To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co uczula?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wroc
Moja mała ma 6 tygodni. Napewno ma alergie na białko mleka krowiego - zastanawia mnie, czy może byc też uczulona na jagody?

A czy bułka słodka lub ciasto ma coś z "białka mleka krowiego"?
burek
Dajesz 6-tygodniowemu dziecku jagody?
Bułka słodka (niesłodka raczej też) ma w skłądzie mleko. Ciasto, to zależy jakie. Drożdżowe na pewno, inne niekoniecznie.
Moja córa była uczulona też na jajko.
wroc
oczywiście nie małej tylko sobie:)
skanna
A co jadasz?
Skaza białkowa niestety najczęściej oznacza również uczulenie na jajka kurze. Trzeba dokładnie czytać etykiety wszystkiego, co się je i nie jeść nic, czego składu nie jest się pewnym.
wroc
Ma napewno skazę białkową - lekarz to stwierdził, na podsawie "złuszczeń " naskórka za uszkiem.
Jadam - chleb z wędliną i sałatą, pomidorka troszkę, zupki - w których znajduje się łyżka jogurtu, margarynę, ziemniaki , ryż, kaszę, wędlinę i mięso indycze i dżem. Czasem zgrzeszę i zjem kawałek ciasta, bądź słodką bułkę, ale nigdy z serem.
To dobrze jadam?
Aniaszew
niestety, źle jadasz.żadne mleko w żadnej postaci, ani jogurt, ani masło, ani śmietana.chleb możesz smarować np Delmą w niebieskim opak albo Ramą olivio.Nic co surowe, czyli odpada sałata a przede wszystkim pomidor- bardzo uczula.Z ciastek taż radzę zrezygnować.Natomiast spokojnie możesz indyka, wieprzowe, ale lepiej gotowane, ziemniaki, marchew, burak i brokół, ryż oraz ze słodkości-suszone morele.Możesz przygotowywać przeróżne wariacje z tych produktów.Nie martw się ,nie ty jedna masz takie problemy.Ja już 3 raz jestem na diecie eliminacyjnej .W tej chwili maluch ma 9 mies.,czuje się dobrze, ostatnio nad morzem jadłam lody i rybkę a skóra u niego jest czyściutka i gładziutka.
skanna
Co do surowego to się nie zgodzę - niby czemu akurat surowe miałoby szkodzić?
Natomiast po pierwsze - ciasto zawiera jajka, drożdżowe i jajka i mleko. Jogurt odpada w ogóle. Wędlinę też bym na razie odradzała, chyba, że masz dojście do jakiejś swojskiej, pewnej, bez konserwantów. Te ze sklepu zawierają mnóstwo chemii i jeszcze w dodatku na ogół białka soi itp. A to również pięknie uczula.
A dżem z czego? Mam nadzieję, że nie z truskawek?
Pomidora lepiej też nie - lubi uczulać.
wroc
jejku - to ja umrę z głodu icon_sad.gif
Należę do tych szczupłych - w 6 tyg. po porodzie ważę już tyle co "przed", a w ciąży przytyłam 18 kg - boję się co bedzie potem.

No ale nic - pytam dalej - dla mojego bombelka wszystko:)
A wiec masła nie jadam - tylko margarynę RAMA - musi być olivio?
Dżemy morelowe - porzeczkowe i jagodowe - to dobre?
Sałatae jem codziennie i nie zauważyłam, aby źle reagowała.
Wędlinę też codziennie, niestety ze sklepu - ale tylko z indyka - no muszę, bo z czym mogę jeść chleb?

A czy mogÄ™ fasolkÄ™ szparagowÄ… i groszek i sok z marchwii(oczywiscie robiony, a nie kupiony kubuÅ›)?
NaprawdÄ™ ani jednego ciastka ?icon_sad.gif
A pół piwka mogę?
burek
Znam ten ból kiedy nic nie wolno(9 miesięcy na diecie bezmlecznej i bezjajecznej i parę jeszcze innych bez), ale "nic" to tylko taki ogólnik. Jak się dobrze zastanowisz to bardzo dużo wolno tylko trzeba dokładnie czytać etykiety i na logikę i rozum brać (np to ciasto).
Fasolkę bym spróbowała troszkę. Nie powinna raczej uczulać, ale nie wiadomo jak z brzuszkiem. Ja jak koniecznie chciałam coś (kapustkę nawet) to brałam sobie kapsułkę esputikonu czy espumisanu i jadłam. Młodej nic nie było zwykle.
Wędlinę możesz zrobić sama. Kawałek indyka czy schabu przyprawić tak jak lubisz i upiec. Lepsze niż ze sklepu to będzie i gwarantuję że zdrowsze. Sok z marchwii myślę, ze możesz, ale też powolutku. Nie litr od pierwszego kopa. icon_wink.gif
Dżemy dobre.
Jeśli chcesz uzupełniać wapń możesz to zrobioć naturalnie. Z muszli ostryg pozyskiwany np.
Możesz tez jeść owoce. Jak ze wszystkim ostrożnie. Odradzałabym truskawki i brzoskwinie. Jesli coś uczuli to zwykle dopiero za drugim razem, wieć nie jest powiedziane, że jeśli coś zjesz i małej nic nie będzie to już będzie ok.
I zawsze wprowadzaj tylko jedną nowość do diety. Będziesz wiedziała co uczuliło i co wyeliminować.
Dużo siły życzę. icon_smile.gif
Aniaszew
Z piwka to karmelkowe proponuje.
icon_biggrin.gif
Paula.
Ja 13 miesięcy byłam na ostrej diecie. Także jestem raczej szczupła i na dokładkę, gdy Kinga skończyła 4 miesiące wróciłam do pracy, a jednak to przeżyłam i schudłam tylko dwa kilo poniżej tego, co ważyłam przed ciążą (w ciąży przytyłam 14 kg).
I ciasta jadÅ‚am – kruche, no ale na moje szczęście Kinga nie reagowaÅ‚a na jajka (chociaż sama biaÅ‚ka nie może). Co do wÄ™dlin to ja w ogóle nie kupujÄ™ sklepowych, tak jak napisaÅ‚a Burek miÄ™sko do chleba robiÄ™ sama, np. pieczone – na forum sÄ… fajne przepisy na takie miÄ™ska.
A rama olivio dlatego, że nie zawiera krowiego białka (pozostałe owszem). Moja Kinga teraz jada z nią kanapki i nie ma problemów..
wroc
a sezamki jak myślicie uczulają?
malinowa i Malina
w sezamkach jest miód, który może uczulać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.