To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Grupa pięciolatków - leżakują czy nie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elak
Pytanko kolejne z serii jak u was w przedszkolach wink.gif
Czy dzieci w wieku pięciu lat śpią w przedszkolu (muszą leżakować).
U nas muszÄ… i o ile siÄ™ nie mylÄ™ to 2h.
Część dzieci śpi i jest zadowolona, ale dla części jest to katorga. Po prośbach rodziców o zrezygnowanie z leżakowania lub skrócenie, odpowiedź jest taka że to dla dobra dziecka, że będą leżakować i zmian nie będzie.

Efekt taki: część dzieci wychodzi po obiedzie jak rodzice, dziadkowie mogą zabrać.
Część dzieci biega rodzicom do 24h, bo nie chce spać wieczorem w domu.
Część dzieci pyta czy musi zostać na leżakowaniu? Jak tak to nie bardzo chce iść do przedszkola. icon_twisted.gif
Kiara
Matko kochana w wieku 5 lat leżaki?????
U mnie (tzn. u Julki) w przedszkolu leżakują "maluchy" i "czerolatki" w jednej grupie. Moja Julka nie leżakowała już jako maluch bo i w domu nie spała a że byłam czasowa (5 rok studiów) zabierałam ją po objedzie żeby się dziecko nie męczyło i na nowo nie przyzwyczajało do spania popołudniu. Rok później zapisałam ją już do grupy łączonej "4/5latków" i tam w ogóle nie było leżaków.
A teraz chodzi do "5/6latów" i jest całkowity luzzzz icon_smile.gificon_smile.gif

Dziwię się, że takie duże dzieci u Ciebie w przedszkolu leżakują. Nie widzę sensu w takim postępowaniu przedszkola....
addera
U nas pięciolatki nie leżakują.
hawah
Moja córka chodzi do grupy mieszanej 4-5 latków i dzieci nie leżakują.
Leżakowanie ma tylko grupa trzylatków.
mamuśka.chłidzw
u nas w grupie łączonej 4-5 lat dzieci nie leżakują. Mają utrwalanie zadańz zajęć dopołudniowych, a zaraz po obiedzie pani czyta dzieciom bajke. Leżakuje tylko namłodsza grupa, ale chyab nie aż 2 godz icon_eek.gif
grzałka
u nas niestety nie leżakują- Ania jest bardzo zmęczona, ona tego leżakowania jeszcze zdecydowanie potrzebuje
Mika
u nas grupa jest mieszana 4-5 latki
na razie dzieci tylko odpoczywajÄ… po obiedzie-ok 15 minut
ale padła propozycja leżakowania
zadecydowaliśmy,że jeśli rodzice 4latków chcą leżakowania to ok,ale ma być stworzony kącik dla nie leżakujących żeby jedna grupa drugiej nie przeszkadzała
jeśli wszystkich popędzą do leżakowania to będę zmuszona odbierać Jaśka zaraz po obiedzie,bo nie zamierzam naginać rytmu w moim domu do rytmu przedszkolnego
u nas w domu cisza nocna dla dzieci jest po 19 icon_wink.gif
yellow
Ewa chodzi do grupy pieciolatków - przez pierwsze dwa tygodnie dzieci odpoczywały po obiedzie lezac 15-20 min na karimatach - moja córa oczywiscie nie lezała i o 12.15 była juz w domu icon_evil.gif icon_twisted.gif .. teraz panie postanowiły zrezygnowac z przymusowego odpoczynku i ten kto chce to odpoczywa a reszta oglada bajki na dvd ...
ewita 77
Mój synek chodzi do grupy mieszanej 3-6latków.I w tej grupie nie ma leżakowania.Chodż mojemu 4 latkowi czasami by sie przydało ponieważ dość często jest zmęczony icon_confused.gif.A wtedy poptrafi być naprawdę marudny icon_twisted.gif .
Chodzi opinia,że w przedszkolach gdzie dzieci leżakują Paniom chce się odpocząć od dzieciaczków icon_evil.gif icon_wink.gif .Tylko szkoda,że w pewnych placówkach robią to na siłe tak jak tu przeczytałam icon_rolleyes.gif
Saskia
u nas leżakowanie jest tylko dla maluchów
nie wyobrażam sobie jakoś bardzo energicznej grupy mojego syna na leżakach icon_wink.gif
katiek
Z tego co mi wiadomo wszystkie dzieci w przedszkolu mają obowiązek leżakować wprowadzony normami jakimiś tam (tymi samymi co nie pozwalają wychodzić jak jest poniżej -5 stopni). Przynajmniej taka informacja jest u nas w przedszkolu. Kingi grupa 4 latków cała leżakuje, 5 latki też, 5-6 latki mają odpoczywanie na dywanie.
Trwa to ok 1-1,5 do 14-14.15, ale niektóre śpiochy nie dają się dobudzić aż do 15 icon_lol.gif
FFkaGrant
Dylan lezakuje. On co prawda jeszcze nie pelnoprawny 5 latek ale tak zostal przyzwyczajony. Lezakuje godzinke w przedszkolu. Podczas weekendu tez spi w ciagu dnia. Godzinka czasami poltorej. Wieczorem nie mam raczej problemow z usypianiem. zazwyczaj o 21 juz spi
***MAGDA***
u nas grupa 4-5 latków , niby lezakowania na lezakach nie ma ale leza na podłodze z jaks przytulanka pod głowa .... ile nie wiem bo Pani nie chce powiedziec, synek mówi ze długo ...ale on za spaniem nie przepada wiec moze mu sie dłuzy, w tym czasie słuchaja bajki ktora albo czyta pani albo z magnetofonu im cos puści.
blaire
U nas nie leżakują.
Tobatka
U nas 3-4latki leżakują, 4-5latki nie leżakują (takie mamy dwie grupy)..


Co do leżakowania - Piotrek nie ma 3 lat jeszcze, spania w dzień jego organizm jeszcze potrzebuje, ale młody się zaparł i w przedszkolu spać nie chce i nie śpi.. Chyba dla niego godz 13 to za wcześnie, bo w domu ok. 14 pada... Kwestia pewnie też tego, że w domu kładę się z nim, przytulam i zasypia w 5-10 minut, a w przedszkolu jednak ma więcej luzu i próbuje to wykorzystywać wstając z leżaczka pod wieloma pretekstami icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
ulla
U nas leżakują tylko maluchy, a ściślej tylko pierwsza grupa. To był koronny argument za tym żeby Weronika nie przechodziła do następnej grupy (ze swoją zeszłoroczną), bo ona jest śpiochem i tego odpoczynku w ciągu dnia potrzebuje. Aż się boję co będzie w przyszłym roku...chyba, że jej zapotrzebowanie na sen przejdzie, ale spać lubi tak ja w dzieciństwie...więc za rok pewnie będzie podobnie.
Tu nawet nie chodzi o sen, bo nie zawsze zasypia, ale o poleżenie sobie w ciszy przez godzinę. Jak nie idzie do przedszkola w domu też śpi lub leży...i rzadko trzeba ją do tego namawiać. Jak nie śpi, to marudna późnym popołudniem jest bardzo i wieczorem zasnąć nie może.
Mae
A w przedszkolu przy Lenartowicza nie ma przymusu.
Dzieci nie lezakuja.
Tylko grupa trzylatkow, a tez jezeli dzidzia woli sobie posiedziec i porysowac to cichutko odpoczywa niekoniecznie na lezaczku.
Moj prawie szesciolatek tylko raz kiedy zle sie poczul polezal sobie na lezaczku zanim go nie odebralam.
No ale to przedszkole w ogole jest rewelacyjne pod kazdym wzgledem.
paulap
U nas grupa 4-5 latków nie leżakuje.
Dominika_
Nie leżakują, niestety icon_wink.gif
Wiktor chetnie by pospal, ale nie ma czasu - za duzo róznych zajec maja.
W mlodszych grupach spanie było - ale nikt nikogo nie zmuszał. Te dzieci, które spac nie chcialy, mogly sie cichutko bawic albo odpoczywac na lezaku/podlodze. Ale z tego co wiem, nawet najwieksi przeciwnicy spania czasami sobie drzemali icon_wink.gif
katkasia
U nas leżakuje tylko pierwsza (3 latki) i druga grupa (4 latki).
Trzecia i czwarta nie lezakują, z czego jestem baaardzo zadowolona, bo jakby mi dziecko pospało w przedszkolu to wieczorem w domu zabawa by trwała do rana icon_wink.gif.
Moje dziecko zdecydowanie lezakowania nie potrzebuje.
Elak
Napisaliśmy pismo z prośbą o zmianę formy odpoczynku dla dzieci.
Zwołane zostało zebranie i udało się osiągnąć tyle, że panie czytają dzieciom bajki, jak ktoś uśnie to śpi, a dziecko które podczas odpoczynku nie zaśnie może wstać i cichutko się bawić (malować, robić coś z panią).
Koniec przymusowego zamykania oczu i leżenia bez ruchu. icon_smile.gif
Agali
W przedszkolu , gdzie chodzi moja córka nie ma grup mieszanych wiekowo , leżakowanie było tylko w 3 i 4 -latkach. Teraz w grupie 5-latkównie ma leżakowania.W naszym przedszkolu jest podzielony obaid, najpierw jest zupka i ewentualnie chlebek dla głodomorków, pózniej młodsze grupy leżakuja a starsze maja czas wolny na zabawę,a dopiero pózniej jest drugie danie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.