To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkole a rozwój mowy.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kasia-Wrocław
Macie może jakieś doświadczenia czy przedszkole przyspiesza rozwój mowy u dzieci. Mój syn ma już ponad 3,5 roku i mówi tylko po swojemu, a pani w przedszkolu powiedziała, że już za miesiąc będzie lepiej z jego mówieniem.

Wierzyć jej? Co wy na ten temat sądzicie?
Mika
wierzyć icon_smile.gif
z tego co czytam co rok na forum to przedszkolne maluszki baaardzo szybko nabierają wprawy w mówieniu wink.gif
aneea
Wierzyć - Nadia idac do przedszkola mowila niezrozumiale czesto nawet dla nas. Zmiany na lepsze byly widoczne zaskakujaco szybko.
Ika
Wierzyć. Moje dziecko rozgadało się w przedszkolu. Kiedy zaczynał być przedszkolakiem, był wprawdzie najmłodszy w grupie (miał 2 lata i 9 miesięcy), ale i tak uważam, że dzieci mówiły od niego znacznie lepiej. W zasadzie Oskara tylko ja rozumiałam, bo gadał po swojemu. A potem codziennie zaskakiwał mnie jakimś nowym słowem icon_smile.gif
bb
Wierzyc, wierzyc, jak najbardziej.

Moja starsza poszla do przedszkola w wieku 3 lat 5 mcy. Jest dzieckiem dwujezycznym: polsko-greckim. Do czasu inauguracji kariery przedszkolaka wiecej i plynniej mowila po polsku choc mieszkamy w Grecji i wszyscy oprocz mnie i polskiej telewizji mowia po grecku.
Pierwszy tydzien byla bierna czyli jak ktos sie nie pytal to sie nie wyrywala sama do gadania. Potem sie rozgadala tak, ze panie postulowaly wyposazenie jej w przycisk "wlacz/wylacz" icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif I tak jej juz zostalo.
Kasia-Wrocław
Dziękuję za wasze odpowiedzi. Pocieszyłyście mnie, bo tak szczerze mówiąc juz sie trochę martwiłam. A teraz będę spokojnie czekać na poprawę. Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.