To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pooperacyjne pytanie + dopisek grudniowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Dziewczyny, a ja już po operacji przepukliny (nad)pępkowej metodą Mayo i mam pytanie do naszych kochanych Lekarek, bo oczywiście nie zapytałam lekarza wychodząc ze szpitala icon_redface.gif

Operację miałam w piątek, w sobotę mnie wypuścili, wiem, że mam unikać wysiłku przez trzy miesiące i nosić pas pooperacyjny. Ale nie wiem, czy przez najbliższe kilka dni mam leżeć plackiem, czy chodzić, czy może odpoczywać, ale siedząc przed telewizorkiem icon_wink.gif

Słyszałam, że nawroty takich małych przepuklin operowanych metodą Mayo są b. częste i nie chciałabym czegoś zaniedbać. Na zdjęcie szwów idę za tydzień, to się dopytam szczegółowo o rehabilitację i ćwiczenia, ale byłabym wdzięczna o radę na ten najbliższy tydzień.
grzałka
ja nie mam zielonego pojęcia, ale moge się zapytać naszych chirurgów jeśli chcesz
użytkownik usunięty
Będę wdzięczna icon_smile.gif (o ile to nie kłopot).
grzałka
ok, ale to dopiero ok. 14.00
grzałka
nie leżeć, tylko normalna aktywność, bez schylania, podnoszenia itp szaleństw
użytkownik usunięty
Grzalka, jesteś wielka! Bardzo Ci dziękuję icon_smile.gif
Potwora
Moja babcia jest po takiej operacji. W żadnym wypadku nie leżec plackiem! Normalnie chodzić, wykonywać niemęczące czynności ale nie dźwigać nic!!!
użytkownik usunięty
No to ja z kolejnym pytaniem.

Mam nieziemskiego pietra, bo planowałam po operacji odczekać co najmniej rok z kolejną ciążą, a tu mamy Niespodziankę Bożonarodzeniową icon_smile.gif Oczywiście mam wizję tego, że szew nad pępkiem mi się rozejdzie.
Czy to jest w ogóle możliwe? Czy mogę temu jakoś zapobiegać (oczywiście nie ma już mowy o zapobieganiu ciąży icon_wink.gif )? Czy powinnam jakoś wzmacniać mięśnie? Jestem lekko spanikowana...
malinowa i Malina
Paka GRATULACJE!!!!!!!!
ulcik
Wow Paka gratulacje !!!

u.
zoadka
rozejsć sie raczej nie powinno, ale moja znajoma jak zaszła w ciaże po 8 miesiacach po cesarce to ginka zaproponowała jej teraz by również zrobili jej cc..Może i w Twoim przypadku wskazana byłaby cesarka????
Oczywiscie również serdecznie gratuluje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.