To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alternatywne sposoby walki z chorobą i bólem.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamboo
Witajcie!
Postanowiłam rozpocząć ten wątek, bowiem nie zawsze gdy jesteśmy chore, lub coś nas boli, możemy sobie pozwolić na zażywanie farmaceutyków. Interesuje mnie więc jak w takich przypadkach walczycie z różnymi dolegliwościami.
Mnie na przykład dzisiaj dopadły niesamowite bóle brzucha (oczywiście z wiadomego powodu), w domu nie miałam nic przeciwbólowego, a i pieniędzy na taki luksus też nie było icon_confused.gif , więc przypomniałam sobie stary sposób, z którego korzystałam jeszcze jako studentka, a potem po prostu zapomniałam - zaparzyłam filiżankę suszonej bazylii (łyżeczka ziół na filiżankę wody, zaparzać po przykryciem) - bardzo smaczne i skuteczne icon_biggrin.gif .
Pozdrawiam, Basia.
Marghe
Ja wierzę w czosnek icon_biggrin.gif zajadam w ilosciach hurtowych przy byle przeziębieniu. ale nie wiem czy o coś takiego Ci chodzilo...
M.
Graz
Jeśli chodzi o bóle głowy, teraz w ciąży zdarzają mi sie często - polecam żelową chłodzącą maskę na oczy. Rewelacja! Dostałam ją na urodziny i przyjełam z niedowierzaniem, ale bardzo sobie chwalę. Maski takie są dostępne w sklepach kosmetycznych.

Na bóle menstruacyjne... hm... kiedyś gdy byłam młoda icon_wink.gif jeździłam konno. Zdarzało się że na obozie jeździeckim w gajówce zaszytej w ciemnym borze trudno było o tabletki przeciwbólowe (jeśli ktoś zapomniał, albo mu "wyszły"). O dziwo nawet najbardziej dokuczliwe bóle przechodziły w trakcie jazdy na wierzchowcu. Kto ma możliwość, to polecam. icon_lol.gif Jednak istnieje też domowy sposób - imitacja jazdy konnej. Siadasz sobie na czymś miękkim, najlepiej lekko sprężynującym i poskakujesz - podobnie jak na piłce w czasie porodu. W ten sposób rozluźniają sie po prostu mięśnie... Nie wiem, czy na wszystkich to działa, ale warto spróbować.

Pozdrawiam
Graz
mamboo
Marghe, właśnie dokładnie o to icon_biggrin.gif Czosnek, nalewki, wywary, ziółka i kompresy... czyli wszystko w co lekarze niekoniecznie wierzą, a pomaga icon_cool.gif
Co do czosnku, to bardzo dobrze robi na nadciśnienie - od kiedy moja mama codziennie na śniadanie zjada kanapki z czosnkiem, nie ma już problemów z podwyższonym ciśnieniem.
Pozdrawiam, Basia.
Anuk
To ja się dołączę z rewelacyjnym sposobem leczenia "lejącego" kataru. Wlewamy do miski gorącej wody, ale tak goracej jak tylko można wytrzymać, do tego sypiemy garść soli kuchennej i staramy się wymoczyć = wygrzać w tym stopy. Jak już stopy są czerwone - wyjmujemy, wycieramy szybko ręcznikiem, wcieremy w stopy rozgrzewającą maść, zakładamy ciepłe skarpety i do łóżka pod kołdrę!! Rano albo koniec kataru, albo znaczna poprawa. Uwaga! Nie trzymać stóp aż do wychłodzenia się wody!

Dodatkowo można jeszcze łyknąć czosneczek icon_smile.gif
Anuk
Teraz kolejny babciny sposób leczenia przeziębienia: wyciskamy sok z 1-2 cytryn i wypijamy! Uwaga! Po drugim łyku wydaje się słodki!! icon_smile.gif

DO tego można wrzucić łyżeczkę miodu jak ktos może jeść miód.
Marghe
Na katar - wtykamy sobie do nosa lekko zmiętolone w palcach listki geranium - i tak chodzimy icon_biggrin.gif
Działa.
M.

PS. Cytryna zawsze i wszedzie. NIech żyje cytryna!!!!!!
maggii
Na zapalenie zatok:

INHALACJE !!!

Tradycyjnie miska z goracÄ… wodÄ… + parÄ™ kropli czegoÅ› np. OLBAS
Głowę pod ręcznik i wąhać aż do ostudzenia wody.
3 razy dziennie przez 3 dni i zatoki sÄ… odetkane!

Uwaga osoby z uczuleniem na np. eukaliptus czy inne składniki kropli!!!!!!!!
Beata Białystok
Na przeziębienie proponuję herbatę z miodem i cytryną (najlepiej dużo jednego i drugiego).
Maciejonka
Miód z cytrynką pycha, tylko trzeba pamiętać, że zbyt wysoka temperatura wody zabija właściwości miodu.

Jeżeli chodzi o bóle miesiączkowe, (kiedyś jak jeszcze byłam grzeczną panienką) to pomógł mi kieliszek koniaku. Rozluźnnił mi mięśnie i przeszło. Babcia, która akurat wpadła z wizytą(wizytacją) zrobiła wielkie oczy-jak to ta smarkula bierze sobie sama alkohol?!?
I metoda może nie tak skuteczna ale jakże przyjemna-ręka mojego mężą! Uwielbiałam to, bo on zawsze taki ciepły...
Nie, nie! Nie wkładał mi ręki i nie wyrywał wnętrzności, chociaż nieraz go o to prosiłam, Poprostu kładł mi rękę na brzuszku i przytulał.
Marghe
Alkohol na trawienie
Kawa na ból głowy (cisnieniowy)
Soda na stany zapalne
M.
Anuk
a na bóle głowy spowodowane stanem zapalnym zatok: przykłada się plastry świeżo pokrojonej cebuli, zawija czoło (z tą cebulą) jakimś szalikiem, ściereczką i tak paraduje po mieszkaniu (ewentualnie poleguje w łóżku).

Na przeziębienie dobra jest teztzw. herbata po góralsku czyli gorąca herbata z wódką w proporcjach 1:1., hej!
adzia
1. Na przeziębienie - mikstura mojego męża
Gotujemy mleko, do niego wrzucamy pokrojony w plasterki czosnek i kawałek masła, jeszcze chwilkę gotujemy. Potem, kiedy troszkę przestygnie, dodajemy łyżeczkę miodu i - to wersja dla odważnych icon_wink.gif troszkę spirytusu. Konsumujemy, łącznie z czosnkiem, pod kołderką, potem się w tę kołderkę zawijamy i słodko zasypiamy. Rano jest po katarze, pozostaje nam tylko zmienić pościel icon_wink.gif

2. I panaceum, na wszystko prawie - serio, to leczy wiele dolegliwości, skórnych (liszaje, zajady), gardłowych i nie tylko - propolis, czyli nalewka z kitu pszczelego na spirytusie. nie wiem, czy można toto nabyć w aptekach, na pewno można na bazarku gdzieniegdzie, ja osobiście mam dziadzia pszczelarza. Propolis zmieszany z cukrem jest świetny na ból gardła (paskudny smak - trochę znieczula, więc nie radzę się po tym brać za przyprawianie potraw icon_wink.gif , na zmiany skórne - do smarowania. Trzyma się toto w słoiczku, w miarę ubywania uzupełnia spirytusem.
aluc
na przeziębienie - Alucowa wersja grogu chilli gorąca woda, sok z dwóch cytryn, miód, a w warunkach sprzyjających opilstwo setka wódki - wypić, od kołdrę i jutro człowiek zdrowy

na zaschnęty w środku nos - płynna parafina albo oliwka dla niemowląt

przeciwbólowych nie używam, bo bardziej się boję wstrząsu niż bólu (kiedyś wylądowałam w szpitalu po głupiej pyralginie)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.