To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prolaktyna-w ktorym dc?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

alanis
Cześć dziewczyny w związku z moimi problemami z wydłużającymi sie cyklami odwiedziłam gina i zalecił mi zrobienie Prolaktyny, która przy moim TSH może byc nadal podwyższona ale na smierć zapomniałam w którym dniu cyklu nalezy to badanie zrobić i nijak nie moge się doszukać, znalazłam dwie opcje:
1. PRL 5-10 dc
2. PRL 20-25 dc

ratunku, bo już sama nie wiem... icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz
Bo prolaktynę bada się w różnych dniach cyklu, w zależności od powodu.

Nie mam pojęcia, jak w Twoim przypadku. Ja na przykład miałam badaną prolaktynę (przy w miarę regularnych cyklach) między 23-25 dniem cyklu.
Najbezpieczniej by było, gdybyś jednak zadzwoniła do swojego lekarza i poprosiła o przypomnienie, kiedy powinnaś wykonać badanie.
alanis
Ja muszę zbadac prolaktynę własnie z powodu nieregularnych cyklów, wyczytałam już dzisiaj jeszcze inną opcję że to ponoć nie ma znaczenia który dc byleby robic ja na czczo, wiecie coś na ten temat?please... icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz
Mnie rzeczywiście kazano robić na czczo.
Nieee, no... chyba dzień cyklu jednak jest ważny? Inaczej lekarz nie kazałby Ci robić w konkretnym okresie.
W moim przypadku dokładnie określił, w którym dc mam sie udać na badanie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.