To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

drętwieja mi nogi :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pecia
od miesiaca bola mnie w nocy ( jak usypiam ) nogi
sa ciężkie, dretwieja mi i mam jakies skurcze, takie "drgawki-tiki" kazdej z nóg, co kilka minut
męczę sie tak,az nie zasnę icon_sad.gif

na razie bylam w aptece ,dostalam aspargin (potas z magnezem)
jak łykam te 3 tabletki to jest poprawa,ale jak tylko zapomne i wezme np tylko 1 rano, to wieczorem nie moge usnąć icon_sad.gif

co to za cholerstwo??? czy faktycznie mam takie niedobory potasu???
a w ogole gzie jest potas, w jakich produktach?

nie chce mi sie isc do lekarza pierwszego kontaktu, nie mam kiedy, rano wielka kolejka, potem po poludniu ,nie ma zapisow na konkretna godzine, trzeba przyjsc i koczowac ok 2 godzin pod gabinetem icon_sad.gif
ulcik
to pewnie od kręgosłupowe .. ja też tak miewam ..

Jedzenie bogate w potas to m.in. - banany, suszone śliwki, morele, pomarańcze, rodzynki, pomidory, szpinak, ziemniaki.

pamiętaj narazie o pigułach .. i może jakiś basen ? masaż ?

u.
Edi Zet :)
O u. mnie ubiegła....
Pieczone ziemniaki, gotowany szpinak, zielony kabaczek
banany, suszone owoce (śliwki, morele), sok pomarańczowy
gotowana fasola, soczewica, otręby pszenne, pomidory, koncentrat pomidorowy, rodzynki....
Pecia, idź do flebologa. Niech zrobi Ci przepływy Dopplerem w naczyniach nóg...
addera
CYTAT(Edi Zet icon_smile.gif)
Pecia, idź do flebologa. Niech zrobi Ci przepływy Dopplerem w naczyniach nóg...


a ja tak OT, a kto to flebolog i czym siÄ™ zajmuje ?
ulcik
CYTAT(addera)
CYTAT(Edi Zet icon_smile.gif)

Pecia, idź do flebologa. Niech zrobi Ci przepływy Dopplerem w naczyniach nóg...


a ja tak OT, a kto to flebolog i czym siÄ™ zajmuje ?


flebologia to nauka o żyłach icon_smile.gif to znalazłam w google icon_smile.gif bo tez mnie zaciekawiło co to icon_smile.gificon_smile.gif

u.
addera
u. icon_biggrin.gif
oj może się człowiek dokształcić na naszym forum wink.gif
agabr
Pecia mnie tez dretwieje ale tylko lewa i tylko od kolana ale za to mi jeszcze w kolanie chrupie.b
Pecia
dzieki, sprobuje na razie z tym jedzeniem i tabletkami
w aptece kazala mi isc w razie braku poprawy do chirurga naczyniowego,
ale jakos groznie mi to brzmi i mnie zniechecilo...
no i trzeba najpierw isc do rodzinnego po skierowanie icon_confused.gif
isllandia
Kurcze a ja mam taki problem z jak chodze to cos w biodrze "przeskakuje" takie glupie uczucie, czasami bolesne- czy to moze byc spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym?
Pecia
bylam u internisty
dostalam skierowanie do neurologa i chirurga naczyniowego
u neurologa bylam dzis, mam wziac seria zastrzykow z wit B ileÅ› icon_rolleyes.gif
a do chirurga owszem pojde, ale jesli chce na kase chorych ( a dlaczego mam nie chciec ) to termin jest na 22 ...listopada icon_evil.gif
Mika
Pecia,dobre i to wink.gif
mogli powiedzieć,że dopiero w marcu przyszłego roku icon_lol.gif
burek
Pecia idź do tego naczyniowca. Nie rezygnuj. Mnie też nogi bolały, drętwiały, ale zbagatelizowałam. Jak już sie bagatelizować nie dało to mnie do szpitala położyli plackiem. Nie straszę. Z serca radzę. Sprawdź. icon_smile.gif
isllandia
mi dzis tak przeskoczyło ze sie przewrociłam!
Pecia
CYTAT(burek)
Pecia idź do tego naczyniowca. Nie rezygnuj. Mnie też nogi bolały, drętwiały, ale zbagatelizowałam. Jak już sie bagatelizować nie dało to mnie do szpitala położyli plackiem. Nie straszę. Z serca radzę. Sprawdź. icon_smile.gif


i co ci wyszlo, przepraszam, ze pytam
cos z zylakami?
burek
CYTAT(Ciocia Pecia)
CYTAT(burek)
Pecia idź do tego naczyniowca. Nie rezygnuj. Mnie też nogi bolały, drętwiały, ale zbagatelizowałam. Jak już sie bagatelizować nie dało to mnie do szpitala położyli plackiem. Nie straszę. Z serca radzę. Sprawdź. icon_smile.gif


i co ci wyszlo, przepraszam, ze pytam
cos z zylakami?

Nie żylaki bo to widać tylko żyła zatkana czyli zakrzepica. Do tej pory na lekach jestem choć zaraz dwa lata miną (w połowie listopada). icon_cry.gif
Pecia
przytul.gif
ale przejdzie ci to, tak?
burek
CYTAT(Ciocia Pecia)
przytul.gif
ale przejdzie ci to, tak?

Nie bardzo. Poinformowano mnie, że zakrzepica to bomba zegarowa. Jak raz się zdarzy "incydent" to niestety może wracać. Robię wszystko, żeby nie wróciło to dziadostwo. icon_evil.gif
Pecia
przechodzi mi po tym Venofortonie icon_eek.gif icon_biggrin.gif
wczoraj juz normalnie usnelam ,nawet zapomnialam , ze mam nogi ...he he

moze jednak nie pojde na te zastrzyki..???????????????
Pecia
no ,Blue mnie postraszyla i umowilam sie prywatnie do chirurga za tydzień,
boje sie czekac do 22 listopada (tym bardziej ,ze jak tylko zapomne kropli od razu mam takie "ciężkie" nogi...)

znalazlam prywatna klinike chirurgii naczyniowej, profesor przyjmuje i od razu w cenie wizyty robi badanie Dopplerem

trzymajcie kciuki,zeby wszystko bylo dobrze icon_confused.gif
Pecia
byłam, profesor stwierdzil niewydolnosc żylną
mam na prawej nodze żylak, maly ale jest
dal tabletki i masc ( dał, he he, niezla cene maja te tabletki icon_evil.gif )

w kazdym razie
juz taka moja uroda icon_wink.gif mam uprawiac jakis sport icon_lol.gif tzn dobrze by bylo ( czyli jedank powinnam sie zapisac na te gimnastyke)
odpoczywac z nogami uniesionymi do gory icon_wink.gif
moze jakies ponczochy przeciwzylakowe?
a i jeszcze moge sobie zrobic ( tzn on może) operacje na te jedna nóżke..300-400zl

czarno to widze icon_evil.gif
Magenta
Peciu, a ja polecam dodatkowo calcium dobesilate przy zwiekszonej przepuszczalnosci naczyniowej. Też to łykałam, 3 razy dzienni podczas posiłku.

Magenta
Pecia
dzieki dziewczyny
na pewno tak tego nie zostawie
burek
Czyżby otrex? Peciu łączę się w żylnych choróbskach. Niestety. icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.