To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Usuwanie znamion (pieprzyków)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kerka
Witam!
Czy któraś z Was usuwała sobie kiedyś znamiona? Ja jestem właśnie umówiona na ten zabieg w prywatnym gabinecie chirurgicznym za kilka dni. Trochę się jednak boję, nie bólu, sama nie wiem czego icon_sad.gif Muszę je sobie usunąć (3 szt.) bo mi przeszkadzają.
Czy macie jakieś doświadczenia na ten temat? Usuwać - nie usuwać?
katkasia
Ja swoje znamię usuwałam, bo było podejrzane.

Czy byłaś na konsultacji u dermatologa, który oglądał znamiona dermatoskopem?
Warto usunąć znamiona chirurgicznie, żeby potem wycinki można było poddać badaniom histopatologicznym.
Nie bój się icon_smile.gif
kerka
Byłam oczywiście na konsultacji u pani dermatolog w przychodni państwowej. Powiedziała mi, że mogę sobie oczywiście te znamiona usunąć (prywatnie) ale co do dermatoskopu to nie wiem czy Ona w ogóle wie jak to wygląda wink.gif Oglądała mnie z "bezpiecznej" odległości, chyba żeby nie złamać sobie swoich dłuuugich, czerwonych pazurów wink.gif
aronka
Usuwać. Tym bardziej, jeśli przeszkadzają. Ja jedno usunęłam pod biustem, bo mi się już naderwało od stanika. icon_redface.gif To był dosyć krótki zabieg. Chirurg wyciął pieprzyka razem z kawałeczkiem skóry wokół niego, do zbadania. Bezboleśnie absolutnie. icon_smile.gif
Natomiast miałam też wypalane włókniaki na szyi i to bolało jak diabli. Poza tym było nieprzyjemne nawet ze względu na zapach palonej skóry. icon_confused.gif Ale trzeba było to zrobić, bo też przeszkadzały. Często zahaczały mi się np. takie cieniutkie niteczki od swetrów i bolało. icon_sad.gif

Jeśli czeka Cię zabieg wycięcia, to się w ogóle nie bój, naprawdę.
W trakcie to nawet sobie żartowałam z panem doktorem. wink.gif
domi
Ja miałam usuwane 2 znamiona klika lat temu. Niestety byłam zmuszona bo zahaczałam nimi o ubrania i czasem zdarzało sie naderwanie i krwawienie. miałam na plecach na wysokości zapięcia od stanika i paska od spodni. Nic nie bolało chociaż lekarz mocował sie żeby mi je wyciąć icon_wink.gif . Wtedy pierwszy raz usłyszałam, ze jestem gruboskórna icon_wink.gif icon_lol.gif . Jedyną wadą jest to, ze zostały mi blizny a nie miało by prawie śladu icon_rolleyes.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.