawde chcecie sie z nami spotkac? icon_redface.gif to ja chetnie!
Napisalam do Muzeum i bardzo milo mi odpisali - ze musi byc 5 osob, i ze nastepny weekdn tylko jeden termin w niedz. na razie zajety. To moze Was z dziecmi bym namowila??
I moez w tym mini zoo mozemy sie spotkac?

CO to Bajkowa Szafa?!

W ogole- czy te wszystkie rzeczy- Zoo, Szafa, Pierniki, Planetarium są blisko siebie? A z dworca jak daleko na Stare Miasto? Taksowka trzeba z bagazami? Jaki nr korporacij polecacie?

Poczytam te strony informacyjne, ale chyba macie racje-skoro za tydzien tyle bedzie sie dzialo, to moze lepiej poczekac. Oby tylko pierwszy tydzien przedszkola nei zakonczyl sie chorobą, tfu tfu.
Na razie ciagle szukam noclegu, rodzice byli 'Pod Czarna Roza' -wyglada szałowo, ciekawe tylko ajk te meble znioslyby rączki szalonej 5-latki i słinotok niemowlęcy?icon_smile.gif Przyznalam sie hotelowi w mejlu, ze mam takie okazy, dotad nie odpisali... 43.gif 29.gif
Meggi
Cleo oto link do Bajkowej Szafy'
https://www.bajpomorski.art.pl/

Robi wrażenie noca , prawda icon_biggrin.gif

Jeżeli z Dworca Głownego PKP bys chciał dojechać to polecam taxi
- 9192
- 9194
Do Centrum, jeżeli byś chciała sie zatrzymac na Starówce to góra 10-11 zł kurs by cie kosztował, wiem napewno bo ja tak ostatnio jechałam, z 3-5 minutek i jesteś w przy hotelu "Pod Czarna Róża"

Planetarium, Muzeum Piernika i Baj Pomorski jest od siebie oddalony dosłownie, po trzy minuty chodu dla dorosłego, wiec, bez obaw wszystko w kupie icon_wink.gif
Zoo tak 15-minut spacerkiem od Centrum Starówki.

W niedziele myslę, że znalazłabym czas na wyjście z Wami do Muzem Piernika, jesczze tam nie byłam icon_redface.gif , no chyba , ze moje córki do tej pory od babci nie wróca ,ale napewno nie wytrzymają tam do niedzieli.
Meggi
A co bys powiedziała na ten Hotel

https://www.hotel.torun.pl/

moge od ręki zapytac czy mają wolne pokoje, wiem, że pokoje maja ładne, czyste, śniadanie to szwedzki stół, jogurty, płatki, jajecznica, pieczywo, wędliny.

No i dodam, ze bym miała do was bardzo , bardzo blisko icon_smile.gif
Cleo
O, Meggi, fany ten teatr, szkoda ze 9-go tylko Czerwonego Kapturka grają---akurat jedyna bajka, ktorej nie lubi Michasia.icon_wink.gif ale spytam się jej, to moze bym miejsca zarezerwowala:)
Jak to-nie bylas w Muzeum Piernika? 08.gif to tka jak ja w zyciu bym na to ktorestam pietro Palacu Kultury nie wjechala, gdyby nie wizyta jakiejs AMerykanki z 6 lat temu- juz nie wiedzialam , co jej pokazac, to ją i siebie tam wywiozłam 06.gif
Mozesz spytac w tym hotelu, jak masz ochote:) Ciekawe co to znaczy'apartament'? nie chcemy malego pokoju, gdzie bedziemy wcisnieci z lozkami, zbey choc jakis aneks czy zalom byl, zeby mozna bylo dzieci polozyc i gdzies usiasc z boku... A skad masz takie opinie o tym wlasnie?
dzieki raz jeszcze!
Meggi
Cleo skoro Michasi Czerwony Kapturek się nie podoba to jednak warto iśc na spacer wokół tego budynku, ja chodze tamtędy prawie codziennie, i ciagle nie mam dość icon_wink.gif

Hotel do którego linka Ci podesłałam, jest po sąsiedzku doslownie z moja pracą, więc nie ma problemu mogę zapytac. Apartament akurat wiem jak wygląda, robiliśmy w nim ze znajomymi Sylwestra, to są takie dwa pokoje, jeden to salonik drugi sypilania z dużym łóżkiem.
Meggi
Cleo pokoi większych juz nie ma na ten weekend icon_sad.gif w tym hotelu. Dużo imprez w Toruniu się szykuje, do tego większosc hoteli wynajmuja Japończycy z naszej Strefy Ekonomicznej, więc najlepiej poszukaj telefonicznie czegoś.

Cleo
no a ten nastepny weekend?? bo racze wtedy pojedziemy!
Michasia zaczela sie łamac -'no, moge pojsc na Czerwonego Kapturka..'-rzekła icon_smile.gif
Meggi
HA, cały czas myślałam o tym weekendzie, ale ostatnie kilka dni jestem ostro zakrecona, dziś spię na siedząco 21.gif Zapytam, wiec jeszcze raz icon_wink.gif
Cleo
Na razie to zaczyam sie z lekka denerwowac, bo juz 2 miejsca poinformowaly mie, ze nie maja wolnych miejsc!!! Moze nie powinnam przyznawac sie do dzieci?icon_smile.gif nigdy dotad nie bylam w hotelach z dziecmi, wiec nie wiem jaki ma sie tam do nich stosunek icon_confused.gif
Meggi
Cleo to nie dlatego, że dzieci,ale w Toruniu zwłaszcza na Starówce, wiekszosc hoteli jest zajetych przez Japończyków , którzy pracują w swoich fabrykach (SHarp, Orion) pod Toruniem. Coprawda budują sobie hotel swój,ale narazie mieszkają w naszych icon_wink.gif
W tym naszym hotelu uwierz mi dzieci nie stanowią żadnego problemu, właścicielka ma syna, brat włascicielki ma dwójkę dzieci wszyscy mieszkają obok, często bawią sie z moimi dziewczynkami i to nawet w recepcji 43.gif

Wiem, że kiedys mieli też do dyspozycji łóżeczko dziecięce na dostawkę icon_smile.gif
joanaz
I co Cleo- będziecie w Toruniu?

joanna
Cleo
Ja to się, moje Drogie, zalamalam. CHyba macie strasznie oblegane miejsce zamieszkania, bo NIGDZIE w sensownym miejscu nie bylo wolnych miejsc na ten weekend!!!
WIęc teraz sprobuje od nowa powysylac zapytania z pytaniem o nastepny albo jeszcze nastepny.
O rety;)
mam nadzieję, że kiedys do Was dotrzemy!
Meggi
Cleo icon_sad.gif, szkoda icon_sad.gif

Spróbuj zarezerwowac pokój w hotelu wcześniej, powinno sie udać. Trzymam kciuki za to!

Podobno od 15 września ma byc znowu gorąco, więc wasz przyjazd opóźniony będzie pewie bardziej udany icon_smile.gif
Cleo
ha! 06.gif 06.gif 22-23 września BĘDĘ! 'Czarna Róża' tym razem odpowiedziała pozytwynie i anwet wstawią nam łózeczko dla Hanki:) teraz tylko mąz mnie denerwuje, wieszcząc swoją kolejną anginę ('bo zawsze okolo 20-go mi sie zaczyna' 21.gif )
To mam nadzieję, że jakos sie wszystkie zgadamy i do tego Muzeum Piernika i np do mini zoo zbierzemy jakąś ekipę?icon_smile.gif
Tylko jeszcze pociągi sprawdzę- na razie dziwię się znowu, bo same przesiadki, a jak bez- to późno przyjeżdza...
joanaz
Cleo- na pewno jest pociąg bezpośredni.
jako stara weterenka trasy W-wa-Toruń przypominam, że masz prawo do przedziału dla matki z dzieckiem (powinien byc w pierwszym wagonie). Najlepiej wejść do wagonu tam gdzie siedzi kierowniuk pogiągu i poprosić o wpuszczenie do przedziału (często są zamknięte).

pozdrawiam

joanna
Meggi
Cleo no to super icon_smile.gif

Więc nasz wyjazd do Biskupina chyba w tę niedzielę zaliczymy icon_smile.gif
Na Muzeum Piernika mam zamiar się złapać icon_smile.gif, niedziela tak po 12.00 ?? Wcześniej musimy do Kościółka iść icon_smile.gif
Cleo
Ja msuze sprawdzic poworotne pociagi w niedzielę. A gdzie w Toruniu blisko Starowki jest kościol z fajna Mszą dla dzieci?
I czy mozecie dowiedziec sie w Muezum piernika czy będą miejsca w grupie do robienia piernikow dla nas? (bo moze np niedziele maja zajeta, i zostanie sobota?)
Czy te fajne rzezby -Filutek, żaby na fontannie itd oraz krzywa wieża- są blisko siebie?
A planetarium?

Patrzylam na repertuar w tym teatrze, ale w sobotę nic nie ma:( w niedzielę popoludniu dopiero 'Ach ta Mysia'.

Moze moezcie mi na pw podac mejle do siebie, to sie jakos tak poumawiamy? icon_smile.gif


DODATEK:
własnie odpisali mi miło z Planetarium:
Witam. W dniach 22-23.09. seanse dla młodych widzów (od 5 lat) zaplanowane są o godz. 12:00. W sobotę jest to seans "Barwy kosmosu", a w niedzielę "Cudowna podróż". Ze swej strony polecam pokaz niedzielny.
Cena biletu 8 zł od osoby. Seans trwa 40 minut, rezerwacja nie jest konieczna. Należy byc u nas ok. 15 minut przed rozpoczęciem. Zapraszamy
www.planetarium.torun.pl
Meggi
Cleo - Filutek, żabki z Flsakiem i Planetarium sa dosłownie kilka kroków od siebie icon_smile.gif
Nasza Starówka w tym naprawde jest dobra, że wszystko blisko siebie.

Na dniach postaram się podejść do Muzeum Piernika zobacze co i jak.

Z Mszami to ja jestem troszkę na bakier, idę do Kościoła NMP, też na starowce, nie wiem jak wyglądają tam Msze, ale ksiądz który je prowadzi jest bardzo sympatyczny, tyle wiem ile go widzialm na spotkaniu dotyczącym Komuni św.

Jesli masz jeszcze jakies pytania odnosnie Torunia to pytaj icon_smile.gif
Meggi
Cleo podaj mi maila, wyśle ci zeskanowaną mapke Starówki, pozwoliłam sobie oznaczyć te punkty które cię interesują .
Cleo
Hej!
sprawdziłam sobie, ze chyba najlepiej jak wyjedziemy pociagiem o 7 rano, wtedy ok 10.00 jestesmy u Was. Wtedy mielibysmy cały dzien rpzed sobą.
W niedzielę Msza i Planetarium, bo zachecają do tego niedzielnego pokazu.ew. teatr.
To moze w sobotę my sobie pospacerujemy po Starówce i to mini- zoo zobaczymy oraz moze jednak w sobotę wlasnie Muzeum Piernika i spotkanie z Wami-co Wy na to?

Ja tak planuję, ale jeszcez nie podrozowalam daleko z Hanką i nie wiem jak to wyjdzie z dziecmi wszystko (wiecie-tu sie obiad przedłuży, tu marudzenie tu cos tam...).
PS
mój mejl:
klaara(at)poczta.fm
blaire
Dziewczyny, a możecie na szybko podpowiedzieć gdzie tanio i bezpiecznie spędzę 1-2 noce w Toruniu? Zależy mi na tym, żeby chłopcom jak najwięcej pokazać, ale też nie ciągać ich przez całe miasto. Byłabym jakoś w lipcu z nimi sama, tzn bez mojego M(nie wiem jeszcze kiedy dokładnie).
Meggi
CYTAT(blaire @ Wed, 11 Jun 2008 - 10:19) *
Dziewczyny, a możecie na szybko podpowiedzieć gdzie tanio i bezpiecznie spędzę 1-2 noce w Toruniu? Zależy mi na tym, żeby chłopcom jak najwięcej pokazać, ale też nie ciągać ich przez całe miasto. Byłabym jakoś w lipcu z nimi sama, tzn bez mojego M(nie wiem jeszcze kiedy dokładnie).



Podaj proszę kwotę do jakiej bys chciała sie zmieścić!
blaire
Powiedzmy 100 zł za dobę max? Nie mam pojęcia jakie są realia cenowe, wstępnie chcę przekalkulować swój pomysł, żeby mieć szansę przeforsowania go w domu wink.gif
Meggi
CYTAT(blaire @ Wed, 11 Jun 2008 - 10:34) *
Powiedzmy 100 zł za dobę max? Nie mam pojęcia jakie są realia cenowe, wstępnie chcę przekalkulować swój pomysł, żeby mieć szansę przeforsowania go w domu wink.gif



Hmmm zapytam kogo trzeba, dwa łozka osobne wystarczą, czy wolisz jedno duże?
I pytanie czy autem pzryjedziesz??? bo to dodtakowy koszt , parkingi?

P.s Gdyby mi sie udało to co planuję, byłabys w samym centrum Starówki, a tu parking płatny.
blaire
Tak, samochodem. Parking to fakt, koszt dodatkowy, ale... no powiedzmy, że nie wliczany w koszt pobytu, ten podstawowy koszt, tylko jako wydatki ekstra wink.gif
blaire
Aha, konfiguracja łóżek bez znaczenia, albo jedno duże, albo 2 mniejsze. Młody i tak będzie spał ze mną.
Meggi
Tu gdzie chciałm zpaytac o nocleg, jest parking, ale wjeżdza sie na niego wąska bramą jets ciut ciasny, ale nie az tak starszny icon_wink.gif Gdyby był mój na mijescu bez problemu by ci pomógł.
Zaraz dowiem sie dokładnie o ceny i napisze icon_smile.gif
marcjanna
ja w Toruniu byłam raz - ostatnio pod koniec sierpnia. niestety nie starczyło nam już czasu na muzeum pierników icon_sad.gif może następnym razem. a co do noclegu, to nocowaliśmy w hotelu Etap - dobry punkt "wylotowy" na zwiedzanie miasta, łądne czyste pokoje i łazienki no i dobra cena. ten Etap jest jednogwiazdkowy.
MikelNX
ja bylem nie raz w Toruniu, niedawno powstal nowy hotel zaraz przy wjezdzie na most i ruszyla budowa kolejnego - po drugiej stronie placu Rapackiego - wkrotce noclegow wystarczy dla wszystkich icon_smile.gif
Krystian32
[edit: moderacja]
ja byłam z córką na tygodniowym pobycie. udało nam się znaleźć tani hotel w ciekawej lokalizacji.
rysa154
Macie coś godnego polecenia na weekend?dla 4osob(2+2)
agnese
a jakie macie wymagania icon_smile.gif
rysa154
Taki normalny albo podwyzszony standart i najlepiej gdzieś blisko planetarium itp.obdzownilam chyba z 5juz i nie ma miejsc.dobrze by bylo zmieścić sie w 400/za dobę za nasza czwórkę
agnese
generalnie wszystkie na starówce będą niedaleko planetarium icon_smile.gif a jest ich kilka - nie wiem czy jest sens wymieniac bo pewnie sobie wygooglałaś
najbliżej masz Hotel Solaris
nie wiem gdzie dzwoniłaś, ale poza starówką, ale blisko do niej jest jeszcze B&B- tylko on jest w blisko dworca autobusowego, jakieś 15 minut spacerkiem do planetarium jest Hotel Filmar
rysa154
W obdzwonionych miejsce bylo tylko w solarisie 3+dostawka i 2dwojki w obuwie(połowę taniej niz w tym drugim hotelu)
Capulik5
Dzięki za wszelkie namiary. Właśnie planujemy wybrać się do Torunia za jakieś 2 tygodnie. Mam jeszcze pytanie? Czy lepiej tam jechać własnym samochodem, czy np wybrać takie połączenie?
zagielka
Na nowym rynku koło telepizzy jest fajny hotel. Polecam koneserom flaczków icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.