To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie w Łodzi atrakcje dla dzieci i jakie ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mgiełka
Moja pociecha jedzie na wakacje o dziadków do Łodzi. Ponieważ będzie tam trochę więc trzeba jej jakoś zapełnić czas. Oczywiście ma ogródek, basen, piaskownicę, ale chodzi jeszcze o atrakcję "na mieście".
Wiem, już o muzeum nauki i techniki w manufakturze (dzięki forum), ale poszukuję jeszcze atrakcji. Może wiecie co słychać w mieście, może jest jakaś strona tak jak www.miastodzieci.pl w Warszawie.
Aha, dziecko ma lat 4.

Z góry dzięki za pomoc.
mgiełka
Dorotka
Myślę, że u nas nie ma takiej fajnej strony icon_confused.gif a szkoda.
4- ro latka można zabrać już w zasadzie wszyszędzie w zależności czym dziecko się interesuje icon_smile.gif Jak nie pracowałam to ciągałam moje maluchy po różnych muzeach i ciekawych miejscach. Moje dzieci uwelbiaja sale zabaw a tych w łodzi jest sporo a i cennik ciekawszy od warszawskiego icon_smile.gif
mgiełka
Dorotko, dzięki. W ubiegłym roku babcia zabrała dziecię do któregoś z teatrów, była wystawa kukiełek, ale w tym roku niestety nie znalazła takich atrakcji.
A możesz mi podać jakieś namiary na sale zabaw, bo ja zupełnie nie mam pojęcia gdzie są, a tak odstawię dziecko z listą miejsc do odwiedzenia icon_smile.gif
Dorotka
Darmowe sale zabaw dziadki znajdą w M1, tylko tam samo dziecko sie wpuszcza i w Manufakturze (plac budowy)
Agatka ul. Kusocińskiego 61 (Retkinia) 0426889201
Figloraj ul.Wierzbowa 18 426786394 (bliżej centrum) jeszcze jest na Pomorskiej i chyba Sterliga ale dokładnych adresów nie pamiętam, nazw zresztę też.
Urwis pl.Zwycięstwa 2 0426740411, tu trzeba zadzwonić bo nie wiem czy na pewno jeszcze jest icon_confused.gif blisko centrum, przy palmiarni ooo tu też mogą zabrać małą tam na pewno jej sie spodoba i zobaczy mnóstwo dziwnych roślinek, tak samo ogród botaniczny, wsapniałe miejsce na spacer icon_smile.gif
Jest jeszcze jedna sala w okolicach Ronda Lotników Lwowskich, gdzieś od Cieszyńskiej czy Cieszkowskiego uliczka (nigdy nie pamiętam, która jest która icon_lol.gif ), wynalazł ją ostatnio mój mąż i był z chłopakami, trafili nawet na jakieś przedstawienie dla dzieci. Ogólnie bardzo im sie podobało.
Dla ochłody mogą pojechac do Nowej Gdyni na basen ozonowany icon_cool.gif
mgiełka
Dorotko, dzięki, na pewno dziadkowie coś wybiorą, a dziadek się poświęci i będzie siedział z dzieckiem. Chyba z własnym nie spędził tyle czasu na placach zabaw ile z wnuczką icon_smile.gif
Dorotka
Wiesz mój mąż uwielbia te wszystkie sale zabaw i szaleje na nich z maluchami. Mnie jak wciągneli któregoś razu do takiej zabawy to wyszłam z obtartą ręką i prawie skręconą kostką (im oczywiście nic nie było) ale bawiłam sie faktycznie suuuper icon_lol.gif
mgiełka
Dorotko, hitem okazała się manufaktura ze swoim atrakcjami.
Dorotka
Cieszę bardzo icon_biggrin.gif a gdzie jeszcze zajrzeli?
mgiełka
Podobno w manufakturze znaleźli sporo atrakcji, że małą trzeba było wołami wyciągać i obiecać, że jeszcze przyjadą.

Gro czasu spędzają na rowerze, bo Ala uczy się jeździć na dwóch kółkach i to ją pociąga - dziewczyna ma dryg do pojazdów icon_smile.gif

Dziś podobno jest kiepska pogoda więc może się jeszcze gdzieś indziej wybiorą.
Dorotka
Pochmurno, ale nie pada, nareszcie można oddychać wink.gif
Gratualcje dla córeczki, Kacperek dopiero teraz załapał jazdę na rowerze, ale z boczymi kóleczkami. Wcześniej wsiadał na rower i wołał "jedź rowerku" a rowerek nic, nie słuchał wink.gif
Adasia
W teatrze Pinokio jest jeszcze chyba wystawa lalek, takich kukiełek scenicznych. W godzinach 10-14, ale nie jestem pewna.
Można też zajrzeć na plac zabaw na Zdrowiu - takie drewniane miasteczko dla dzieci.
mgiełka
Co do jazdy na dwóch kółka to się okazało, że już opanowała - zdolniacha z niej icon_smile.gif
Adasia - na wystawie była z babcią już w ubiegłym roku, ale dzięki za info o Zdrowiu, podpowiem dziadkom.
aguirre
Witam,
Żeby nie zaśmiecać forum nowym tematem, podciagam istniejący, z tym, że interesują mnie atrakcje bardziej na południe od Łodzi (w pobliżu trasy na śląsk). W sierpniu będę wracał na Śląsk z nad morza. Jako, że będę jechał z małym dzieckiem (2 lata), to chcę zrobić dłuższy (pewnie z pól dnia) postój gdzieś za Łodzią. I teraz pytanie: co jest ciekawego już za Łodzią niedaleko trasy na
południe? Coś coby zainteresowało małe dziecko (może jakiś zamek do zwiedzania, park miniatur, minizoo, itd). Tak, żeby dziecko rozprostowało kości przed dalszą drogą. Z góry dzięki za wszelkie porady.
Dorotka
Minizoo znajdziesz w Kolumnie, troszkę zwierzaczków i duży plac zabaw. W jakim stanie jest to wszystko obecnie nie wiem, bo bywaliśmy tam kilka lat temu, wtedy było ok icon_smile.gif
asiamama
Kochane, ja od kilku miesięcy śledzę wydarzenia na [link usuniety przez administratora]. Jest tam też zakładka Łódź, może znajdziecie coś dla Waszych pociech! icon_smile.gif
Artola
A ja zapytam, czy któraś z was była już z dzieckiem w bajkowej kawiarence na Narutowicza? W weekendy są przedstawienia.
artemizja
Trochę spóźnione, ale może komuś się przyda...

Moja teściowa była z moim starszym synem juz dwa razy w Baśniowej Kawiarence na Narutowicza. Szymkowi bardzo się podobało. Był tylko trochę wystraszony (ale on juz tak ma w miejscach, gdzie jest dużo obcych ludzi). Fajne jest to, że dziecko może sobie tam porysować, coś zjeść i w tym czasie obejrzeć przedstawienie. Szymek lubi po przedstawieniu chodzic po kawiarence i wszystko oglądać. Wybiera książeczki albo kredki i się bawi.
Magda-77
Witajcie Drogie Mamy:) Jestem mamą 3letniego Kacperka i szukam jakiegoś ciekawego, przytulnego miejsca gdzie mój skarb mógłby pobawić się godzinkę - dwie z innymi dziećmi a ja w tym czasie mogłabym zrobić zakupy albo wybrać się wreszcie na fitness, bo wiosna w pełni i warto by było się za siebie wreszcie wziąć;)Dziadków niestety nie ma w Łodzi a mąż wiadomo - zapracowany.
konkret
Witam,
Jestem mamą 5-letniego synka. [post edytowany przez administratora]
MartaW
Atrakcje dla dzieci w Łodzi.

Zaczne tak na szybko od placów zabaw w któych byłam z dzieckiem:
- Kinderplaneta - Manufaktura, plac płatny ale dużo atrakcji dla dzieci, obsługa klienat zależy od nastrojów praconików ale ogólnie jestem na zadowolona moje dziecko też.
- Jupi Park - moim zdaniem gorsza kinderplanet, jeśli chodzi o atrakcje jak i o atmosfera ale zanzaczam, że byłam z dzieckiem tam tylko dwa razy.

- na urodziny mogę polecić firmę którą wynajęłam z poelcenia mojej koleżanki, wszytsko dogadaliśmy przez telefon - czyli szczegóły imprezy, ja byłam bardzo zadowolona dziecko również a to chyba najważniejsze. Firma ma dziwną nazwę EM-FUN i jest z łodzi

- polecam również kawiarenkę Tubajka - można spokojnei wypić kawę a dzieci w między czasie bawią się z animatormi

Pozdarwiam i zachęcam do kontynuacji tematu, bo każdy rodzic szuka dla dziecka atrakcji.
RoKa
CYTAT(Magda-77 @ Wed, 11 May 2011 - 17:08) *
Witajcie Drogie Mamy:) Jestem mamą 3letniego Kacperka i szukam jakiegoś ciekawego, przytulnego miejsca gdzie mój skarb mógłby pobawić się godzinkę - dwie z innymi dziećmi a ja w tym czasie mogłabym zrobić zakupy albo wybrać się wreszcie na fitness, bo wiosna w pełni i warto by było się za siebie wreszcie wziąć;)Dziadków niestety nie ma w Łodzi a mąż wiadomo - zapracowany.



Edukatorek oferuje opieke na godzinki, i malec spedza ciekawie i kreatywnie czas w miejscu przyjaznym dzieciom.

Mozna też skorzystać z zajęć fitnessu, na który można wybrać się z maluchem.
mamalove
Wiosna za oknem, pogoda znów zachęca by coraz częściej wychodzić z dziećmi na dwór. Może macie jakieś pomysły jak aktywnie spędzić ten czas w naszym mieście?
Molak
Polecam dłuugi spacer, żeby trochę wymęczyć malucha i zapoznać go z najbliższa okolicą, w której mieszka. Później można iść razem gdzieś na lody, albo dobre ciacho, polecam kawiarenkę Baby Club Cafe, panuje tam naprawdę miła atmosfera. Jeśli dziecko będzie miało siłę, to pobawi się z rowieśnikami, a my w tym czasie odpoczniemy przy dobrej kawie. To tylko jedna z propozycji, ale przecież są tysiące możlwiości, żeby fajnie spędzić czas z dzieckiem icon_smile.gif
Saskia
dla trochę większych - park linowy w Arturówku
RoKa
Polecam zajęcia zorganizowane w Edukatorku, na ul. Pogonowskiego.
Można już dołączyć do zajęć z 3 m-cznym maluszkiem a i dla ucznia zorganizować niezapomniane, w pełni animowane wgł. autorskiego scenariusza, urodziny.
Ponadto można przyjść z maluszkiem na spotkanie Klubu Mam. Mamy się relaksują podczas ciekawych rozmów a dzieci korzystają z dużej sali i jej atrakcji bawiąc się swobodnie icon_smile.gif

A już w najbliższą sobotę spotykamy się z Nutką.
Będzie to umuzykalniające spotkanie dla dzieci.
Będzie to muzyczna przygoda, podczas której uwrażliwimy maluszki na muzykę, taniec i śpiew.
Będziemy więc słuchać muzyki, również dźwięków prawdziwego pianina.
Będziemy tańczyć, ćwicząc poczucie rytmu.
Będziemy śpiewać i grać na instrumentach.
Na spotkanie zapraszamy już roczne maluszki, ponieważ i dla nich dostosujemy spotkanie.
Naszą Nutką będzie ukochana przez dzieci ciocia Sara, która prowadzi Tańczące Brzdące icon_smile.gif

Więcej szczegółów na stronie Edukatorka icon_wink.gif
Nananlinska
[edit: moderacja]
KrysiaP
Jeśli chodzi o wakacje dla dzieci w mieście, to mogę polecić półkolonie w Family School. Moja Julka chodzi tam w roku szkolnym na angielski, a teraz drugi rok z rzędu będzie brała udział w takiej półkolonii . Mają naprawdę urozmaicony plan zajęć, codziennie jest spotkanie z językiem angielskim, a w tym roku doszedł drugi język do wyboru hiszpański lub niemiecki. Oprócz tego są zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe, basen, eksperymentarium i zajęcia europejskie. Naprawdę fajna zabawa, a przy tym dzieci mogą się sporo rzeczy nauczyć. Bardzo ciekawa propozycja zwłaszcza dla dzieci, których rodzice pracują.
karolina.ros
My zrobiliśmy sobie rodzinną wycieczkę za miasto do Borysewa icon_smile.gif Mają tam Zoo Safari. Radochy było co niemiara icon_smile.gif Nasze dziewczynki (4 lata i 6 lat) wprost szalały za kucykami, głaskały, czesały i karmiły icon_biggrin.gif Poprzytulały się do miniaturowych kózek. Hehe mam wrażenie, że kozy bardziej je interesowały niż żyrafy i lwy, no ale co poradzić icon_biggrin.gif Za rok chyba na wczasy agroturystyczne trzeba jechać icon_wink.gif
artemizja
My parę lat temu byliśmy w Borysewie i tez nam się bardzo podobało. Ostatnio trochę sie tam zmieniło (podobno na korzyść).

W okolicach Łodzi warto też udać sie do Mikrokosmosu w Ujeździe i do Dinopark w Kołacinku.

Poza tym polecam latem Falę - moje dzieci mogłyby całe dnie spędzać tam w basenie.

Jeszcze sobie przypomniałam... łódzkie place zabaw: na Młynku, przy lasku widzewskim...
Artola
Mikrokosmosu jeszcze nie znamy, dzięki!
logan
Zoo, planetarium, palmiarnia, ogród zoologiczny, park linowy i wspinaczkowy, Lunapark, park wodny.
Sylfka1992
Nieco poza Łodzią, właściwie spory kawałek, ale Łodzianie mogą się w weekend przejechać - Rogów. Piękny ogród botaniczny, ślicznie utrzymany. Idealny na sobotni spacer z większym, ciekawym świata maluchem. Koniec kwietnia początek maja to najlepszy czas na odwiedzenie tego miejsca (kwitnie większość roślin). Nie polecam alergikom.
lenna
Fajne urodziny można zorganizować tutaj: https://www.hotelnowagdynia.pl/imprezy-okol...ziny-dla-dzieci
Mój siostrzeneic jest nieśmiały, ale moja siostra i ja zaczęłyśmy go lepiej integrować z dziećmi sąsiadów, urządzać wspólne wyjścia do zoo, kina albo kinderbale. Zaczęło się od urodzin z konkursami, nagrodami, klaunem - to najfajniejsza droga integracji - spróbujcie.
natkad
Ostatnio sprawdzałam i szukałam jakiś atrakcji dla mojego synka. Często wypatruje czegoś na www.atrakcjedzieciece.pl uważam Że to bardzo fajna stronka z wieloma możliwościami.
celina20
Polecam Ci przeczytać ten artytkuł: https://pozytywka.com/co-mozna-robic-w-ferie-zimowe
Zważywszy na to, że ferie już niektóre województwa mają (nie wiem jak w Łódzkim) to najlepiej przygotować się na jakiś wyjazd w góry icon_smile.gif
sylwiax132
Witam,
Polecam Muzeum Dinozaurów ul. Sienkiewicza 72 (koło Galerii Łódzkiej) Byłam w weekend z dziećmi, naprawdę super zabawa!!! Spędziliśmy tam 2 godziny. W ofercie są warsztaty dla dzieci (robienie własnego dinozaura z gipsu), sala kinowa w 3D oraz wiele innych atrakcji. Naprawdę extra miejsce i przemiła obsługa!!! Ceny biletów nie są wysokie. Polecam!!!
Studio Młodego Kucharza
Serdecznie zapraszamy wszystkich Młodych Kucharzy do naszej zaczarowanej, kolorowej kuchni - otwarcie już wkrótce!
W Art Cook - Studio Młodego Kucharza każde dziecko:
- pozna zasady zdrowego odżywiania
- nauczy się właściwego zachowania przy stole i zasad savoir – vivre
- będzie rozwijał swoją wyobraźnię, kreatywność oraz pewność siebie
- nauczy się przyrządzać potrawy kuchni całego świata, pozna kulinarne tradycje
- rozwinie swoje zdolności plastyczne i matematyczne
- pozna zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni
Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc!
www.studiomlodegokucharza.pl
www.facebook.com/studiomlodegokucharza
karatka
to ja serdecznie zaproszę do zapoznania się z harmonogramem półkolonii językowych w Baby English Center w Łodzi, https://babyenglishcenter.pl/polkolonie/ szykują się wspaniałe wakacje, można je zafundować dziecku nawet bez wyjeżdżania w Lodzi icon_smile.gif
miki789
Bardzo fajnie nam się wyjazd udał do Ujazdu do parku edukacyjno-rozrywkowego. Miejsce trochę jak z bajki, w każdym razie czułem się momentami jak w Jurassic Park w obliczu tych wielkich replik owadów. Muszę im oddać, że rzeźby są zrobione z detalami, odwzorowali wygląd owadów 1 do 1. Można przejrzeć sobie te stwory na facebook.com/MIKROKOSMOSpark.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.