To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaki ciśnieniomierz?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magdula
Starość nie radość icon_wink.gif Muszę kupić ciśnieniomierz.
Zupełnie się nie znam. Mój ojciec używa zegarowego i tylko takiemu ufa. Ma też półautomatyczny ale twierdzi że nie jest dokładny. Ja sobie nie wyobrażam urzywania ciś. zegarowego, więc zostaje mi wybór między nadgarstkowym, automatycznym, półautomatem. Podobają mi się nadgarstkowe ale nie jestem pewna czy przy mojej chudej ręce taki aparat się sprawdzi icon_rolleyes.gif no i czy one na pewno są dobre?
Doradźcie, proszę.
grzałka
Hartmann Tensoval, automatyczny, mankiet na ramiÄ™. Polecam z czystym sumieniem
reszka
Absolutnie nie nadgarstkowy.
Każdy inny z mankietem na ramię jest OK.
A najlepszy rtęciowy icon_rolleyes.gif , tylko że nieporęczny, no i chyba rtęć mają wycofać w związku z przepisami Unii, czy coś tam cos tam...
miriam b
ja polecam pełny automat z firmy Omron....działa bez zarzutów:)
Mariola***
CYTAT(grzalka)
Hartmann Tensoval, automatyczny, mankiet na ramiÄ™. Polecam z czystym sumieniem


Potwierdzam. Nadgarstkowe sa mega niedokładne. Przynajmniej ten, który ma moja teściowa.
dumiczowa
CYTAT(miriam b)
ja polecam pełny automat z firmy Omron....działa bez zarzutów:)
podpisuje sie pod Omronem,
pozdrawiam
Magdula
Czyli nadgarstkowy odpada a konkurs wygrywa automat icon_biggrin.gif .
Zaraz posprawdzam jak cenowo wyglądają modele które polecacie. Mam termometr Hartmann może kupie i ciśnieniomierz tej firmy, jak to mawia mój mąż "do serii" icon_lol.gif
irminka2
Też polecam Omron. Sama używam półautomatu, teściowej kupiłam automat. Nadgarstkowy miałam trzy dni (nie był firmy Omron) i oddałam , takie były niedokładne pomiary(sprawdzałam rtęciowym i wynik był zupełnie inny).

Teściowej aparat kupowałam na allegro, nowy z fakturę działa bez zarzutu , a w stosunku do ceny aptecznej ok. 50 zł taniej.

Irmina
Ev
Ja mam pytanie odnośnie Hartmanna - są dwa modele Compact i Comfort.
Czym one się różnią (oprócz ceny?) Albo mam bielmo na oczach, albo jestem przepracowana wink.gif
aldara.35
Nadgarstkowe nie są za dobre zwłaszcza dla starszych ludzi którzy mają zwapniałe żyłki -fałszują wyniki.Mi lekarz powiedzial ze najlepsze to rtęciowe,ja używam zwykłego mankietowego kilka lat -wiarygodny.
asdfghjklzxcvbnm
Nadgarskowego nie polecam.
Mankiet na ramiÄ™.
Najlepiej sprawdzić w przychodni (na przykład) potem czy mierzy tak samo (ja tak zawsze zalecam i czasami wychodzą dziwadła).
użytkownik usunięty
Czy taki Hartmann jest dobry?
użytkownik usunięty
CYTAT(Ev)
Ja mam pytanie odnośnie Hartmanna - są dwa modele Compact i Comfort.
Czym one się różnią (oprócz ceny?) Albo mam bielmo na oczach, albo jestem przepracowana icon_wink.gif

Ev, comfort jest automatyczny i ma zasilacz sieciowy. Compact jest półautomatyczny, pompujesz go taką gumową gruszką, i jest na cztery baterie.

Też je oglądam właśnie.
Tamara_8
[post edytowany przez administratora]
rafal11
[post edytowany przez administratora]
Kocisława zwana Warkotem
reklama,reklama...pranie mózgu już od rana?
anax
podbijam temat.Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś ciśnieniomierz najlepiej z dużym wyświetlaczem dla starszej pani.
agula1980
Ja będąc w ciąży z Anią z powodu wysokiego ciśnienia i codziennych pomiarów musiałam sobie zakupić ciśnieniomierz. Też kupiłam Omron tylko że starszy model M2 no i oczywiście był tańszy. Ja miałam wydać do 200 zł i się zmieściłam icon_smile.gif. Z ciśnieniomierza byłam zadowolona. Teraz leży nieużywany no ale może kiedyś jeszcze się przyda.
Pollaco
CYTAT(anax @ Mon, 12 Jul 2010 - 19:59) *
podbijam temat.Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś ciśnieniomierz najlepiej z dużym wyświetlaczem dla starszej pani.



[post edytowany przez administratora]
Zelda
Ja dla muszę Hani kupić ciśnieniomierz dobry,dokładny i szybki;)Omron nada się?
Drake
Hmm, a może te [link usunięty przez administratora]. W stosunku jakość do ceny, wydają się być chyba w porządku, no ale w tym temacie jestem akurat laikiem.
anulka212
Ja posiadam ciśnieniomierz firmy Microlife, a dokładnie ten model: [link usunięty przez administratora] . Jak narazie sprawdza się świetnie. Pomiary są precyzyjne i powtarzalne, przez co nie mam obawy, że podaje złe wartości. Kupiłam go w sklepie internetowym CHDE. Jest w przystępnej cenie, więc moim zdaniem - warto. icon_smile.gif
ewela
hmmmmm....z doswiadczenia...ze sprawnymi bateriami.....


sylwias66
Takim lepszym ciśnieniomierzem będzie ciśnieniomierz Senior Sanity. Ma dużo funkcji, które zwykłe urządzenia nie mają. Chociażby zapamiętuje ponad 100 ostatnich pomiarów, ma coś takiego jak wskaźnik zakłóceń pomiaru i ruchu ramienia. Praktyczne rozwiązanie, bardziej zaawansowane ale całkiem niedrogie.
Daga1989
Ja ostatnio kupowałam ciśnieniomierz na święta rodzicom z tej apteki [edit: moderacja] . Są bardzo zadowoleni i mierzą sobie ciśnienie regularnie i nie sprawia im to kłopotów. To tania apteka internetowa więc się nie wykosztowałam icon_smile.gif
Teyla
Ja mam microlife i jestem zadowolona.
kajukaj
ja niedawno sobie kupilam diagnostic dm 500 ihb, wg mnie bardzo dobry sprzet, dobrze mierzy, zapamietuje 60 wynikow wiec sobie nie musze spisywac
Martyna1986
Cześć. Jeśli poszukujecie odpowiedniego ciśnieniomierza dla siebie, waszych rodzin czy gabinetów lekarskich, to polecam przeczytać poradnik https://mednova.pl/blog/cisnieniomierz-zaku...nie-robic.html#
Wybór ciśnieniomierza to wcale nie taka łatwa sprawa i nie taki mały wydatek jakby się wydawało, dlatego warto najpierw poczytać o tym i rozeznać się w temacie. Dla mnie ważne jest, aby mankiet pasował zarówno na dzieci, jak i osób dorosłych a będąc u lekarza oczekuję bardzo dokładnego wyniku, który nie będzie zakłamany przez, np. słabe naładowanie aparatu.
kamajla3412
ja mam w domu taki, polecam
https://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyj...p-a2-basic.html
jeszcze mnie nie zawiódł, fajnie szybko działa i się nie zacina w przeciwieństwie do poprzedniego.
ciężko mi powiedzieć, co taki idealny ciśnieniomierz powinien więcej mieć, to prosty sprzęt. Grunt, żeby był dokładny i wygodny, ten taki jest - jak dla mnie przynajmniej. 06.gif
Paulinaburek
Ja sobie chwalę ciśnieniomierz Active Control. To jest o tyle ciekawe rozwiązanie że bez baterii w środku, za to z akumulatorem. Ciekaw jestem ile mi ten aku będzie trzymał, bo według producenta to jakieś 2 miesiące powinien. Zobaczymy. Sprzęt mam od kilku dni więc na razie nic więcej poza tym, że wygodny i dokładny nie mogę powiedzieć.
muppet
Ja zamawiałam w internecie ciśneiniomierz, w sklepie AGD. I płaciłam ok 150 za całkiem niezły model.
salamina
my tydzień temu kupiliśmy, też dla osoby która ma wskazania do regularnego mierzenia, mieliśmy kupić tańszy ale w koncuy stwierdziliśmy że lepiej postawić na sprawdzoną markę
https://sklep.cezal.com.pl/gazetka-promocyj...3-zasilacz.html zobacz, może też ci podpasuje, w tym sklepie mają sprzet tylko porządnych firm
nataliakoziol
Ja z kolei jestem zadowolona ze SmartCardio bo jest połączony z mankietem, nie ma przewodu, całość jest przez to bardziej poręczna.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.