To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Fantastyka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grahnar
Z czystej ciekawości zadam takie pytanko:

Czy ktokolwiek się tu interesuje fantastyką? nie mówię tu tylko o książce / filmie. Mam na myśli tez RPG itp.

icon_wink.gif takie małe badanko publiczne icon_razz.gif
Aleksandra_D
A i owszem icon_smile.gif
grahnar
a co ? icon_smile.gif jeśli można wiedzieć icon_smile.gif ja osobiście gram w warhammera ale pierwszą edycję icon_smile.gif no i w neuroshimę icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
to ja z czasów gdzie samemu wymyślało fabułe. Fantastyke lubie do tej pory.
Silije
Ja raczej tylko książki. W RPG za to namiętnie gra mój brat, właśnie wrócił z mistrzostw Europy w Szwecji.
adzia
Ja też książki, i to raczej SF, political&social fiction - klasyka: Lem, Card, Aldiss, Clarke, Asimov, Bradbury, Zajdel itd. Fantasty rzadko, za mało maja poczucia humoru icon_wink.gif oprócz Sapka oczywiście. Jeśli chodzi o gry, przeszło mi na etapie Might&Magic icon_wink.gif
grahnar
RPG nie ma nic wspólnego z komputerami żeby było jasno icon_smile.gif nie ma mistrzostw w RPG icon_smile.gif a fantasy nie ma poczucia humoru? To poczytaj świat dysku icon_smile.gif albo piekarę. icon_smile.gif
adzia
O, Świat Dysku, i owszem icon_smile.gif Ale Piekara...no, czytałam "Sługę Bożego" i lekko mnie zdołował. Z fantasy jest ten sam problem co z rockiem progresywnym - pojedyncze perełki wsród nadętych i napuszonych dzieł bez odrobiny dystansu icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Sylwia M.
Jestem fanatyczką Braci Strugackich. Ich nie da się porównać absolutnie z nikim!
adzia
A nie macie tak, że ludzie Was uważają za dziwaków? Bo ja tak mam od lat...Nawet mój własny osobisty pierwszy mąż na początku znajomości się troszkę wstydził że jego dziewczyna ma takie infantylne i dziwaczne hobby icon_wink.gif

Jak mu potem podrzuciłam coś Sapka, coś Resnicka i coś Carda to mu się poglądy zmieniły icon_wink.gif o jakieś 180 stopni icon_wink.gif
mamuśka.chłidzw
mój własny osobisty był juz w temacie. Nie musiałam go nawracać. Jemu zdarzało sie grać w gry w sieci.

grahnar
nie masz racji że RPG nie ma nic wspólego z komputerami. Wielu moich wychowanków gra w ten sposób na żywo w międzynarodowej obsadzie. Do tego wiem, że jeżdzili na jakieś spotkania w Polsce.
mamboo
CYTAT(adzia)
A nie macie tak, że ludzie Was uważają za dziwaków? Bo ja tak mam od lat...Nawet mój własny osobisty pierwszy mąż na początku znajomości się troszkę wstydził że jego dziewczyna ma takie infantylne i dziwaczne hobby icon_wink.gif


Ja tak miałam w liceum - większość moich koleżanek twierdziła, że to co czytam, to bezwartościowy chłam icon_eek.gif
Mąż mój na szczęście na pierwszy wspólny dzień kobiet nabył mi "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" icon_cool.gif
grahnar
mamuśka.chłidzw: cRPG owszem, RPG nie icon_smile.gif IMHO icon_smile.gif można grać via email albo na forum ale to nie to samo icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
grahnar a tu pewnie masz rację, bo takich niuansów już nie wiem.
mirela76
Nie pogardze. Ale kocham wręcz Dicka. Czy to SF ? Chyba nie, ale blisko icon_smile.gif.
adzia
CYTAT(mirela76)
Nie pogardze. Ale kocham wręcz Dicka. Czy to SF ? Chyba nie, ale blisko icon_smile.gif.


Powiedziałabym, że dość blisko icon_wink.gif W samym centrum icon_wink.gif
Berek
Ja fantastykę bardzo lubię, ale nie całą, tylko tak jakoś wybiórczo. I szczerze mówiąc, tej najnowszej nie znam icon_redface.gif bo co trafiam na jakąs nowszą, to mi się wydaje icon_redface.gif wulgarna icon_redface.gif Więc już szukam z mniejszym zacięciem.

A z RPG miałam do czynienia baaaaaaaardzo dawno temu i wyłącznie jako obserwator icon_smile.gif Całkiem fajne to było icon_smile.gif
Potwora
CYTAT(adzia)
A nie macie tak, że ludzie Was uważają za dziwaków? Bo ja tak mam od lat...Nawet mój własny osobisty pierwszy mąż na początku znajomości się troszkę wstydził że jego dziewczyna ma takie infantylne i dziwaczne hobby icon_wink.gif

Jak mu potem podrzuciłam coś Sapka, coś Resnicka i coś Carda to mu się poglądy zmieniły icon_wink.gif o jakieś 180 stopni icon_wink.gif


Właśnie tak Adziu. Ja łykam wszystko co fantastyczne icon_wink.gif czytam i oglądam wszytsko oprócz tych infantylnych icon_wink.gif ( kiedy w Polesce będzie sf chanel??) wiele razy przyznając się do tego widziałam okrągłe oczy rozmówcy i wieeelkie zdziwienie icon_lol.gif
Silije
No dobrze, brat był na mistrzostwach w Malmo (a teraz pojechał do Berlina) w grach fabularno-karcianych, teraz lepiej? Bo nie jestem specem, żeby to właściwie nazwać.

A ja zaczęłam ostrożnie czytanie fantastyki jako studentka od Sapkowskiego i byłam zaskoczona jak bardzo mi się podoba icon_biggrin.gif
mamuśka.chłidzw
Obecnie czytam Świat Dysku. Boooskie. icon_lol.gif Szkoda, że u mnie w bibliotece nie ma wszystkich części i czytam nie pokolei icon_cool.gif icon_rolleyes.gif . JEdnocześnie drugi tom A. Sapkowskiego "Boży bojownicy". Wreszcie ktoś oddał. wrrr. Ma ktoś może 3? U nas nie ma icon_confused.gif
Arwena.
Mamuśka trzeciego tomu jeszcze nie ma w sprzedaży icon_smile.gif. Trzeba było mówić, to podesłałabym resztę do poczytania. Z Pratchetta mam "Straż, Straż", "Bogowie, Honor i Ankh Morpork", "Kapelusz pełen nieba" i "Carpe Jugulum"

W razie braku mogę pożyczyć icon_smile.gif
Inca2
Odpowiem za Grahnara, bo obecnie jest na szkoleniu icon_sad.gif
Mamy wszystkie czesci Swiata Dysku, nie wiem ile ich jest, ale jak bedziecie chcialy to pojde na polke i policze icon_wink.gif
Teraz tez czytam Sapkowskiego no i oczywiscie powoli Pratchetta.
pozdrawiam icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
dziewczyny to jeśli nie uda mi się zdobyć dalszych części to będę się usmiechać o małą przysługe.
grahnar
to że jestem na szkoleniu nie oznacza że nie mam internetu icon_biggrin.gif ha! icon_razz.gif

Pratcheta mam cały dysk jaki wyszedł w polsce oprócz albumu z ilustracjami, mapy i terminarzy. Pożyczyć nie pożyczam icon_razz.gif skanować nie skanuję mogę poszukać wersji elektronicznej icon_smile.gif

Mamuśka 3 tom sapka jeszcze nie jest napisany jeśli sapek wytrzeźwieje to pewnie skończy i być może wyda się (3ci tom nie sapek) w połowie 2007 roku.

/

PZDR HUN :*
Inca2
...
fumiko
jam też interestna w materii fantastycznej icon_smile.gif Sapek, Pratchett, Tolkien rzecz jasna, Gaiman, Lewis, seria Dragon Lence. Co do gier to zagrałam w kilku sesjach, a na komputerowe nie mam czasu. icon_smile.gif
asiolcza
grahnar a dlaczego nie grasz w D&D?Moim zdaniem najlepszy system.A grałam w dużo. icon_biggrin.gif
pirania
z komputerowych fantastycznych sa moi ukochani herosi. Jest to w zasadzie jedyna gra w ktora gram, oprocz kulek, bubelsow i innych takich icon_smile.gif

Fantastyke uwielbiam, ostatnio bez reszty zakochana jestem w fantastycznych kobietach- bialoleckiej i Kossakowskiej, chociaz czytalam wiecej kobiet tylko nie pamietam nazwisk. Z facetow lubie sapka, debskiego, piekare, ziemianskiego, pilipiuka oczywiscie i paru innych pewnie tylko mi do glowy nie przychodza.

Prattcheta przeczytalam pierwszy raz majac lat nascie i byl beznadziejny. Kolejny raz przeczytalam miesiac temu i umarlam ze smiechu, obecnie czytam jak leci i nadrabiam czas icon_smile.gif
Silije
Jak lubicie Ewę Białołęcką to się pochwalę zdjęciem z nią, a co, znam osobiście icon_wink.gif a na zdjęciu właśnie podpisuje mi książki
Tobatka
O, Silije - tym zdjęciem się nie chwaliłaś icon_smile.gif
Sylwia M.
Eragon - śmietelnie nudny...
Poddałam się po ponad 100 stronach icon_confused.gif icon_confused.gif icon_evil.gif
AniaEL
3 listopada będzie nowy Sapkowski "Lux perpetua". Nareszcie icon_biggrin.gif
Rafaelka
O, AniaEl uprzedziłaś mnie, a ja myślałam, że pierwsza zabłysnę (nomen omen icon_wink.gif ) informacją o trzeciej części Sapkowskiego. Właśnie wyczytałam w Merlinie.

BTW, polonistki i inne językowe specjalistki, jak naprawdę jest poprawnie?
Informacja o "Lux perpetua", czyli z łacińskim tytułem w mianowniku - trochę to nielogicznie.
Przypuszczam jednak, że większość, w tym także ja, nie ma innego wyjścia. Kompletnie nie pamiętam i nie mam bladego pojęcia, jak to odmienić. Jedyne, co mi zostało w głowie, to pierwsze dwa przypadki lux, lucis. icon_lol.gif
KtoÅ› wie, co dalej?
AniaEL
Lux, lucis jest rodzaju żeńskiego, więc przymiotnik perpetuus, -a, -um w mianowniku to perpetua. Jak dla mnie Lux perpetua jest jak najbardziej w porządku.
Może mylić to, że jest jeszcze rzeczownik r. nijakiego perpetuum, -i.
Rafaelka
Ok.
Ale mnie się rozchodzi wink.gif, jak lux perpetua będzie w miejscowniku.
w wyrażeniu np. informacja o czym? o "Lu.... perpetu... "
Prosze uzupełnić luki. icon_smile.gif

To tak zupełnie off topic.
Przepraszam za zaśmiecanie wątku.
Rafaelka
A co tam, jeszcze trochę "poofftopikuję": Silje na zdjęciu z Białołęcką wygladasz jak gimnazjalistka. Kiedy to zdjęcie było robione?
AniaEL
W ab. to Luce perpetua
Inca2
i jak wrażenia po przeczytaniu nowego sapka? icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.