To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak szybko zrzuciłyście zbędne kilogramy po ciąży????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

catterina
Jak szybko zrzuciłyście zbędne kilogramy po ciąży????Bo ja dziś nacykałam kilka fotek i załamałam się icon_cry.gif wyglądam jak wielka bułka, bardzo się sobie nie podobam, płakac mi sie chce.
Co prawda mało czego odmawiałam sobie w ciązy, teraz mam na plusie 15 kg, ale wyglądam jakbym przytyłam ze 25 kg.
Źle się z tym czuję.
A Wy jak szybko wróciłyście do szczupłej sylwetki? CVzy to mozliwe bez drakońskiej diety??
Mika
przy takiej wadze spokojnie do pół roku powinnaś zrzucić
wszystko zależy od osoby-jedne zrzucają szybciej,inne wolniej
Paula.
catterina25 15 kg to wcale nie tak dużo, tak naprawdę wszystko zależy od jakiej wagi się startuje.
A to uczucie buły pod koniec ciąży to nie tylko efekt przybranych kilogramów, ale także zatrzymywanie wody i związane z tym puchnięcie.
Zobaczysz jak maleństwo się pojawi tyle będzie przy nim radości, że kilogramy same zaczną znikać icon_smile.gif.
Ja 14 kilogramów zrzuciÅ‚am w ciÄ…gu 3 miesiÄ™cy, pół roku po porodzie miaÅ‚am już 2 kg mniej niż przed. Na szczęście po mimo drakoÅ„skiej diety (jak dla mnie – zero nabiaÅ‚u, bo maÅ‚a jest alergikiem) wiÄ™cej mi nie ubyÅ‚o.
catterina
Dzieki Dziewczyny, jednak ten dół jeszcze mnie i dzis trzyma icon_confused.gif Dobija mnie to.
Wczoraj na spacerku obserwowałam kobiety z dziećmi i prawda jest bolesna...90% pań z dziećmi wygląda źle, mąż zazwyczaj wygląda lepiej i młodziej, a owe panie zwykle z lekką lub większą nadwagą icon_cry.gif
Niby zadbane babki, więc o co chodzi nie mogą zrzucić?? Może niektóre już nie mają na to szans.
Nie myślcie ze panikuję, marzyłam o Dziecku, modlę się o jego zdrowie. Czasem tylko mnie nachodzi niechęc do siebie icon_cry.gif
Pozdrawiam Was Matki.
Paula.
catterina25 ja myślę, że to jest tak, ze widzimy to co chcemy zobaczyć.
W moim otoczeniu jest sporo młodych matek, wszystkie zadbane (no dobra większość icon_wink.gif ) i raczej mających problemy z przybraniem na wadze niż z jej zgubieniem.
Mika
a ja odwrotnie-w koło mnie same chude kozy icon_lol.gif
z jednym,dwójką -czuplutkie,zgrabne laski icon_wink.gif

wiadomo-jeśli któraś była przy kości przed ciążą,to po ciąży szczupłą może nie być,ale zazwyczaj w pół roku (nie obżerając się) wraca się dowagi przedciążowej
Mariena
W tamtym tygodniu minęly 3 miesiące od porodu i teraz akurat znów wreszcie ważę tyle ile przed ciążą. A przytylam 18 kilogramów i balam się ,że już taka gruba zostanę. Jeszcze tylko muszę wzmocnić mięśnie brzucha i figura będzie dokladnie jak sprzed ciąży...
.uzytkownik.usuniety.
Póki co - wcale. Jeszcze mi przybyło. icon_evil.gif

Z
pirania
po ciazy to mi zjezdzalo w miesiac. Po czym zaczynalo przybywac jak odstawialam do piersi.
teraz juz nikogo nie odstawiam, nie przystawiam tylko sie odchudzam.
kasiarybka
Z Dominikiem przytyłam 25 kg. z 55 na 80. dopóki nie poszlam do pracy zrzucić nie mogłam, w pracy po 6 miesiącach spadło mi znów do 55.....po Weronice niestety nie było już tak kolorowo icon_smile.gif i nie jest.
Nadal mam do zrzucenia około 20 kg. i nie potrafię znależć w sobie silnej woli.
aluc
zbędne po ciąży zjeżdżały w ciągu tygodnia
zbędne sprzed ciąży mam do dzisiaj icon_lol.gif
emce
Całej "ciąży" pozbyłam się w tydzień. Teraz jestem już 1kg na minusie, a że mam jeszcze kilka kg jako jeszcze przedciążowa "osłona termiczna," będę przeszczęśliwa, jeśli zjadę jeszcze trochę icon_wink.gif
Waga zjechała, ale "flaki" w niektórych rejonach zostały i (prawdopodobnie) szybko ich się nie pozbedę... icon_rolleyes.gif
N@dj@
ja w 4 dniu od porodu mam juz o 6 kilo mniej
w calej ciazy przytylam 12

ale brzuszek to mam nadal niezly balon icon_eek.gif
A.L.
Bardzo szybko schudlam karmiac piersia. Po 3 miesiacach od porodu mialam juz 8 kg mniej niz przed ciaza (42 kg).
addera
4 miesiące po porodzie ważyłam tyle co przed zajściem w ciążę, przytyłam jak przestałam karmić, czyli rok po porodzie icon_sad.gif i do dziś zrzucić nie moge tego co za dużo icon_confused.gif ale zwalam to na : tabletki hormonalne, stres i siedząca pracę (o złej diecie nie wspominam icon_wink.gif )
truska
addera A duzo przytyłas jak przestałas karmic , bo ja niedlugo bede sie chyba przymierzała to zaprzestania karmienia i boje sie ze duzo przytyje.
sdw
Po pierwszym dziecku do wago sprzed ciazy wróciłam w 9 m-cy. Nic w tym celu nie robiąc. A przytyłam, bagatela, 47 kilo.

Po drugim wróciłam do normy po pięciu miesiącach chyba. Przytyłam w ciąży 44 kilo.

Po trzecim waga wróciła do wyjściowej po pół roku. Przytyłam 41 kilo.

Nie odchudzałam się nigdy. Leciało samo. Po zaprzestaniu karmieniu nie wracało a nawet wrecz przeciwnie. Teraz bym się chetnie podpasła nieco ale nie mogę.
e_Ena
CYTAT(wiolontela)
Po pierwszym dziecku do wago sprzed ciazy wróciłam w 9 m-cy. Nic w tym celu nie robiąc. A przytyłam, bagatela, 47 kilo.


icon_eek.gif Wiola, serio?

W pierwszej ciąży przytyłam 12 kg, schudłam dość szybko (karmiłam piersią), po kilku miesiącach ważyłam dobre kilka kilo mniej niż przed ciążą (a jadłam praktycznie wszystko i wcale nie mało icon_lol.gif )
W drugiej ciąży przytyłam 10-11 kg, też dość szybko (drugie dziecko też karmiłam piersią).
addera
CYTAT(truska)
addera A duzo przytyłas jak przestałas karmic , bo ja niedlugo bede sie chyba przymierzała to zaprzestania karmienia i boje sie ze duzo przytyje.


około 5 kg - duuuuzo icon_sad.gif
alatanta
........
emce
CYTAT(wiolontela)
Teraz bym się chetnie podpasła nieco ale nie mogę.


No to może czwarta ciąża? wink.gif wink.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif Jakieś 38 kg... icon_cool.gif
sdw
Magda, a kysz icon_twisted.gif
emce
CYTAT(wiolontela)
Magda, a kysz  :twisted:


Żartowałam! icon_razz.gif
catterina
Sama sobie odpisuję...jutro mija 3 miesiące od porodu a ja ważę mniej niz przed ciążą...czyli, głowa do góry dziewczyny, jest możliwe i to bez diety:-)
szantrapa
Pewnie, że jest mozliwe, jak pisały dziewczyny, kwestia indywidualna, różnie to z tym bywa, ale nie warto panikować. A u mnie z kilogramami to błyskawicznie sobie poradziłam, w parę dni po cesarce. Teraz, 9 miesięcy po porodzie utrzymuję się w granicach sprzed ciąży, ale karmię i dźwigam 10-kilową bestię icon_wink.gif i pewnie dlatego wyglądam jak suchotnica icon_wink.gif. Przez parę dni po porodzie nie mieściłam się tylko w spódnice sprzed ciąży, oponkę miałam icon_wink.gif Catterina25, 100 lat dla maluszka z okazji trzech miesiączków. Ależ ten czas leci ...
catterina
Dziękuje za życzenia, ale fajnie icon_smile.gif)) i oczywiście wzajemnie.
Nie ma sie czym martwić, jesli chodzi o kilogramy. mały człowiek cały nadmiar z mamy wyciągnie icon_biggrin.gif. Najważniejsze ze Męzowi cała się podobam nawet z rozstępami icon_wink.gif
truska
No to bardzo dobrze ze wyszscy jestescie szzcesliwi, a schudną udało się Ci calkiem szybko
sabi
W ciazy przytylam ok.16kg... do swojej wagi sprzed ciazy doszlam bardzo szybko-juz po powrocie do domu ze szpitala/4dni po porodzie/ mialam 11kg mniej.. a po nastepnych ok.5 tygodniach waga wrocila do normy icon_smile.gif ..
Junona
Ja nie zrzuciłam a przy karmieniu piersią jeszcze przytyłam. 21.gif
Eliszka
Ja na powórt swojej starej wagi czekałam pół roku. Nie odchudzałam się, karmiłam piersią. A przytyłam 14 kg.
ajakielka
Jejku, tak sobie czytam, bo mam podobny problem jak autorka tematu. Po pierwszej ciąży (przytyłam 12 kg) do siebie wróciłam po miesiącu. Po zaprzestaniu karmienia przybyło mi dwa (trudno żeby nie, ta dziewięciomiesięczna tęsknota za czekoladą dała znać o sobie). A teraz? Minęło dwa miesiące po porodzie, przytyłam tym razem 15- 16 kg 37.gif no i mam w tej chwili na plusie jakieś 4- 5 kg. Po porodzie, gdy wróciłam do domu to popłakałam się- miałam tylko 2 kg mniej! W ciągu miesiąca spadło 10 kg i co? Zastój. Powiedzcie, że jeszcze ruszy... W kółko w tych samych spodniach chodzę (lekko za dużych przed ciążą). Dobrze, że zima i kurtka kryje te nadmiary.
vitillia
Ja na diecie 36s ładnie schudłam, 5 kg w miesiąc, fakt, że nie od razu po ciąży to było, ale żałuję, że wcześniej nie wpadłam na to, że jednak jakaś konkretna dieta, dyscyplina i trzymanie się jadłospisu dają efekty... Widocznie musiałam do tego dorosnąć icon_wink.gif.

Edycja: administrator
agula1980
Ja dopiero teraz po dwóch latach wróciłam do wagi z przed ciąży tyle że w ciąży miała 30kg na plusie. Przerabiałam różne diety ale najzdrowiej udało mi się zrzucić na diecie montignac-a. Wciąż brakuje mi 4kg do mojej wymarzonej wagi więc muszę się wziąć w garść i wrócić na mm icon_smile.gif
aniakuleczka
masakra jak to czytam to tylko łapię większego doła
ja po porodzie schudłam 10kg i jeszcze 15 mi zostało
mimo, że Helenka ma 17 miesięcy
nie było żadnego szybkiego spadku.
Adriannna
Ja po pierwszej ciazy dosc szybko wrocilam do wagi sprzed...ba, nawet polecialam 4kg ponizej tej wagi. Niestety po drugiej ciazy efekt nie byl, zreszta nadal nie jest, taki zadawalajacy. Do dzis walcze z nadprogramowymi kilogramami. Niby jestem na tej samej diecie co ostatnio, a jednak efekt, a raczej tempo osiagania tego efektu duuuuuuuuuuzo wolniejsze.
kalarepa78
CYTAT(aniakuleczka @ Mon, 03 Sep 2012 - 14:51) *
masakra jak to czytam to tylko łapię większego doła
ja po porodzie schudłam 10kg i jeszcze 15 mi zostało
mimo, że Helenka ma 17 miesięcy
nie było żadnego szybkiego spadku.



Ania, nie czytaj, chodź ze mną za tydzień o 18.00 do S-ni na Kadrowej na mega susy (bo inaczej sama stchórzę icon_wink.gif)
aniakuleczka
kuszące, ale nie wiem, czy dam radę ogarnąć Helenkę.
Ale może dam icon_smile.gif
katarakta
ok pol roku. Pewnie poszlo by szybciej gdyby nie te zdradliwe slodkosci.
kalarepa78
CYTAT(aniakuleczka @ Mon, 03 Sep 2012 - 23:39) *
kuszące, ale nie wiem, czy dam radę ogarnąć Helenkę.
Ale może dam icon_smile.gif


Oj, daj daj!
aniakuleczka
ale ja na samych zajęciach chyba umrę
oj grubo u mnie ostatnio icon_sad.gif
Emila34
Ja 2 tyg po porodzie ważyłam 2 kg mniej niż przed ciążą. icon_smile.gif
kajetanka
3 miesiące po porodzie wchodziłam już w swój rozmiar. Na brzuchu jeszcze trochę zostało, więc trudno było dopiąć spodnie, ale na plaży już bym się mogła w bikini pokazać i wstydu by nie było. Po pół roku ważyłam już tyle co przed ciążą, jak Mała poszła do żłobka, po każdej jelitówce jechałam 1kg w dół i już nie mogę tego nadrobić, choć by się przydało. Brak czasu na gotowanie, jedzenie i leżanie do góry brzuchem.
Magda.Mała.Mi
W czasie ciąży przytyłam 29 kg. Teraz minęło prawie 6 miesiący od porodu i mam jeszcze 15 kg do okresu przed ciążą. Jestem załamana! Znalazłam kurs dietetyczny [link usunięty przez moderatora], ale zastanawiam się czy po prostu nie wybrać się do dietetyka, choć to będzie zdecydowanie droższe. Może samo karmienie piersią mi pomoże? Jakie macie doświadczenia?
Nasz-Smyk
Ja przed porodem ważyłam 58 kg, na dzień przed porodem 89kg. teraz jestem 15 mięsięcy po porodzie i wróciłam już, albo dopiero do swojej dawnej wagi. I powiem szczerze, że nie wiem jak udało mi się zrzucić te kg bo nie stosowałam żadnej diety. Po prostu jadałam 3 posiłki dziennie, ostatni o 18, nie podjadałam, nie jadłam słodyczy, cukru, itp. no i waga jakoś sama zleciała.
gilly
W zasadzie to jedynym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest:

dieta plus odpowiednia dawka ćwiczeń. Nie uda Wam się w inny sposób zrzucić wagi..... Nie jest to takie proste ( wiem ponieważ sama wiele razy podchodziłam do odchudzania i jeśli nie ćwiczycie to efekt jojo murowany)......

Warto jest równiez wchodzić sobie na blogi o diecie oraz odchudzaniu.
https://e-chlopak.pl/
Wioletta8
Ja próbowałam się sama odchudzać, ale skończyły mi się pomysły na potrawy. Do tego doszły nadgodziny w pracy i nagle okazało się, że nie mam siły na nic. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam czas było gotowanie i planowanie diety. Chciałam się pozbyć mojej oponki, więc zapisałam się na catering dietetyczny z lightdiet. Na samym początku chciała korzystać z niego tylko po to, żeby przetrwać gorszy czas w pracy. Ale po miesiącu zdążyłam się do niego przyzwyczaić i go przedłużyłam. Zauważyła też wtedy pierwsze efekty, bo schudłam rozmiar.
kuna87
Mi przy kp dość szybko zleciały, a że zostało mi jeszcze kilka, to ograniczam słodycze i zaczynam się więcej ruszać
Brigit
Każda kobieta jest inna, niektóre chudną karmiąc piersią, w przypadku innych to nie ma wpływu na wagę. Każda musi znaleźć indywidualne rozwiązanie odpowiednie dla swojego organizmu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.