To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bakteryjne zapalenie skóry

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dagmarcia
w piątek rano zauważylam że oskarowi zrobily się jakieś czerwone plamki na wewnętrznej stronie dloni, a między palcami mocno czerwone placki i nadpęknięta skórka. poszlam do pediatry i przepisala nam mupirox.
powiedziala że prawdopodobnie oskar zarazil się od psa który ma jakis stan grzybiczny w uszach (z tym psem oskar mial kontakt dzień wcześniej)
jak sądzicie po jakim czasie powinna być jakaś poprawa ???
m4rusia
Moja Wiktorka ma chyba to samo. Skóra na jej wewnętrznej części dłoni i na spodniej części stóp jest lekko zaczerwieniona i łuszczy się. Nam lekarka zaleciła mycie szarym mydłem i moczenie w kąpieli z siemienia lnianego. To ma jakies podłoże alergiczne. Zauważyłam, że ma to drugi rok z rzędu w okresie letnim. Na moje oko to faktycznie coś ją uczula. Nie jest to na szczęście dla niej dokuczliwe więc stosujemy leczenie objawowe.
Dagmarcia
oskar ma to pierwszy rok, też mu nie przeszkadza
Użytkownik usunięty
Dagmarciu, Julia ma coś takiego. Spody dłoni wyglądają, jakby się poparzyła. Między paluszkami ma zaczerwienienia. Swędzi Ją to. W wypadku Julii jest to najpewniej kontaktówka na kota, któego przechowujemy. Zyrtec i Elsome pomagają...
m4rusia
Ej dziewczyny moja ma to samo ale my qrde nie mamy żadneo zwierzątka.
Możliwe, żeby to było od sporadycznych kontaktów dziecka z pieskiem czy kotkiem Cioci raz na tydzień?
Dagmarcia
mój pediatra stwierdzil że to nie alergia tylko zapalenie skóry ale nie jestem wlaśnie pewna czy nie powiedzial że grzybica od psa....... jakaś nieprzytomna jestem ostatnio ! smarujemy tą mascią antybiotykową i mam nadzieje że mu to przejdzie bo w piatem jedzimy nad morze i chcialabym pojechać bez problemu icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.