To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

spirala - kilka pytań

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
Pomóżcie prosze. jedna z moich podopiecznych, dziewczyna upośledzona w stopniu umiarkowanym, jest w ciąży. drugiej. Pierwsze dziecko od kilku miesięcy w rodzinie zastępczej. rzecz w tym, zeby kolejnych dzieci nie było. ona ich nie chce i nie ma warunków. Niestety zabezpieczyć sie nie potrafi. Tzn. antykoncepcja hormonalna w grę nie wchodzi (względy finansowe + problem z systematycznym braniem), prezerwatywy też nie, bo ... nie lubi. Mąż też nie lubi. jedyne, co przychodzi mi do głowy to spirala. Niestety tam jest bieda potworna i nie będzie jej stac na założenie. czy ginekolodzy zakładają spirale na kasę chorych? Jesli nie, to ile kosztuje założenie? I sama spirala? Możliwie najtańsza?
reszka
A może Depo - Provera? Zastrzyk, znaczy się.
semi
a można karmiąc piersią? bo ona będzie przez pierwszych kilka miesięcy karmiła. jesli mozna to nawet lepiej.
skanna
Emi, u nas koszt założenia prywatnie to jakieś 300 - 350 zł.
Wiem, że tu dziewczyny zakładały państwowo, ale coś mi się kojarzy, że jedna u znajomego lekarza, a druga u swojej prywatnej lekarki, która też przyjmuje na NFZ, więc nie wiem, do jakiego stopnia było to na NFZ, a do jakiego pod NFZ naciągnięte. Sama spirala to coś ponad 100 zł zdaje się.

Poniekąd a propos - w sumie taka spirala to dobrze ulokowane becikowe icon_wink.gif. Nawet na mirenę wystarczy. Ciekawe tylko, czy pomysłodawcy przewidzieli taką metodę spożytkowania rzeczonego zasiłku icon_twisted.gif
reszka
I wkładkę, i DepoProverę można przy karmieniu piersią. Zanim pojawiła się Cerazette Depo Provera była chyba jedyna metodą hormonalną dla karmiących. Mi proponowali Depo po porodzie.
Zresztą tutaj i tak gin musi zadecydować. Jak kobitka miała zapalenie przydatków - to z wkładki raczej nic nie bedzie. Jak zapalenie wątroby, żył - to raczej nie dla niej dlaniej hormony.
domi
Ja miałam zakładanie spiralę w ośrodku zdrowia na ksiązeczkę. Tylko zakupiłam na receptę samą spiralę, co mnie wyniosło 80 zł. Zaraz po urodzeniu brałam też depo- ale to też nie mały wydatek, o któym trzeba pamietac co jakis czas. Natomiast spiralkę zakłada i ma spokój na 5 lat. Tylko zależy, czy nie będzie przeciwskazań z tytułu niepełnosprawności.
semi
dzięki wielkie:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.