To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Płuca i płyn w opłucnej.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cos_cos
Czy któraś z Was wie może czy od zapalenia płuc i oskrzeli może się zebrać płyn w opłucnej?
I jak to siÄ™ objawia?
Nabawiłam się zapalenia płuc i oskrzeli, nie mogę tego wyleczyc, biorę antybiotyki i syropy po ktorych jest mi jeszcze gorzej, cała puchnę, zatrzymuje mi się woda w organizmie. Cholera jasna.
No i lekarka powiedziała, że może mi się zebrać płyn w opłucnej.
Edi Zet :)
Może się zebrać. To wysięk, czyli płyn, ktory pojawia się w wyniku stanu zapalnego szerzącego sie na terenie płuc i opłucnej. Skoro zatrzymujesz płyny, to powinnaś dostawać i leki moczopędne. Być może i nasercowe.
A tak a propos. Takie długotrwające stany zapalne płuc czy opłucnej są sygnałem do diagnozowania gruźlicy. Ponoć ta zbiera już na wschodzi żniwo tylko o 1/4 mniejsze niż AIDS.
cos_cos
A jakie są objawy jak się ten płyn zbierze?
Bedzie to jakos dla mnie odczuwalne?Na razie po prostu ciezko mi sie oddycha i glebsze wdechy sprawiaja bol, czuje ze te pluca nie moga sie rozkurczyc do konca.
Edi Zet :)
CYTAT(Nadia-ru)
A jakie są objawy jak się ten płyn zbierze?
Bedzie to jakos dla mnie odczuwalne?Na razie po prostu ciezko mi sie oddycha i glebsze wdechy sprawiaja bol, czuje ze te pluca nie moga sie rozkurczyc do konca.

Wydaje mi się, że objawem jest głównie duszność i nietolerancja wysiłkowa. Lekarz wypukiem chyba może stwierdzić czy jest płyn w opłucnej czy nie, poza tym fonendoskopem a przede wszystkim zrobić zdjecie RTG. Wiesz, ja sobie to tak wyobrażam, bo w weterynarii jest podobnie icon_smile.gif
O tu znalazlam coÅ›:
https://www.wbc.poznan.pl/Content/2702/ABW....W.html#IDA2FIKD
Przeczytaj sobie dokladnie, tam są objawy płynu w opłucnej.
cos_cos
Dziękuję za pomoc, idę w poniedzialek znowu do lekarki. Zobaczymy co powie... Bolą mnie strasznie te płuca, oj bolą.. No nic, mam nadzieje, ze sie zaden plyn nie zbierze. Jeszcze raz dziekuje icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.