To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kosmetyki w ciaży - co wolno, czego nie???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Remisia
Chciałabym wiedzieć, co tak naprwdę wolno, a czego nie?

Czy zakazy są bzdurne, czy maja podkładkę naukową?

Ciężko mi odmawiać sobie ulubionych kosmetyków...

Z góry dziękuję za wskazówki icon_smile.gif
meggie
hmm tego nie wiem, ja mam na przyklad problem z zapachem
strasznie mdli mnie na ostry zapach np perfum i z racji tego uzywam kosmetykow bezzapachowych lub slabo pachnacych, a ogolnie nie slyszalam o jakims zakazie
Choco.
Moja kosmetyczka mówiła, że w ciąży należy unikać kosmetyków z retinolem, kwasami owocowymi, niektórych rodzajów alg, należy też uważać na preparaty na cellulit- zawarta w nich kofeina nie jest wskazana dla kobiet w ciąży.
Ja stosuję te same kosmetyki co wcześniej, natomiast odstawiłam wspomniane anty-cellulitowe.
butterfly
Na pewno siÄ™ przyda:

CYTAT
Wystarczy sprawdzić cenÄ™ kremów na rozstÄ™py. Te dla przyszÅ‚ych mam kosztujÄ… od 50 do 150 zÅ‚. ZwykÅ‚e - od 30 do 70 zÅ‚. JeÅ›li dodać do tego, że tubka wystarcza najwyżej na półtora miesiÄ…ca, a - jak zalecajÄ… producenci - trzeba siÄ™ nacierać od pierwszych tygodni ciąży, zrozumiemy, czemu Basia nie chce zdradzić, ile wydaÅ‚a na kosmetyki.  

Co ciekawe, specjaliÅ›ci Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w "Rekomendacji w zakresie opieki przedporodowej w ciąży o prawidÅ‚owym przebiegu" podkreÅ›lajÄ…, że rozstÄ™py to efekt dziaÅ‚ania hormonalnego i nie ma radykalnych Å›rodków, które je likwidujÄ….  

Czemu kosmetyki dla ciężarnych są droższe od tych zwykłych?

- Producenci na ulotkach swoich produktów piszą, że są przeznaczone specjalnie dla ciężarnych. Tymczasem ich skład nie różni się niczym od tych dla pań, które nie spodziewają się dziecka - mówi dermatolog Adam Konieczny. - Do łez doprowadza mnie stwierdzenie, że dany produkt nie szkodzi kobietom w ciąży. A jak oni to sprawdzili? Chyba nie na ciężarnych? - pyta.

Jego zdaniem nie bez znaczenia dla takich kosmetyków jest też to, że przede wszystkim sprzedawane są w aptekach. - Nie odkryję Ameryki, jak powiem, że kosmetyk kupiony w takim miejscu daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i pewnie za to producenci każą płacić - twierdzi.


To jest z tego artykułu:https://kobieta.gazeta.pl/rodzicpoludzku/1,...ias=2&startsz=x

Ale muszę się przyznać, że sama korzystam z kosmetyków dla przyszłych mam. Sprzedawczyni z drogerii powiedziała, że raczej nie można używać "normalnych". Mówię o kremach na rozsępy.

Kosmetyków do twarzy używam takich jak przed ciążą.
Choco.
Podobnie ma się sprawa z ubraniami dla ciężarnych, mam wrażenie że ubrania te, tylko dlatego że są dla ciężarnych są dwa razy droższe...
Ale odnośnie kosmetyków na rozstępy, to można używać zwykłej oliwki czy tańszych kremów, które można kupić już od 20zł..kwestia wyboru, krem na zmarszki też można kupić za 20zł a można wydać 200zł czy 2000zł...jeśli ktoś wierzy w ich magiczną moc:)
marciap1
ja uzywam tych samych kosmetyków co dotychczas, no i dodatkowo krem na rozstępy (30zł.), nie stać mnie na nic drozszego ale wiem ze nie koniecznie droższe mialoby bardziej pomóc niż to tańsze:)
Mikunia
Ja odstawiłam na wszelki wypadek wszystkie kosmetyki, przecież to generalnie chemia. Kto wie ile z tego "zje" nasze maleństwo.Dawniej przyszłe Mamy nie miały tylu kosmetyków, można wytrzymać bez nich jakiś czas icon_smile.gif .

Podobno kosmetyki nie powinny też zawierać wit A, a pewnie większość ją posiada. Ale nie wiem ile w tym prawdy.

Pzdr.
Mikunia

Alucca
Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie świństwa są w kosmetykach. Podaję link o toksycznych składnikach kosmetyków https://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm (jak ktoś nie chce sobie psuć humoru, lepiej niech tam nie zagląda).
Używam serii Babydream dla kobiet w ciąży i niemowląt z Rossmana (bez konserwantów, barwników i oleju mineralnego) tzn. żelu pod prysznic, mleczka do ciała i mydełka. Włosy farbuję tylko ziołową henną. Z ulubionego kremu nie zrezygnowałam i z kosmetyków kolorowych też, ale można kupić "bezpieczne" np. w tych sklepach:https://apmp.natura.xip.pl/ lub tutaj https://apmp.natura.xip.pl/.
Mikunia
Alucca, a czu kupowałaś u nich te kosmetyki? czy byłaś zadowolona? Czy towar doszedł taki jak zamówiłaś? czy przesyłka jest droga, bo nie znalazłam ile kosztuje?Może polecasz coś szczególnie dla maluszka?

Pzdr.

Mikunia

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.