To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Eurespal

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

goni@k
Witam
Jestem mamą dwulatka alergika z podejrzeniem astmy.Główna dolegliwością u synka są napady kaszlu ,z którym nie umiemy sobie poradzić ,ponieważ mały nijak nie chce brac leków wziewnych ( używamy aerochamber ).W zasadzie jedyne co pozwala sobie aplikować to Eurespal w syropie chociaz to wyjątkowo obrzydliwe w smaku.Z moich obserwacji wynika ,że ten lek przynosi ulgę w kaszlu a wrecz go ogranicza.Od miesiąca lekarz zamienił eurespal na singular 4,który moim zdaniem nie działa na moje dziecko (coraz czestsze ataki meczącego kaszlu).
Chciałam zapytać czy macie jakies doświadczenia z Eurespalem i czy długotrwałe zażywanie tego leku jest bezpieczne dla dziecka.Bardzo mi zależy na odpowiedzi ponieważ już nie wiemy jak pomóc dziecku.
Pozdrawiam wszystkich
Małgosia
roksana
Witam Cię. ja kiedyś często podawałam dziecku Eurespal ale przy przeziębieniach bo jest to syrop przeciwzapalny (podawany żeby stłamsić infekcję). A singular to już zupełnie inny lek, stosowany własnie u alergików. Jeżeli nie widzisz po nim poprawy musisz udać się do alergologa, żeby dał coś innego. Moja córcia brała singular ok 2 lat.
Jeśli chodzi o zażywanie leków wziewnych przez tubę, to u mnie się to wogóle nie sprawdziło. Będąc z małą w sanatorium dowiedziałam się o inhalatorach pneumatycznych i po powrocie zakupiłam taki. Teraz leki są w postaci płynnej i dziecko siedzi z maseczką na buzi i wdycha ten lek. Jest to dużo lepsze rozwiązanie a lek jest wdychany do oskrzeli i płuc. Ograniczyło to napady kaszlu u mojej córci.
Pozdrawiam
Kasia
goni@k
Dzięki wielkie za odpowiedz.Ja też słyszałam o tych inhalatorach ale zastanawiam się czy mały da sobie załozyc taką maseczkę na buziaka bo my własnie z tym mamy ogromny problem .Czy możesz napisać jaki jest twój inhalator i jak to wygląda cenowo bo niektóre dosyc drogie są .Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy wyborze (co jest ważne ??)
Wracając do Eurespalu to owszem ma on działanie przeciwzapalne ale również rozkurczające oskrzela (przy atakach kaszlu zbawienne)i przeciwalergiczne ,zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych i normalizuje nadmiernaą sekrencję wydzieliny oraz zmniejsza skurcz oskrzeli powodując znaczną poprawe oddychania.Takie informacje zawarte są na ulotce tego leku i przepisał nam go alergolog.Dodam ,że mój synek od stycznia wogóle nie chorował a i kaszel jezeli się zdarzał to był łagodny(w tym czasie zażywał Eurespal).Obecnie synka meczy kaszel powodujący orduch wymiotny i w nerwach czekam na wizytę u alergologa.
annaot
goni@k moja córka też często choruje , wtedy właśnie niemal zawsze stosujemy Eurespal i wziewy, Amelka na początku też nie chciała żadnych leków nie mówiąc o wziewach, a serce mi sie krajało kiedy leki musiałam podać jej na siłę (moim sprawdzonym sposobem było podawnie leku w strzykawce-po troszeczku na podniebienie nie na język bo zawsze wypluwała)icon_sad.gif Teraz ma trzy lata i z lekami nie ma najmniejszego problemu nawet najgorszy syrop sama z kieliszeczka wypije, z lekami wziewnymi jest to samo-sama trzyma tubę, a to dlatego że wie że jak sama nie weżnie to dostanie na siłe a to jest mało przyjemnie. Dla mnie te wziewy to zbawienie- pomagaja tylko o ząbki trzeba dbać bo po wziewach czernieją, syrop też jest dobry.
roksana
Jeśli chodzi o inhalator to ja mam pneumatyczny firmy Medel. Kupiłam go 2 lata temu, więc to starszy model. Musisz poszukać w internecie lub na allegro. Ceny od 150 zł w górę.
Klucha
CYTAT(goni@k)
Witam
Jestem mamą dwulatka alergika z podejrzeniem astmy.Główna dolegliwością u synka są napady kaszlu ,z którym nie umiemy sobie poradzić ,ponieważ mały nijak nie chce brac leków wziewnych ( używamy aerochamber ).W zasadzie jedyne co pozwala sobie aplikować to Eurespal w syropie chociaz to wyjątkowo obrzydliwe w smaku.Z moich obserwacji wynika ,że ten lek przynosi ulgę w kaszlu a wrecz go ogranicza.Od miesiąca lekarz zamienił eurespal na singular 4,który moim zdaniem nie działa na moje dziecko (coraz czestsze ataki meczącego kaszlu).
Chciałam zapytać czy macie jakies doświadczenia z Eurespalem i czy długotrwałe zażywanie tego leku jest bezpieczne dla dziecka.Bardzo mi zależy na odpowiedzi ponieważ już nie wiemy jak pomóc dziecku.
Pozdrawiam wszystkich
Małgosia


moja alergolog co do eurespalu uważa nie pomoże ale też nie zaszkodzi. Poza tym uważa że eurespal do przewlekłego stosowania jednak sie nie nadaje, bardziej przy chorobach infekcyjnych.
My korzystamy z inhalatora pneumatycznego (zakupiony na allegro), nim podajemy leki wziewne: glikokortykosteroidy, krótkodziałający B2 mimetyk. Przez aerochamber podaję długodziałający oraz krótkodziałający B2 mimetyk. Jakie leki i dawki zależa od stanu zdrowia mojego dziecka.
Poza tym nawet inhalacja z samej soli duzo daje - pobudza odkrztuszenie zalegajÄ…cej wydzieliny.

Jeżeli mały ma ataki kaszlu, taz. że ma jakiś stan zapalny dlatego myslę że byłby wskazany jakiś glikokortykosteroid wziewny, a gdy i to będzie za mało to lek rozszerzający oskrzela.
Inhalatory pneumatyczne są dobre. Lek dociera tam gdzie jest najbardziej potrzebny - rozbity lek na cząsteczki ułatwia wnikanie do płuc. Jedyne o czym nalezy pamiętać to po inhalacjach glikokortykosteroid trzeba wypłukać jamę ustną i buzię. Moja na początku nie chciała - bała się. Ale przy bajkach czytanych i z dvd zaskoczyła.

Singulair tez jest lekiem przeciwzapalnych ale jest z innej grupy, działa tam gdzie nie docierają glikokortykosteroidy, ale to sterydy są nr 1 w leczeniu astmy. Antagoniści receptora leukotrinowego (Singulair) w większości wypadków są dodatkiem do terapii sterydami. I może tutaj tkwi problem u twojego dziecka, że nie jest "chronione" z każdej strony. Poza tym gdzieś przyczytałam że działanie tego typu leku zalezy też od uwarunkowań genetycznych
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.