To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Próchnica u niemowlęcia???!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OlivkaMamaNorbercika
Dziewczyny zauważyłam na niektórych ząbkach Wiki jakieś przebarwienia icon_sad.gif Jestem przerażona icon_cry.gif Mam nadzieję, że to nie próchnica icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
Od niedawna przemywamy ząbki gazikiem nasączonym w przegotowanej wodzie. Jutro idę do sama do stomatologa to spytam również o ząbki Wikusi. Pewnie każe mi ją przynieść do gabinetu. Boże żeby to tylko nie była próchnica icon_exclaim.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif Przecież te ząbki dopiero co wyszły icon_exclaim.gif icon_sad.gif Do tego wszystkiego tyle bólu kosztowało Wiki ich wyżynanie icon_exclaim.gif icon_cry.gif

Czy jeśli to próchnica to są jakieś preparaty, które zatrzymają jej rozwój, tak żeby obyło się bez lapisowania icon_question.gif Te plamki są jasne i dopiero co się pojawiły icon_exclaim.gif icon_sad.gif
KM
Właśnie lapis jest takim preparatem, który powstrzymuje rozwój próchnicy. Innych na przednie zęby nie ma.
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(KM)
Właśnie lapis jest takim preparatem, który powstrzymuje rozwój próchnicy. Innych na przednie zęby nie ma.


Synek mojej koleżanki miał początki próchnicy. Stomatolog polakierował mu ząbka i próchnica zatrzymała się, ale to był sam początek icon_exclaim.gif

Ja jednak mam nadzieję, że u Wiktorii to nie jest próchnica icon_exclaim.gif icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif
hogata
Nie wolno lakierować ząbków z zaczątkami próchnicy, bo to może doprowadzić do jeszcze szybszego jej rozwoju.

Czasem małym dzieciam odbarwia się troszkę szkliwo. Mój Mateusz tak ma i już nie raz byłam u stomatologa, bo myślałam, że to próchnica.
Jednak sprawdzić u specjalisty trzeba, bo na mleczakach próchnica ma białawy kolor.

Oprócz lapisu rozwój próchnicy można jeszcze powstrzymać ozonem. Nie zostawia żadnych przebarwień i jest bardzo skuteczny. Tylko to muszą być niewielkie ubytki no i oczywiście prywatnie czyli odpłatnie z tego co wiem.
Nie jestem jednak pewna czy ozon stosuje siÄ™ na przednich zÄ…bkach bo na trzonowych na pewno.

Pozdrawiam.
mirela76
Miałam to samo u Soni. Przezywałam to bardzo, bo szczególnie zwracałam uwage na mycie zabków. Poszłyśmy więc do pedodonty (żeby mała sie nie zraziła) i okazło sie, że jest to zwyky nalot. Miał on kolor ciemny. Pedodonta powiedziała, że pruchnica zaczyna sie od odbarwień w kolorze białawym (cos jak kwitnace paznokcie) i w takiej sytuacji od razu trzeba iść do specjalisty ( zalecane ozonowanie).
A nam zaleciła mycie, szorowanie szczoteczka elektryczna aby nalot usunąc (jeszcze mi się to nie udało).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.