To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie Rodzić - Kraków !!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Karolina___1986
hej , witam wszystkie mamusie icon_smile.gif
mam dylemat .. jestem w terminie porodu a jeszcze nie zdecydowałam w którym szpitalu w krakowie będę rodzić icon_sad.gif( icon_twisted.gif
zastanawiam się nad Ujastkiem, siemiradzkim albo żeromskim (ale tu podobno regionalizacja jest ? icon_confused.gif )
POMÓŻCIE icon_idea.gif icon_biggrin.gif
Każda rada i opinia się przyda ( głównie jeśli chodzi o personel , czy fachowy, miły ,pomocny ; warunki w szpitalu ;ilu osobowe sale poporodwe; czy dziecko jest zabierane na noc...itd, itp icon_razz.gif
Honey*
z
BATTMANNKA
gaby ja też rodziłam w żeromskim i bardzo polecam
w sumie spędziłam tam miesiąc i przez cały ten okres czasu było wzorowo
a poza tym fachowy personel!!!

a do którego lekarza chodzisz?
aga_81
A czy miałyście swojego lekarza który pracuje w żeromskim?
Czy może tam pojechać ktoś zupełnie z zewnątrz nie znając nikogo?
BATTMANNKA
ja miałam ale rodzić tam może każdy
Honey*
Ja mam swojego ktory pracuje w zeromskim. Nazywa sie Czekajaski
e_Ena
CYTAT(aga_81)
A czy miałyście swojego lekarza który pracuje w żeromskim?
Czy może tam pojechać ktoś zupełnie z zewnątrz nie znając nikogo?


ja tak pojechałam icon_wink.gif, rodziłam tam Dominikę, wszystko było jak najbardziej OK.
e_Ena
CYTAT(Karolina___1986)
...albo żeromskim (ale tu podobno regionalizacja jest ? icon_confused.gif )


nie, teraz nie ma nigdzie rejonizacji.
Karolina___1986
a może wiecie coś więcej o ujastku i tym szpitalu na ul.siemiradzkiego im.R.Czerwiakowskiego??
BATTMANNKA
gaby to ty chyba masz duż kasy jak do czekajskiego chodzisz
Honey*
z
BATTMANNKA
jako gin ok. ale kasa, kasa i jeszcze raz kasa
a proponował Ci cięcie ces?
Honey*
Nie, nie proponowal, termin mam za tydzien, we wtorek mam umowione KTG, dobrze ze w szpitalu sie z nim spotkam bo tak to kolejna stówa by poszla.
Krakowianka28
Dziewczyny ja rodzilam w Ujastku i jestem bardzo zadowolona.Przed porodem ( a mialam wywolywany) bylismy z mezem w sali jednoosobowej,
za sciana byla sala porodowa .Polozna do mojej dypozycji ( choc nic nie placilam) pani doktor,anestezjolog, a juz na sali porodowej byli wszyscy wymienieni powyzej plus dodatkowe polozne do Malenstwa + pani neonatolog.Wiem ze wszyscy mowia ze tam jest slabe zaplecze medyczne itd.To jest indywidualna decyzja. Jesli bedzie mi dane rodzic jeszcze raz to chcialabym tam znowu.Acha sale sa 2-osobowe z lazienka,czysciutko wysprzatane,panie salowe b.mile.My wyszlismy do domku w drugiej dobie.
Jak dla mnie rewelacja.No i oczywiscie pani z poradni laktacyjnej do dypozycji 24 h.
BATTMANNKA
Dziewczyny!
Najważniejsze, że każda jest zadowolona- o to m.in. chodzi, nieprawdzaż?
MeiMei
icon_surprised.gif W Ujastku 13 września od 9 do 13 jest dzień otwarty. W Siemiradzkim jutro o 11 jest "wycieczka" i w niedzielę o 14.
Karolina___1986
no tak, wiem o dniach otwartych na Siemiradzkiego, ale nie byam pewna czy zdąze icon_biggrin.gif dzisiaj nie mam sił , więc jesli wytrzymam do jutra to sie na pewno wybiorę:)
jeśli jednak bym nie zdązyła to przydadzą mi sie wszystkie informacje na temat tego szpitala ... icon_smile.gif czy są sale przedporodowe, piłki itp. ;p , ilu osobowe i w jakim stanie poporodowe i łazinki, jaki personel, czy dziecko jest cały czas ze mna - tez w nocy itd.itp )
bo wczęsnij już na 100% chciałam rodzić na Ujastku , ale ostatnio dopadły mnie wątpliwości icon_rolleyes.gif głównie z powodu słabego zaplecza, jakby coś - tfu tfu - sie z dzieckiem działo... bo warunki są super, byłam na dniach otwartych i mi się podoba .... icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Karolina___1986
to znowu ja ;p jednak nie byłam na siłach sie wybrac na te dni otwarte na siemiradzkiego , więc prosze nadal o jakieś informacje.. icon_biggrin.gif
carolans
hej dziewczyny!!
jesli bedziecie cos wiedziec na temat dni otwartych na Ujastku lub w Zeromskim to dajcie znac!! icon_smile.gif
ja sie miedzy tymi 2 szpitalami wacham, a co do tego słabego zaplecza medycznego...nie wiem...jesli z dzidzia w brzuszku bedzie wszystko w porzadku to moze pozniej nic sie nie stanie i nie bedzie konieczne przewozenie jej <jego icon_wink.gif ) gdzies...
Honey*
Ja nie czekalam na zadne dni owarte. Poporstu pojechalam do zeromskiego i powiedzialam ze chcialam zobaczyc i polozna mnie oprowadzila. Pokazala sale porodowe, powiedziala co i jak, byla bardzo mila
Pani Gruszka
Na stronie "Rodzić po ludzku" są krakowskie szpitale, a pod każdym z nich komentarz mam, które tam rodziły. Niektóre sa mało aktualne, ale jest kilka nowych - moze coś się komus rozjaśni.
carolans
dzieki icon_smile.gif
Do Zeromskiego pojedziemy jak tylko mezus sie zacznie wyrabiac z praca i bedzie mial wiecej czasu bo juz mu obiecałam, ze bez niego nie pojade icon_wink.gif
BATTMANNKA
tam najlepiej jechać po południu lub w weekend, bo ranop są obchody i td
Honey*
Ja bylam do poludnia, gdzies o 10 i bylo dobrze icon_smile.gif
alanis
podbijam temat gdyż sama jestem zainteresowana a wiem że jest tu kilka Krakusek (chyba dominika.k, anax), dziewczyny zdecydowałyście się juz gdzie rodzicie? ja wacham się między Ujastkiem a Żeromskim, jeśli sa tu kobiety które rodziły w wyżej wymienionych będe wdzięczna za każdą opinię. Moja lekarka dr Jadwiga Masior jest lekarzem dyzurnym na Ujastku ale wiem z opowieści znajmoych rodzących że połowa sukcesu to dobra połozna a nie lekarz, dlatego jesli takie znacie to też będę wdzięczna za odpowiedź.

póki co mój bilans jest taki:
Żeromski
+personel
+sprzęt
+poród rodzinny nieodpłatny
-mała szansa na ZZO

Ujastek
+personel
+łatwa dostępność do ZZO
+możliwość porodu w wodzie
+sale i atmosfera
-brak specjalistycznego sprzętu w sytuacji awaryjnej dziecko przewożą np. na Kopernika albo do Prokocimia

acha i nie odysłajcie mnie proszę do wątku regionalnego bo tam nikt nie zagląda, nie zakładam zresztą nowego wątku tylko podbijam stary wink.gif
beaha
A ja będę chyba rodzić w Narutowiczu mój lekarz jest tam ordynatorem a poza tym kilka koleżanek tam rodziło i sobie chwaliły.
Ik@
Cześć dziewczyny.
beaha ja również prawdopodobnie będę rodziła w Narutowiczu.
Moja lekarka to Alicja Janaszek - ktoś miał może kontakt z tą Panią doktór jeśli chodzi o prowadzenie ciąży? Mnie prowadzi w firmie SCANMED, ale pracuje również w Narutowiczu.
Ciekawią mnie opinie na temat tamtejszej porodówki.
DominikaK
Alanis - ja pod uwagę biorę właśnie te dwa szpitale, któe wymieniłaś: Ujastek i Żeromski. Rodziłam Kubę na Siemieradzkiego i koszmar, zresztą w 10 tygodniu tej ciazy wylądowąłam na izbie z krwawieniem i dowiedziałam się, że "brudzenie w ciązy jest normalne", po niedelikatnym zbadaniu odesłano mnie bez niczego do domu i 2 godziny później karetką pojechałam na Kopernika icon_evil.gif Wiec Siemieradzkiego nigdy wiecej !!! Na Ujastku rodziłam Kacperka - suuuuper, poszłam rodzić "z ulicy", nie znając nikogo i byłam ogromnie zaskoczona miłą obsługą (była położna taka miła, ładna z kręconymi włosami - Kina chyba na imię miała i lekarz opalski - też fajny, żartowali z nami podczas porodu). Żeromski jest ciut bliżej, dlatego też biorę go pod uwagę, nie wiedziąłam, zę zoo jest tam trudnodostępne icon_sad.gif nie wiem, czy rodzić bedę przez cc (mam -7,5D i okulista ma zadecydować), czy naturalnie - moja lekarka mówi, żeby naturalnie z zoo, zobaczymy.
anax
Ja na dzień dzisiejszy wybieram Ujastek.Z tego względu że jest poród rodzinny i w wodzie.Jeszcze nie wiem jak będzie do końca bo narazie ze mną nieciekawie i nie wiem czy się zgodzą lekarze na poród w wodzie ale mam nadzieje że tak.Jest też tam szkoła rodzenia za free i wtedy za poród w wodzie płaci się mniej.Tylko nie wiem czy będę mogła do niej uczęszczać bo narazie mam leżeć.Zastanawiałam się też nad Czerwiakowskiego.Zdecydowanie odradzam Kopernika.
beaha
CYTAT(Ik@)
Cześć dziewczyny.
beaha ja również prawdopodobnie będę rodziła w Narutowiczu.


A mnie prowadzi lekarz Zb. Jankiewicz jest bardzo miły i mam nadzieję że wszystko będzie ok.
alanis
anax ja tez biorę pod uwagę poród w wodzie a już na pewno chcialabym z ZZO i to mnie właśnie trochę zniechęca do Żeromskiego bo cho ć niby mają ZZO to dostać je graniczy z cudem a co do Kopernika to ja tez stanowczo odradzam, rodziła tam moja bratowa i pamięta to ciągle jako traumatyczne doświadczenie.

co do szkoły rodzenia to za free jest zarówno na ujastku jak i w Żeromskim, trzeba się jednak duuużo wcześniej zapisywać bo jest duży natłok ludzi.

z porodem rodzinnym jest tak że jest w obydwu tych szpitalach.
anax
CYTAT(alanis)
anax ja tez biorę pod uwagę poród w wodzie a już na pewno chcialabym z ZZO i to mnie właśnie trochę zniechęca do Żeromskiego bo cho ć niby mają ZZO to dostać je graniczy z cudem a co do Kopernika to ja tez stanowczo odradzam, rodziła tam moja bratowa i pamięta to ciągle jako traumatyczne doświadczenie.

co do szkoły rodzenia to za free jest zarówno na ujastku jak i w Żeromskim, trzeba się jednak duuużo wcześniej zapisywać bo jest duży natłok ludzi.

z porodem rodzinnym jest tak że jest w obydwu tych szpitalach.


alanis z tego co słyszałam to do porodu w wodzie nie znieczulają.ale nie weim ile w tym prawdy
alanis
CYTAT(anax)
CYTAT(alanis)
anax ja tez biorę pod uwagę poród w wodzie a już na pewno chcialabym z ZZO i to mnie właśnie trochę zniechęca do Żeromskiego bo cho ć niby mają ZZO to dostać je graniczy z cudem a co do Kopernika to ja tez stanowczo odradzam, rodziła tam moja bratowa i pamięta to ciągle jako traumatyczne doświadczenie.

co do szkoły rodzenia to za free jest zarówno na ujastku jak i w Żeromskim, trzeba się jednak duuużo wcześniej zapisywać bo jest duży natłok ludzi.

z porodem rodzinnym jest tak że jest w obydwu tych szpitalach.


alanis z tego co słyszałam to do porodu w wodzie nie znieczulają.ale nie weim ile w tym prawdy


nawet na 100% bo już sama woda stanowi znieczulenie, ja to podaje jako alternatywę tzn. jeśli okaże się że nie moge rodzić w wodzie to na 100% chcę rodzić z ZZO.
Gula
Hej, ja rodziłam w Żeromskim dwa lata temu i bez specjalnego proszenia dostałam od razu zzo. Także nie wiem skąd pojawiajace się informacje, ze trudno tam o zzo. Może teraz cos sie zmieniło. Generalnie polecam, chociaż następnym razem chyba wybiore Ujastek ze względu na warunki po porodzie, bo w Żeromskim pozostawiaja one wiele do życzenia. Obsługa też nie była jakaś suuuper. Pani położna w czasie całego porodu uśmiechnęła się do mnie i powiedziała cos od siebie bez pytania może raz icon_wink.gif Ogólnie była bardzo oschła i mało współczująca...
Gula
DominikaK
Koleżanka pracuje jako pielęgniarka w Żeromskim i tam mi bardzo poleca rodzić, podobno nie ma problemu z podaniem zoo, o ile jest czas na podanie, a nie 10 cm rozwarcia icon_smile.gif Warunki moze nie jak na Ujastku (tamte wspominam z rozrzewnieniem - było SUPER i POLECAM OGROMNIE!), ale lepsza aparatura ,a przy mojej zagrożonej ciazy chyba bezpieczniej tam się czuć będę. Na Ujastku są 3 inkubatory (Kacperek był)
alanis
ja o tym ZZO słyszałam od żony kuzyna która tam niedawno rodziła mówiła że dostają w pierwszej kolejności cesarki ale z tymi co rodzą naturalnie są problemy i to nie ze względu na to że nie mają ZZO tylko brakuje im anestezjologów, sama już nie wiem co o tym myśleć icon_rolleyes.gif

dziewczyny a zapisujecie się może do szkoły rodzenia do któryś z w/w szpitali?
ciao
ja rodzilam 2,5 roku temu na Ujastku,rodzilam w Sylwestra i byl wtedy wyjatkowy(wg.osob tam pracujacych) mlyn.Polozna byla wspaniala pani Tokarska,mila wyrozumiala ale stanowcza(taka chyba powinna byc polozna).Pokoj z lazienka,dwuosobowy,maluszek caly czas przy mnie,jedzenie dobre,ogolnie pobyt wspominam milo
Ale jestem tez zdania ze jesli porod odbywa sie sprawnie i bez komplikacji to pobyt w kazdym szpitalu bedzie sie wspominac dobrze
anax
podciągam do góry icon_smile.gif
alanis
Krakuski gdyby was interesowała szkoła rodzenia w Żeromskim i Ujastku to niniejszym donoszę, że aby się dostać na kurs do Żeromskiego trzeba się zapisać kilka miesięcy przed porodem najlepiej chyba na etapie planowania ciąży icon_lol.gif jest 16 maja ja mam termin na 17 listopada a terminów na wrzesień już nie ma są na 7 listopada - czyliu z 6 miesięcznym wyprzedzeniem to tak akurat może się udać icon_wink.gif
co do Ujastka to tam zapisy sa miesiąc przed rozpoczeciem kursu - ja będe chodziła we wrześniu czyli w sierpniu powinnam się zapisać bo teraz nie ma jeszcze rozpisanego terminarza. Obydwie szkoły są bezpłatne, szczegóły znajdziecie tutaj:

Żeromski: https://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php
Ujastek: https://www.ujastek.pl/index.php?option=con...=59&Itemid=
anax
Dzięki alanis
to ja do żeromskiego już nie zdążę 06.gif
anax
hop
alanis
myślę że tutaj krakuski znjadą więcej info na temat krakowskich szpitali https://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?p=863146#863146
sylwia.wk
ja dodam ze polecam rydygiera natomiast siemiradzkiego nie!moja znajoma rok temu rodzila i dzidzia dostala tam sepsy na poczatku nawet niewiedzieli ze to sepsa.
Ik@
Cześć Mamusie, podzielę się z Wami świeżą informacją na temat szkoły rodzenia.
My zapisaliśmy się w czwartek do szkoły przy Narutowiczu, bo tam prawdopodobnie będę rodziła.
Szkoła jest bezpłatna, ponieważ Urząd Miasta Krakowa dofinansowuje ją kobietom zameldowanym w Krakowie - takie informacje przekazała mi pielęgniarka, która mnie zapisywała, dlatego warto się dopytać również w innych szpitalach o te warunki finansowe.
Będziemy chodzili w październiku - są jeszcze miejsca, natomiast na wrzesień było jeszcze 9 wolnych miejsc.
Telefon do nich: 12/6330100 wew. 605 trzeba dzwonić między godziną 16-20, a szkoła mieści się za hotelem pielęgnierek przy ul. Siemaszki.
Ik@
Co do Ujastek, to znajomi ostatnio (4 tyg) tam rodzili, mieli mieć cesarkę o 8 rano ze względu na ułożenie malucha - niestety poród rozpoczął się wcześniej i...dziewczyna musiała rodzić siłami natury, bo zabrakło jej lekarza i kogoś decyzyjnego. Lekarz za to przyszedł spokojnie rano i pogratulował...
Wśród moich znajomych nie madobrej opiniii o Ujastku, głównie ze względu na brak zaplecza szpitalnego w razie komplikacji.
Kwestia wyboru i doświadczeń.

Pozdrawiam i dużo zdrówka dla wszystkich wink.gif
beaha
Ik@, dzięki za informacje o szkole rodzenia przy Narutowiczu. Musze tam zadzwonić i dopytać o parę rzeczy m.in. jak to jest z płatnością jeśli jestem zameldowana poza Krakowem ale rejonizacją podlegam pod Narutowicza.
alanis
A ja jednak pozostaję przy swoim wyborze i decyduję się na Ujastek, jeszcze wczoraj pytałam znajomego chirurga, którego połówka nie całe 2 lata temu rodziła jakie ma zdanie na temat Ujastka i co się mówi w kręgach lekarskich i jak najbardziej polecił mi ten szpital, powiedział ze mają dobre opinie, dobrych specjalistów i z tym zapleczem to jest tak że jak się dzieje coś naprawdę złego to i tak do nich (czyt. na Kopernika bo tam pracuje) przywożą i do Instytutu Pediatrii w Prokocimiu.
moftik
a czy któraś z was rodziła przy dr Balidze- Pałce?
OLA77
witam!
ja rodziłam w Rydygierze i bardzo sobie chwalę. miałam super położną- rewelacja, sala poporodowa 2- osobowa z łazienką. jedyne do czego mogę się doczepić to jedzenie!
tissaia
Nie wiem, który szpital jest najlepszy -to kwestia indywidualna - potrzeb i oczekiwań rodzącej, tego skąd jest jej lekarz, tego, czy zna szpital juz z wcześniejszych pobytów, zaplecza medycznego itp.itd. wiem natomiast gdzie nie życzyłabym rodzić nawet wrogowi- na Kopernika. Niestety trafiłam tam z powodu cukrzycy ciążowej i pobyt, poród, opiekę okołoporodową, atmosferę, zachowanie personelu uważam za karygodne. Nie bez powodu szpital został tak "zjechany" w akcji Rodzić po Ludzku. Poród tam naprawdę ma niewiele wspólnego z człowieczeństwem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.