To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie piasek do piaskownicy??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Potwora
Mamy piaskownicę w ogródku!!
Tylko powstał problem - skąd wziąć piasek?? Byłam w różnych marketach z działek "Ogród" W jednym mieli piasek rzeczny pakowany po 2 kg za jedyne 3 zł icon_rolleyes.gif
Czy do piaskownicy musi być specjalny piasek? Czy może być budowlany "piasek dekoracyjny" o śr. do 1 mm ( jaki to znalazłam w jednym sklepie).
A może kupuję się takowy jeszcze gdzie indziej?
myszka
Ola, nie wiem jak we Wrocławiu, ale my piasek przytargaliśmy z lasu - czysty, żółty, no i bezpłatny. wink.gif
mamuśka.chłidzw
myszko a to nie jest Å‚amanie prawa?

Moja mama przywoziła misowi piasek ze składu budowlanego. wink.gif
Potwora
Ja chciałbym piasek znad morza ale jechać te 600 km icon_wink.gif

Słuchajcie czy każdy może sobie wziąć trochę piasku z plaży czy to juz kradzież?
myszka
Mamuśka - pojęcia nie mam, czy popełniłam wykroczenie jakieś. Natomiast mieszkam tak, że z dwóch stron mam las - to, co przed frontami domów, od ulicy, umownie należy w obowiązkach do utrzymania w czystości przez właścicieli domów. No więc zbieramy szyszki, grabimy etc. No i była sobie taka naturalna wyrwa pod sosną, którą z deczka pogłębiliśmy. Być może bezprawnie, nie wiem. icon_rolleyes.gif Jeśli tak, to ukradłam ca. 1 taczkę piasku lasom państwowym.

Tak swoją drogą - muszę zapytać przy okazji mojego kumpla, który jest leśniczym, co mi za to grozi, bo sama jestem ciekawa.
mamuśka.chłidzw
myszko ja pewna nie jestem czy dalej obowiązuje ten przepis, bo w ustawach jakiś czas nie siedzę. Egzamin z prawa ochrony środowiska miałam też kawałek temu.
myszka
Mamuśka, być może, być może. Bladego pojęcia nie mam, bo gdybym miała, to w życiu nie śmiałabym. Ale ja to sprawdzę, bo zasiałaś ziarno niepewności. Nie wiem tylko co potem, jak się okaże, że jednak jestem złodziej - dobrowolnie dać głowę pod topór, w nadziei na mniejszą karę, czy cichaczem odwieźć piasek do lasu? icon_rolleyes.gif
mamuśka.chłidzw
myszko icon_lol.gif

myśle, że wystarczy twoje nawrócenie i poinformowanie koleżanek z forum jak się ma sprawa z piaskiem.
myszka
Mamuśka, nie omieszkam poinformować.
Sylwia M.
https://nace.teleadreson.com.pl

tu znajdziesz najbliższe Twojemu miejscu zamieszkania KOPALNIE PIASKU. Może tam???
Anita.W
Ola i co?? My wlasnie wczoraj kupilismy piaskownice i tez sie zastanawiam gdzie zdobede piasek.
Potwora
Anita a nie zostało Wam nic z budowy?? Bo ja własnie dostaję taki piasek od znajomego. Znalazłam na razie producenta (Sanbet) - Wy gdzie kupowaliście piasek?? Jakbym wiedziała, że też potrzebujecie moglibysmy kupić tonę na pół ( jedna tona kosztuje 25 zł).
dumiczowa
a zadzwoncie do kamieniołomów, strzegom strzelin nie wiem czy sprzedaja ale wiem ze piasek mają lepszy niz nad morzem
https://www.kostkibrukowe.pl/kamien.htm
Anita.W
Troche z budowy zostalo ale to taki beznadziejny i brudny piasek. Ale dowiedzialam sie ze jeden facet z Jerzmanowic sprzedaje od kamieni po piasek i pewnie tam kupimy. Narazie piaskownice musimy pomalowac icon_smile.gif .
Potwora
To ja poproszÄ™ o namiary na tego faceta icon_smile.gif
Anita.W
Ola jak tam tylko pojedziemy to ci dam namiary. Narazie to wiemy ze jest facet na Jerzmanowicach ktory wszystko ma. Pojedziemy zobaczymy icon_wink.gif .
Anita.W
Ola bylismy na tych Jerzmanowicach i tam nie sprzedaja takiej malej ilosci piasku, co innego na budowe. Ale tam sie dowiedzielismy ze mozna kupic piasek w porcie na Popowicach. Juz dzisiaj sie nam tam nie udalo dojechac. Ten port to chyba do 14 jest tylko otwarty.
Potwora
No ja wiem, że zwykle nie sprzedają małych ilości piasku, zwykle tona to minimum icon_rolleyes.gif
Anita.W
Kupilismy w porcie piasek jest fajniutki. Taki jak na plazy. Bardzo przyjemny, polecam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.