To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tycie po antykonceptach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lizia
Czy i jak tyłyście po Pigułkach/plastrach?

Ja od 10 miesięcy używam plasterków EVRA i od ok 4 miesiący rośnie mi brzuch. Zawsze tyłam w udach i biodrach, a teraz rośnie mi opona na brzuchu. Irytuje mnie to coraz bardziej icon_evil.gif chyba zrezygnuję z hormonów icon_cry.gif

W dodatku męczą mnie migreny. Zawsze dzień lub dwapo odklejeniu 3 plastra...
Choco.
Ja nie mam doświadczenia z pigułkami/plastarmi ale moja współlokatorka za czasów studiów używała Evry i po około pół roku przybyło jej 8kg- jadła jak przedtem i chodziłyśmy 2-3 w tygodniu na aerobik, po odstawieniu plasterków chudła w oczach. lekarz ginekolog uznał, że plasterki nie mają wpływu na wagę, ale w jej przypadku chyba miały.
Kasia&Hania
Słyszałam opinię jednego z gin. że jak się nie przytyje w pierwszych 3 mies. zażywania hormonów, to później sie już też nie przytyje. Nie wiem co o tym sądzić. Obecnie biorę mercilon i narazie nie widzę zmian wagi. Przed ciążą brałam microgynon21 i też nic...Po tabletkach jedynie zauważyłam zwiększone tendencje do rozstępów i celulitu. Ale która z nas tego nie ma icon_wink.gif ? Pozdrawiam
An_Qa
ja biore cilest i mam straszny apetyt ale nie mam wagi by wskoczyc i sprawdzic. Wczesniej tez bralam microgynon 21 i po nich jak po cilest mecza mnie straszne mdlosci.
Przed ciaza bralam harmonet i bylo ok. nie przytylam, nie schudlam.

mysle ze tab trzeba dobierac indywidualnie by nie bylo takich numerow jak tycie np.
m4rusia
Przez 3 lata brałam microgynon21 i nie utyłam ani grama. Od dwóch m-cy biorę rigevidon i nie dosyć, że nie utyłam to jeszcze schudłam 5kg's, z tym, że do tego przyczyniła się niewielka zmian moich nawyków żywieniowych. Jednak tabletki nie przeszkodziły mi w tym
annaot
Ja przez dwa miesiące brałam microgynon 21 i strasznie mnie po nich wysypywało na czole, potem 3 lata diane 35 i nie przytyłam ani trochę.
Choco.
Myślę, że najważniejsze jest aby lekarz dobrze dobrał pigułki, u nas nagminnie się zdarza, że lekarz z miejsca przepisuje te, które są najbardziej popularne, rzadkością są badania przed zapisaniem pigułek..ale jeżeli trafi się w dobre recę to i pigułki doskonale można dobrac
Annaot czy robiłaś przerwy w braniu Diane35? Brałaś je przed, czy po ciąży? Pytam, bo moja przyjaciółka je dostała (głównie ze względu na duże problemy z cerą) ale lekarz zastrzegał, że można je brać przez krótki czas i robić przerwy, bo potem mogą być problemy z ciążą i może odbić się to na dziecku- nie wiem, czy za bardzo jej nie wystraszył, bo po tym wykładzie ona boi się zaczynać nowe opakowanie..
annaot
Tabletki Diane 35 brałam równo 3 lata po tym okresie moja pani dr kazała je odstawić lub zmienić na inne ja odstawiłam ale po miesiącu chciałam rozpocząć ponwnie antykoncepcje tabletkami ale nie zdążyłam-wpadka tak więc nie miałam zadnych problemów po nich z zajściem w ciążę , na badaniach prenatalnych byłam i wszystko ok z dzidzią.
Myślę że gyby jakiekolwiek tabletki miały by zaszkodzić kobiecie lub jej przyszłemu dziecku to wycofano by je ze sprzedaży z tego co ja się orientuję to są dość długo na naszym rynku ,ale pierwszy raz coś takiego o nich słyszę że mogą zaszkodzić , raczej sporo osób na nie narzeka ze względów wagowych-tyją po nich.
Ważne przy tabletkach jest badanie piersi, wątroby i copółroczna cytologia... jeżeli będą przeprowadzane badania i wyniki będą ok to nie widzę przeciwwskazań do jakichkolwiek tabletek.
A jeżeli koleżanka ma jakiekolwiek obawy to niech poprosi o inne tabletki np bardzo popularne są teraz Jasmin też dobrze wpłyają na cerę i nie tyje się po nich.
Choco.
Moim zdaniem lekarz za bardzo zmąził jej w głowie...a przepisał jej właśnie te, po badaniach hormonalnych, stwierdził że bedą dla niej najlepsze. Uważam to, za bardzo odpowiedzialne podejście, bo przepisywanie danych tabletek tylko dlatego, że są popularne uważam (za przeproszeniem) za szczyt debilizmu..moja lekarka twierdzi, że każda z nas jest inna i nie można wszystkich traktować jedną miarą. W kazdym razie dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, przekażę wszystko koleżance i może trochę wyluzuje, bo już bała, ze potem dziecko z jakąś wadą urodzi itp.- nie rozumiem, po co ten lekarz tak jej nagadał..myślę, że po Twoich słowach będzie spokojniejsza. Pozdrawiam
anonimowy
It is really??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.