To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A moze mleko sojowe?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CINKA
Mam 13 mies. corke alergiczke, glownie pokarmowa. Caly czas karmie piersia ale boje sie ze to za malo mleka jak dla takiego dziecka. Przetestowalismy wszystkie preparaty mlekozastepcze ale nie chce ich pic. Ogolnie jest strasznym niejadkiem. zastanawiam sie nad mlekiem sojowym? W tym wieku nie powinno uczulic, co Wy na to?
Marta_B
Niekoniecznie tak musi byc. Mój Dawid pil mleko sojowe przez kilka lat od 2 miesiaca zycia. Wysypka nie ustepowala, a nawet sie pogarszalo. Zrobilam test i wyszlo uczulenie na soje i oczywiscie nie tylko, bo na inne rzeczy tez.....
Jesli mialabys jakies pytania to zapraszam, przechodze przez alergie i atopowe zapalenie skory juz 6 lat i nadal nie wiem dlaczego raz jest gorzej a raz lepiej.....
CINKA
U nas tez raz lepiej raz gorzej. Uczulała nawet woda z kranu, teraz mloda pije butelkowe, a tak poza tym to malo co je. Jak rygorystycznie trzymam diete u niej i u siebie jest ok, ale czasami daje jej np. banana i raz ja wysypuje a raz nie??? Zalezy to pewnie od pochodzenia bananow. Najbardziej boli mnie bezsilnosc jak np. starsze moje dzieci jedza cos slodkiego a ona taka biedna tylko patrzy icon_cry.gif Powinni wymyslec jakies slodycze dla takich jak ona. A moze Ty cos znalazlas?
Marta_B
Jasne, ze sa slodycze dla takich dzieciaczków, chocby mentosy np. Po prostu musisz sie przyzwyczaic do tego by w sklepie wyczytac wszystkie skladniki danego produktu.Sa tez ciasteczka Digestive, ciasteczka Lu Petitki, delicje, ale te zwykle, nie Wedla i jeszcze wiele innych.
Nam teraz doszlo uczulenie na cukier, wiec musielismy zrezygnowac nawet z tego, ale mam nadzieje ze juz bedzie mogl niebawem jesc te wszystkie slodkosci, bo mamy dosc ciast z fruktoza.... (zreszta dzieki temu nauczylam sie piec ciasta icon_smile.gif)
Wbmot
A ja dawałam Oliwce mleko sojowe i bardzo jej smakowało i nie miała uczulenia icon_smile.gif

Była alergiczką pokarmową od urodzenia do 3 roku życia, ale soję mogła pić i jeść icon_smile.gif
Marta_B
I bardzo fajnie ze Oliwce soja nie szkodzila i nie szkodzi icon_smile.gif
Jasne, ze mozna sprobowac, ale trzeba obserwowac dziecko.
Lepiej dmuchac na zimne, prawda?
dora31
hej
Ja mojemu synkowi (12 m-cy) też moge dawać mleko ProSobee ( na soi) i na szczęście nic mu po nim nie jest.
Ale poza tym może jeść tylko kaszke bezglutenową na tym mleku ,zupke z buraka,ziemniaka i marchewki,kaszę kukurydziana i jabłko.Nie dawno wprowadziłam mu biszkopty bezglutenowe ale dostał po mich biegunki ( w składzie są jaja).
Starszy synek prawie 6 letni ma alergie wziewnÄ… ( i troszkÄ™ pokarmowÄ…).
Tak raz sÄ… momenty gorsze a raz lepsze-i nie raz niewiadomo z jakiego powodu.
serdecznie pozdrawiam
Dorota z chłopakami
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.