To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawka przedszkolaka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magenta
Dziewczyny!

Moja prawie trzyletnia pannica od września rozpoczyna karierę przedszkolaka. Mam problem z "zaopatrzeniem" Gaby. Domyślam się, że należy kupić worek, pantofle, koleżanka podpowiedziała mi poduszkę. Może macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie i podpowiecie mi coś? Sama zadzwonię do przedszkola, ale na razie jest zamknięte.

Z góry dziękuję!

Mgenta
anax
ja do przedszkola musiałam zanieść:
poszwe na koc
podusie z poszewkÄ…
majteczki i spodenki na przebranie w razie wpadki icon_wink.gif
pirzamke
teczke z gumkÄ…
zeszyt czysty
dzienniczek
worek +pantofle
kredki nożyczki blok rysunkowy
więcej nie pamiętam
Dor
Mój Michał też od września idzie do przedszkola.
U nas wyprawka ma wyglądać tak:
- koc i poduszka
- poszewka na to wszystko
- piżama
- ręcznik
- pasta, szczoteczka do zębów, kubeczek
- kapcie
- worek
- ubranie na zmianÄ™ (na wszelki wypadek)
Wszystkie rzeczy mają być podpisane.

Całą "wyprawkę papierniczą" kupuje przedszkole.

Powodzenia
Agnisma
To jakieÅ› bogate przedszkole icon_wink.gif
Z tego co pamiętam złapałam się za głowę jak przeczytałam(kilka lat temu) listę z wyprawka do przedszkola:
4bloki rysunkowe
5paczek kredek ołówkowych
2bloki techniczne
3paczki kredek świecowych
5paczek plasteliny....
wszystko po przyniesieniu do przedszkola powędrowało(albo mało powędrować) do "wspólnego wora"
Jednak dzieci rysowały jakimiś resztkami, po obu stronach kartki z bloku, a plasteliny jak się okazało nie widziały przez cały rok icon_confused.gif
Ciekawe co się stało z nowymi "wyprawkami" icon_evil.gif icon_question.gif Bez komentarza.. Ale widzę zmierza ku lepszemu icon_lol.gif i bomba icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Dor
Przedszkole nie jest bogate. Aby uniknąć konfliktów między dziećmi, bo jedno ma takie kredki a drugie inne rodzice we wrześniu składają się na wyprawkę, a panie kupują wszystko hurtem. Tak jest taniej i wszystko jest jednakowe.
Rosiczka
U nas przynosi siÄ™ tylko:
-szczoteczkÄ™ , pastÄ™ , kubeczek
-całe ubranko na zmianę
-pizamkÄ™
-kostium na gimnastykÄ™
-kapcie

pościel jest przedszkolana, ręczniki też, kredki, blok i inne są zapewniane przez przedszkole, za to co miesiąc płacimy 30 zł komitetu właśnie na te rzeczy
Monika Hel
Mój syn jest weteranem przedszkolnym, chodził 3 lata, w tym roku czeka już go zerówka.W młodszej grupie potrzebował;
-piżamkę, do leżakowania
-szczoteczka pasta i kubek
-worek z kapciami
-ubrania na zmianę(majtki i spodnie)zmienia się ten zestaw w zależności od pory roku
-teczka na prace plastyczne
-plastelina nietoksyczna
-kredki ołówkowe
-kredki świecowe(bambino)
-papier kolorowy(wycinanki)
-nożyczki bespieczne(zaokrąglone na końcach i z osłonką na ostrzu)
-blok techniczny
-2 bloki rysunkowe
-temperówka
-ołówek
-klej szkolny
chusteczki chigieniczne(100 sztuk)


w kolejnym roku zwiększała się ilość bloków itp.doszedł też zeszyt do religii.Płaciliśmy też na zeszyt ćwiczeń(przedszkole zakupiło),musieliśmy też przynieść ubranie na gimnastykę


Cały spis wywieszano 1 września na tablicy ogłoszeń i na zgromadzenie wszystkiego mieliśmy 2 tygodnie.
Trzeba też było opłacić komitet rodzicielski(stawkę ustalają rodzicę na zebraniu,które odbywa się w pierwszych dniach września
Monika Hel
zapomniałam o prześcieradle na gumce(dzieci leżakowały na grubych materacach)
iff
Å‚o matko, jakie Wasze przedszkola majÄ… wymagania !!

jeśli dziecko jest zapisane na leżakowanie, które jest dobrowolne to przynosi piżamkę, opocz tego wiadomo kapcie na zmianę i z obowiązkowych rzeczy ubranko na rytmikę, czyli jakieś spodenki i koszulka w zależności od gustu rodzica, ubranie na przebranie w razie wpadki, to też rodzic musi wcześniej pomysleć i przewidzieć i przynieść do przedszkola, a poza tym to wyprawka taka przyborowa, czyli : kredki, farby pastelowe przynajmniej 6 kolorów, pędzelek, 2 bibuły różnych koloró, plastelina, blok techniczny i rysunkowy, teczka z gumką na prace, klej w sztyfcie, chusteczki higieniczne 100szt, papier kolorowy tzn wycinanka i to wsio, ponadto my w tamtym roku płaciliśmy 50 zł komitetu rodzicielskiego i do 10 września trzebabyło (jeśli chcesz) wpłacić pieniądze na ubezpieczenie dziecka , czyli około 30 zł.
monixa
moja córka idzie w tym roku do pięciolatków i musi przynieść: kapcie oczywiście, szczoteczkę i pastę do zębów i strój na rytmikę. Leżakowanie mają tylko 3latki, starsze dzieci w razie potrzeby idą do "kącika snu" na materace
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.