To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dzień wolny na poród?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tom
Cześć, ma pytanko. Czy ojcu przysługuje prawnie jakiś dzień wolny z pracy w związku z porodem? icon_confused.gif
Tomek (i żona też chce wiedzieć)
blaire
Należą się 2 dni urlopu okolicznościowego z racji narodzin dziecka. Jak żona zacznie rodzić to jedź z nią do szpitala i dzwoń do pracy, że bierzesz okolicznościowy wink.gif I powodzenia!
m4rusia
No dobra, a jesli ojciec i matka dziecka nie są małżeństwem tylko żyją konkubinacie? Czy to ma znaczenie, czy po prostu należy się potem "wylegitymować" aktem urodzenia dziecka?
blaire
Wg mnie tylko akt urodzenia. Ale mogę się dowiedzieć dokładnie. To, że rodzice nie są małżeństwem nie zmienia faktu, że tatuś jest tatusiem i jego dziecko się rodzi wink.gif
tom
Dzięki za info, to dopiero za miesiąc ale myśli wciąż wokół tego wydarzenia krążą. tomek
aronka
W razie czego zawsze możesz wziąć "kacowe" wink.gif , czyli wolny dzień na żądanie (cztery w roku). Okolicznościowy to chyba rzeczywiście dopiero później.
Powodzenia!

A jeśli masz dziś imieniny - to wszystkiego najlepszego! icon_biggrin.gif
blaire
Okolicznościowy na bank można już w dniu porodu inp dzień po. Mój mąż np wziął 2 dni kolejne.
myszka
Podstawą udzielenia urlopu okolicznościowego jest nr aktu urodzenia dziecka (do wglądu, bądź kserokopia). Można jednak udzielić już w dniu porodu, a dokument donieść później - zakłady to stosują powszechnie. Warto wykorzystać jak najszybciej, bo to szczególny rodzaj urlopu, związany z konkretną okolicznością. U nas jeden pracownik tak długo zwlekał, aż mu przepadł.
tato_Przemek
Niestety nie przysługuje urlop na falstarty. A przydałby się czasami icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.