To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

CRP??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Psi
Dziewczyny mam pytanie.
Teść miał OB 53, przepisali mu dodatkowe badania i w biochemii pojawia się między innymi CRP (dodatni). Co to oznacza, o czym świadczy?

W badaniach robionych po tygodniu od OB 53, ma już OB 70, ma też krwinki czerwone w dolnej granicy (3.95), co za tym idzie hematokryt i hemoglobina też w niższych rewirach normy i podwyższone płytki (PLT 385). Miał robione usg jamy brzusznej-nic nie wykazało. Jutro jedzie na rtg klatki piersiowej i z wynikami do lekarza ale bardzo się martwimy.
Mogłybyście napisać z dwa słówka o tym CRP ( w googlu znalazłam tylko informacje o miażdzycy) i o tym na co takie wyniki mogą wskazywać?

Z góy wielkie dzięki blagam.gif
katiek
CRP to białko ostrej fazy, tyle,że mi na wynikach podawali w ilości. Podwyższone świadczy o silnym stanie zapalnym, który trzeba wytropić. Norma jest do 4-5, ja najwyższe miałam ok 80 po porodzie. Dostałam koktajl z bodajże 3 czy 4 antybiotyków i któryś poskutkował, bo gorączka dochodząca do 39-40 stopni sobie poszła
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.