To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co jest z moimi uszami?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Eta
i to wcale nie o słuchu będzie.
Nieprzyjemny to dla mnie temat a nie mam kogo zapytać i wstydzę się głupia
Otóż coś mi ostatnio się sączy z uszu icon_confused.gif to coś ma kolor prawie czekoladowy i przyprawia mnie o wstręt do samej siebie więc szoruję te uszy po kilka razy dziennie i stale są brudne. icon_sad.gif
Nie bolą mnie, więc o co chodzi?
Pani Gruszka
Eta, a moze to to:
CYTAT
4. UCHO Z KLEJEM

WysiÄ™k z ucha – czyli „ucho z klejem”

W  niepowikÅ‚anym zapaleniu ucha Å›rodkowego wydzielina może być Å›luzowa i kleista, bez wysiÄ™ku ropnego. Dlatego wysiÄ™kowe zapalenie ucha Å›rodkowego zwane jest niekiedy „uchem z klejem” „Ucho z klejem”, ze wzglÄ™du na okresowe cofanie siÄ™ choroby i jednoczeÅ›nie skÅ‚onność do nawrotów można uznać, za postać poÅ›redniÄ… pomiÄ™dzy ostrym a przewlekÅ‚ym zapaleniem ucha Å›rodkowego. Szacuje siÄ™, że we wczesnym dzieciÅ„stwie - głównie w wieku 4-7 lat - przechodzi tÄ™ dolegliwość, co 3 dziecko. Spotykamy jÄ… rzadko u starszych dzieci i niekiedy u dorosÅ‚ych. U dorosÅ‚ych przyczynÄ… jest niedrożność trÄ…bki sÅ‚uchowej Å‚Ä…czÄ…cej jamÄ™ bÄ™benkowÄ… z gardÅ‚em.

Co powoduje wysięk?

WÅ›ród czynników sprzyjajÄ…cych powstawaniu wysiÄ™ku wymienia siÄ™ przede wszystkim te, które upoÅ›ledzajÄ… prawidÅ‚owÄ… czynność trÄ…bki sÅ‚uchowej. SÄ… to: przerost migdaÅ‚ka gardÅ‚owego i guzy nosogardÅ‚a, wady twarzoczaszki, w tym rozszczep podniebienia, skrzywienie przegrody nosa, polipy i guzy jamy nosa, nawracajÄ…ce infekcje wirusowe dróg oddechowych i ucha Å›rodkowego,  alergia pokarmowa i wziewna.

I podobno to właśnie nie boli, a czasem cofa się samoistnie i potem wraca...
Eta
Na razie znowu przestalo
Moze i Gruszka masz racje ale jak to spradzwdzic?
Maciejka
Eta, do laryngologa marsz i to szybko!!! Ja się własnie leczę na ucho i wcale nie jest to zabawne. Zwłaszcza, ze póki co mam lekki niedosłuch, ktory ma sie cofnąc. Po serii leczenia antybiotykami, teraz będzie próba leczenia moich zatok, które są jedną z przyczyn zapalenia ucha. Idź sie zbadać. Trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego.
irminka2
SÅ‚uchaj Maciejki, dobrze gada. Do laryngologa biegiem.

Irmina
Eta
Ale mnie nic nie boli icon_confused.gif
Taakie sączenie pojawia się i znika jakos tak bez innych objawów.
Jutro idę do lekarza to przy okazji zapytam o to, ale wiem że do laryngolaga rejstrują u nas conajmniej z 2 miesięcznym wyprzedzeniem, czyli jak teraz się zarejestruje to termin będe miec na grudzień icon_confused.gif
Maciejka
Eta, zaręczam Ci, ze jak Cię już zaboli, to bardzo pożałujesz, że nie poszłaś, kiedy nie bolało! A! jeszcze jedno. Przy zapaleniu ucha staraj się nie moczyć nadmiernie ucha! Ja to wręcz muszę wkładac sobie do ucha wate zamoczoną w parafinie ciekłej. Koniecznie porozmawiaj z lekarzem i nie lekceważ tego tylko dlatego, ze nie boli.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.