To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zaparcia po porodzie ..

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sabi
Wystapily u mnie zaparcia po porodzie-pomimo tego,ze staram sie jesc duzo otrebow.. do tego dreczy mnie silny bol przy oddawaniu stolca i slady
krwi na papierze toaletowym.. boje sie czy to nie przypadkiem hemroidy/mam dopiero dwadziescia kilka lat../?? icon_sad.gif
Nawet nie wiem do jakiego lekarza mam sie z tym problemem zwrocic.. icon_redface.gif

Moze ktos z Was mial podobny problem.. prosze o /po/rady ..
ulla
Na początku ratowałam się czopkami glicerynowymi, ale tylko w pierwszym tygodniu po porodzie. A problem miałam podobny - też krwawienie i podejrzenie hemoroidów - do lekarza nie doszłam.

W miarę możliwości jedz rzeczy rozluźniające (otręby wzmagają persytaltykę jelit, ale to może nie wystarczyć), na mnie np rewelacyjnie działają buraczki, śliwki suszone i świeze (ale to już po sezonie), zupa ogórkowa i ogórki kiszone w ogóle, ale zupa daleko bardziej, jagody i jabłka (ale nie wszystkie odmiany), kefir lub maślanka i pewnie coś jeszcze, ale nie pamiętam...a i jeszcze jeden rodzaj czekolady Cadbury, ale nie wiem czy one jeszcze w sprzedaży, acz wystarczał rządek, żeby zadziałało, choć po porodzie przy ew. karmieniu to się nie przyda - no i na Ciebie może działać coś innego.

Ps. i duuużo płynów, głównie wody, w moim przypadku wody z cytryną (lub słabej herbaty z dużą ilością cytryny), bo dziecko potencjalną alergię na cytrusy zlekceważyło.
Mariola***
Sabi- problemu nie miałam. Po porodzie zdarzają się różne dolegliwości iw wiek nie ma tu znaczenia.
Ale co chciałam napisać, dzisiaj byłam w aptece i przy okazji moich problemów z Miłoszowym wypróżnianiem się dowiedziałam się o maściach homeopatycznych na hemoroidy. W ogóle przejdż do apteki tam jest tego całe mnóstwo. Na pewno cos wybierzesz.
A co do diety, dużo owoców, warzyw, siemię lniane można pić, sok z buraków, kiszona kapusta, ogórki, śliwki suszone, perystaltykę jelit osłabia białe pieczywo, generalnie mączne produkty.
sensymilia
ja miałam mega problem z hemoroidami po porodzie icon_confused.gif nawet lekarze byli zaskoczeni rozmiarami icon_redface.gif ale takie są skutki zaparć w czasie ciąży....
po porodzie stosowałam maść Proctosone i przymoczki z Rivanolu (ale to w przypadku gdy hemoroidy są zewnętrzne) - ale pomogło bardzo icon_smile.gif po hemoroidzie nie ma śladu... a położna środowiskowa poleciła mi pić syrop Lactulosum (nie wpływa na laktację) na rozluźnienie kupki icon_smile.gif powiem szczerze, że sama myśl pójścia do toalety była koszmarem ale po tym syropku było całkiem znośnie...w sumie najgorszy dyskomfort odczuwam w miejscu gdzie mnie nacieli, szwy dokuczają....
eni20
tez mialam taki problem, mi pomogly czopki procto-glyvenol.
sabi
Dziewczyny dziekuje za odpowiedzi.. icon_smile.gif z kazdej porady skorzystam .

A co do kupek dzieciecych to moja mała córcia zadko kiedy ale ma zielone kupki. Do tego dochodzi lekka domieszka śluzu.Pediatra zalecila podawanie LAKCID po pol ampulki 2 razy dziennie,ale kupki nadal od czasu do czasu sie pojawiaja/ok.1raz na dzien/. Czy znacie jakies inne sposoby zwalczania takich dolegliwosci u dzieci ??
Dodam,ze karmie piersia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.