To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czkawka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mynia
Witajcie!!!
Mam do Was pytanko.Moja coreczka ma 8 dni i dosc czesto ma czkawke.Czytalam,ze nie ma sie czym martwic ze to normalne ale chcialabym sie od was tez dowiedziec czy wasze niunie i niunkowie icon_biggrin.gif tez tak maja i z czego sie to bierze.Prosze napiszcie cos na ten tamat.Pozdrawiam pa
Agatkie
Nie martw się, moja Marta jeszcze jak była w brzuszku to miewała czkawki, a po urodzeniu bardzo często. Ja oczywiście panikowałam, zgłaszałam pediatrze. Nie ma powodu do niepokoju, to całkiem normalne i zdarza się dość często.
Mikunia
Dokładnie Mynia, mój Miki też ciągle miał czkawke. Bardzo upierdliwe,kiedy usypiasz malca,a tu cyk dostaje czkawki, nie? icon_smile.gif
Pzdr.
mynia
Sliczne dzieki za szybciutkie odpowiedzi.troche sie uspokoiłam.Moja niunia tez miewala czkawke jeszcze w brzuszku ale chyba nie tak czesto a teraz po rpstu sie troszke denerwuje ze moja Kamilcia sie meczy przez te czkawke bo same wiemy ze to nic przyjemnego.Ale jeszcze craz dziekuje!!!
Agatkie
Doskonale pamiętam jak sama się martwiłam icon_lol.gif , moja mama jak to wspomina, to opowiada, że jak tylko Marta dostawała czkawkę to ja wyglądałam jakbym zaraz miała zacząć płakać icon_rolleyes.gif . A w końcu samo się skończyło i nawet nie pamiętam kiedy...
mamaJakuba
mój mały też ciągle miał czkawkę która trwała czasami i 30 minut ale z wiekiem sama przeszła
KlaudiaGuza
jak malutka ma czkawke to podaj jej piers nawet jesli przed chwila jadla ... pomaga sprawdzone icon_smile.gif
Agatkie
CYTAT(KlaudiaGuza)
jak malutka ma czkawke to podaj jej piers nawet jesli przed chwila jadla ... pomaga sprawdzone icon_smile.gif


Święta racja! Sprawdzone, potem jak już moja była na butelce to pomagało ciepłe picie i... pieluszka tetrowa na czółku icon_redface.gif (tak mi się przyzwyczaiła do tej pieluszki, że potem długo do zaśnięcia lubiła wtulić się w pieluszkę i mieć ją na łebku, chyba z poł roku)
KlaudiaGuza
a oto co znalazlam na glownej stronie icon_smile.gif

Czkawka występująca u niemowląt najczęściej spowodowana jest niedojrzałością układu nerwowego.

Przyczyny czkawki:
* głośny śmiech dziecka
* połknięcie powietrza
* ochłodzenie dziecka
* wypełniony brzuszek po jedzeniu

Z upływem czasu występowanie czkawki jest coraz rzadsze. Jeśli maluch zmarzł, wówczas niezbędne jest podanie piersi w celu zlikwidowania czkawki. Jeśli natomiast brzuszek dziecka jest przepełniony od pokarmu i to było powodem powstania czkawki, wtedy należy przeczekać aż część pokarmu przejdzie drogę z żołądka do jelit i czkawka sama ustąpi. W takiej sytuacji najlepiej jest ponosić malucha w pozycji pionowej z brzuszkiem przytulonym do piersi i główką opartą na ramieniu.
vieshack
Nina miała często czkawki - dawaj albo pierś albo cos ciepłego do picia.
Kasia&Hania
CYTAT(mynia)
troszke denerwuje ze moja Kamilcia sie meczy przez te czkawke bo same wiemy ze to nic przyjemnego.


Hania też miała takie czkawki megaaaaa... Gdzieś usłyszałam( nie wiem czy nie od mojego pediatry-ale nie chcę nikogo wprowadzić w błąd), że czkawki u takich małych dzieci nie są dokuczliwe dla nich samych. Wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego i podobno nie męczą dziecka, tak jak normalna czkawka dorosłego. Ale skąd my to w sumie możemy wiedzieć icon_question.gif Ale napiszę za koleżankami-najlepszą metodą na czkawkę jest cyc! Pozdrawiam
RM
No dobrze a co zrobić gdy kobieta ma prawie 7 lat i po każdym śmiechu ma czkawkę albo i bez powodu. Czy to znaczy, że mam do czynienia z jakąś niedojrzałością przewodu pokarmowego???
Kasia&Hania
Ta niedojrzałość układu pokarmowego dotyczy wyłącznie maluszków wink.gif A siedmioletnia kobietka icon_question.gif hmmmmm. Nie jestem tak mądra wink.gif Pozdrawiam
mynia
Dziekuje wam za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.Uspokoilam sie calkowicie.mam nadzieje ze faktycznie ta czkawka nie jest dla Kamilci uciazliwa i ze niedlugo nie bedzie tak czesta a nawet wogole minie.Pozdrawiam pa pa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.