To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pomóżcie-proszę o fachowe odpowiedzi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jacek
Witam wszystkich.
Mam 2 ważne pytania ale na początek krótko opiszę sytuację.
Ostatnio usilnie staramy się z żoną o dziecko.16 dni temu żona powinna dostać okres ale nie dostała.Oczywiście zaczęliśmy się cieszyć i zakupiliśmy w aptece test ciążowy.Ku naszemu zadowoleniu test wyszedł pozytywnie (dwie wyraźne kreski na pasku).Na opakowaniu było napisane że test wykrywa ciążę z 99% skutecznością więc zacząłem jeszcze bardziej się cieszyć.na drugi dzień (czyli dziśaj) pojechałem z żoną do ginekologa na badanie żeby potwierdzić naszą radość.I co? I lipa:(Pani doktor zrobiła badanie USG na którym niestety nic nie było widać.P. ginekolog kazała powtórzyć test ciążowy za 2 dni i przyjechać do niej za tydzień.Ja w przeciwieństwie do mojej żony,która się delikatnie podłamała nie tracę nadziei.Myślę, że trochę za bardzo się pospieszyliśmy z tą wizytą u lekarza.Uważam, że jest jeszcze zbyt wcześnie żeby na zdjęciach z USG coś było widać i nie bardzo wiem dlaczego pani doktor nam tego nie powiedziała.
Oto moje 2 pytanka:
1.od kiedy należy liczyć pierwszy tydzień ciąży-od momentu zapłodnienia czy od pierwszego dnia cyklu miesiączkowego poprzedzającego zapłodnienie???
2.W którym tygodniu na zdjęciach USB można potwierdzić ciążę????
iff
Jacek najczesciej ciaze licza od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki
ja miewam cykle dluzsze i kazda z moich ciaz byla pozniejsza niz by to mialo wynikac z dat miesiaczek, na usg zatem tez bylo widac dopiero po skonczeniu 6 tygodnia (liczac ciagle od ostatniej miesiaczki), ja wybralabym sie ponownie na usg, aby od razu zostala potwierdzona ciaza po skonczonym 7 tygodniu

jesli naprawde zona jest mozno zalamana to mozna zrobic poziom bHCG z krwi (nie trzeba byc na czczo) i po 2 dniach powtorzyc, jesli poziom wrosl, to ciaza jest i rozwija sie prawidlowo,

napisz kiedy zona miala ostatnia miesiaczke
iff
piszesz ze 16 dni temu zona powinna dostac okres, czyli teoretycznie jest to 44 dzien cyklu, czyli 7 tydzien

dla uspokojenia siebie zrobilabym badanie bHCG i powtorzylabym (robilam namietnie przy ostatnich dwoch ciazach)
Sylwia1983
zgadzam się z iff jeżeli to jest wczesna ciąża ginekolog na USG może jej nie wykryc natomiast test z krwi wykaże juz na 100 %. aha i jeszcze jedno nigdy nie słyszałam żeby test wykazał ciążę której nie ma a więc już składam serdeczne gratulacje!!! tobie i twojej żonie i jej dodatkowo gratuluje męża który się tak troszczy o nią i dzieciątko! icon_biggrin.gif
sq8jlx
Miałam podobną sytuację. Po zrobieniu testu z wynikiem pozytywnym poszłam do gina i nic, kazał przyjść po tygodniu i co znowu nic. Kazał znowu odczekać prawie tydzień i wtedy zobaczyłam małą fasolke na monitorze, był to 6 tydz. ciąży. Mam nadzieję że u was będzie podobnie.
Pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.