To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

testy krwi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

czart999
Witam!
Chciałabym spytać z jakich miejsc pobierana jest krew na testach. Syn ma zlecone wykonanie dwóch paneli wziewny i pokarmowy, chciałabym zastosować maść znieczulającą przed testami ale nie wiem gdzie mam Szymka posmarować. Boje się bardzo tych testów, miesiąc temu Szymek był w szpitalu i przy kroplówce strasznie histeryzował. Proszę o radę.
goni@k
Mój synek( dwa i pół roczku) miał pobieraną krew z nadgarstka .Płakał w trakcie pobierania ale to trwało chwilę.
pozdrawiam
goni@k
czart999
Dziękuje za odpowiedź. Byłam już na testach i dzięki wykwalifikowanemu personelowi odbyło się to szybko i sprawnie byłam mile zaskoczona. icon_biggrin.gif Całkiem inne podejście do dziecka niż u nas w szpitalu.
goni@k
Świetnie Cie rozumiem bo miałam takie same obawy tym bardziej ,że mój synek pół roku temu brał zastrzyki i teraz bardzo sie boi "kuja".
Leczymy się w Warszawie i też bardzo mile mnie zaskoczyło fachowe i sympatyczne podejście personelu medycznego(były nawet lizaki po zabiegu) icon_lol.gif
Nie piszesz w jakim wieku jest Twoja pociecha??
pozdrawiam
goni@k
czart999
Szymek w sobotę skończył rok, alergię ma od urodzenia, nie przypominam sobie żeby jego skóra była gładka. Do arelgologa trafiłam niedawno i jest to pani niedostępna, smutna i nie ma żadnego podejścia do dzieci, potrafi krzyknąć abym mocniej trzymała dziecko przy badaniu. W przychodni nie jest lepiej, nie dziwię się mojemy synkowi że za każdym razem urządza histerie. Mieszkam w małym mieście i nie mam wyboru jeśli chodzi o lekarzy. Na testy jechaliśmy do miejscowości położonej 60 km od nas i bardzo jestem zadowolona z fachowości personelu. W Warszawie większy wybór lekarzy doświadczonych ,zazdroszczę!
goni@k
My mieszkamy 60 km od Warszawy .Jednak po przykrych przejściach z miejscowymi alergologami(wypisz ,wymaluj podobnie jak u ciebie Czart999 i to były wizyty prywatne)trafilismy właśnie do Warszawy i musze nadmienić ,że są to wizyty z kasy chorych.
Fakt faktem ,że jest to wyprawa ale warto.Dodatkowo mam kontakt telefoniczny z pania doktor,bezpłatne badania.
Lekarze to zwykli ludzie i czasami zdarzają sie partacze ,których nalezy omijac z daleka i szukać pomocy gdzie indziej.
pozdrawiam
goni@k
atom.g
goni@k witam i mam prosbe
napisz mi, prosze do ktorej przychodni i do jakiej lekarki chodzicie.
ja mam 3,5 letnia coreczke ze zmianami skornymi i kaszlem, o ktorym lekarka (pulmo-alergo) mowi, ze jest na tle alergicznym. Jednak poki-co zadnych badan (z wyjatkiem morfologii i kalu w kierunku pasozytow) nie zlecila. na kaszel zlecila serevent i flixotide i zyrtec (ten pierwszy tylko na poczatek, reszta na conajmniej miesiac). Szczeze mowiac nie mam przekonania do p.doktor (do tego jest niemila) i szukam kogos godnego zaufania, sprawdzonego i na kase chorych.
Z tego co piszesz, udalo Ci sie znalezc kogos takiego. Dlatego jesli zechcesz sie podzielic ze mna ta informacja bede wdzieczna.
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Anka
goni@k
Nasza pani doktor pediatra dała nam skierowanie(na kasę chorych) do poradni pulmonologiczno-alergologicznej do Warszawy na Ochocie przy ul.Pasteuera 10.Na pierwszą wizytę czekałam miesiąc a teraz to się umawiamy według potrzeby.Lekarka nazywa się Kwiatkowska.Badania ,za które normalnie musiałabym płacić tam robione są bezpłatnie pod warunkiem ,że lekarz je zleci.
Wszystkie badania robione sÄ… na miejscu .
Tel:022 822 30 71(wizyta umawiana telefonicznie)
Wymagane:
skierowanie
pesel dziecka
książeczka zdrowia dziecka
pozdrawiam icon_smile.gif
Małgosia
atom.g
Supre Wielkie Dzieki za blyskawiczna odpowiedz icon_biggrin.gif
zastanawiam sie nad dodatkowa konsultacja, myslisz, ze warto do Niej sie zapisac icon_question.gif
goni@k
Myślę ,że warto .Ja wiem ,że najlepiej jak lekarz jest na miejscu ale czasem warto zadać sobie trochę trudu(pojedż na 2-3 wizyty i sama oceń ) .Widziałam ,że tam na miejscu są robione testy skórne na alergeny i wiele innych badań ,za które normalnie trzeba zapłacić wcale nie małe pieniądze.Ja chodziłam wcześniej prywatnie i bez rezultatu a synek dusił się z kaszlu (nie wspomnę o braku podejścia do dzieci u pani doktor).Teraz jak mam problem to mogę telefonicznie go skonsultować z lekarzem Na ostatniej wizycie miałAm ustawione leczenie na wszystkie mozliwe stany(od lekkiego do ciężkiego ataku) a wszystko po kolei rozpisane w zeszycie . W naszym przypadku była to trafna decyzja.
Gdybyś się zdecydowała to odezwij się po wizycie .
pozdrawiam
Małgosia
atom.g
Małgosiu, jeszcze raz za wszystko Ci dziekuje. Wyslalam wiadomosc na priva. icon_smile.gif
Anka
MADZIA123
Witam mamusie alergików
Mój synek ma 4 lata i stwirdzoną alergie na podstawie testów skórnych na roztocz psa i kota jednak jego alergia bardzo sie nasiliła ma bardzo rozległe zmiany skórne na nogach i rączkach (wcześniej tego nie było w takim stopniu) niestety Zyrtec nie pomaga ani żadne maście na ostatniej wizycie jego doktor kazała mi wykluczyć bardzo dużo pokarmów z jego diety a dodam że jest okropnym niejadkiem to oznacza że moje dziecko już prawie w ogóle nic nie je .Chciałabym wykonać testy z krwi ale doktor twierdzi że skórne są lepsze w co wątpię.Może robiłyście testy z krwi swoim dzieciom i wiecie na ile są wiarygodne ? Gdybym chciała zrobić to prywatnie jakie są koszty tego badania ?

pozdrawiam serdecznie, mama Maksia :
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.