To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyniki prolaktyny-prośba o pomoc w odczycie :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aylin
Witam robiłam badania na prolaktyne z MTC i wyniki są następujące:

pomiar pierwszy 14,3 ng/ml

natomiast drugi po tabletce i godzinie czekania to: 245, 0 ng/ml

Gdzieś na necie znalazłam dwie różne info, że po obciążeniu poziom powinnien wzrosnąć 5 razy, inne mówią, że 10 razy. Jak obliczyłam u mnie wzrosło 17 razy.

Czy dobrze interpretuję? Czy powinnam się martwić? Powiedzcie, co o tym sadzicie blagam.gif blagam.gif blagam.gif
Doda
Hej,
wydaje mi się, że niestety dobrze interpretujesz wyniki, ale nie martw się - ja też miałam podobne, ale po skutecznym leczeniu właśnie urodziłam synka icon_biggrin.gif
Brałam najpierw przez wiele lat bromergon, potem norprolac, ale pomógł mi dopiero dostinex. Drogi, ale jak widać skuteczny.
Aylin
Dzięki Doda za odpowiedź. Gratuluję super synka icon_smile.gif Coś tak czułam, że chyba coś nie tak. Zobaczymy co moja ginka na to powie. Idę na wizytę w przyszłym tygodniu.
kwiatuszek
hej dziewczyny mam pytanie bo robilam badanie prolaktyny i mam wynik 26,06 czy to jest dobry wynik czy niebardzo pomozcie mi prosze icon_sad.gif
Aylin
Witam icon_smile.gif

Z tego co wiem to norma jest od 1,5-25 ng/ ml czyli u ciebie jest trochę zawyżona. Najlepiej to skntaktuj się ze swoim ginem/ ginką to przepiszą ci cos na zbicie i będzie oki. no i oczywiście twój wynik powinien obejrzeć gin. Ale nie martw się da się to zbić.

Ja mam podwyższoną tzw. ukrytą prolaktynę. Moja ginka myslała o bromku, ale z racji że te wartości nie są aż tak bardzo zawyzone próbujemy najpierw wyrównać mnie duphastonem.

Kwiatuszek nie martw się i głowa do góry icon_smile.gif
kwiatuszek
Dziekuje za wynik tak myslalam ze jest zly a mam jeszcze pytanie co do jeszcze innych wynikow moze cos bedziesz wiedziec na ten temat progresteron mam 15,58 a testosteron 71,19 czy to tez sa zle wyniki icon_sad.gif dziekuje wszystkim za odpowiedz jaka dostane zycze wam powodzenia
Pani Gruszka
CYTAT(kwiatuszek)
Dziekuje za wynik tak myslalam ze jest zly a mam jeszcze pytanie co do jeszcze innych wynikow moze cos bedziesz wiedziec na ten temat progresteron mam 15,58 a testosteron 71,19 czy to tez sa zle wyniki  :( dziekuje wszystkim za odpowiedz jaka dostane zycze wam powodzenia


Kwiatuszek, a czemu ty tych swoich badań nie skonsultujesz z lekarzem? byłoby mniej stresu i wiecej pewności. My tu raczej laicy-praktykujący (nie urażając obecnych tu lekarzy i innych medyków icon_wink.gif ), ale z tego co udało mi się wyszperać to jeśli chodzi o progesteron to masz w normie (norma: więcej niż 15 ng/ml), i testosteron też w normie (norma: 6-86 ng/dl) - o ile podane przez ciebie wartosci są w tych samych jednostkach.

ps. A o co chodzi z tym pytaniem w Twoim podpisie? icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.