To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergia czy coÅ› innego?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamaJakuba
Mój mały niby jest alergik. Co jakiś czas pojawiają mu się czerwone, szorstkie plamy na zgjęciach kolan. Powoli wprowadzamy nowe produkty. Co najdziwniejsze zmiany pojawiają się nie po wprowadzeniu nowego produktu tylko wtedy gdy je "bezpieczne" produkty (tzn tak nam się wydaje).
Jak miał 6 miesięcy miał zmiany na buzi, pleckach, brzuszku (powodem był chyba banan) lekarka przepisał maść elocom i taką robianą z witaminami i wtedy pomogła. Natomiast teraz nie skutkowały te maści. Dopiero pomógł Triderm. A lekarka przepisała go nam nie na uczulenie tylko na liszaja którego mały miał pod obojczykiem.

No i teraz powiedzcie mi czy to jest alergia czy może jakieś zmiany liszajowe?
Jeszcze napisze wam że wydawało mi sie że ma uczulenie na chleb albo na drożdże w chlebie bo gdy go zjadł (2 razy) to za każdym razem wyskakiwały te zmiany a teraz mały był chory wymiotował i nie chcial jeść nic a chlebek jadł i nie ma zmian (ale smarowałam tridermem)
No i co wy o tym myślicie???????
Klucha
maść triderm ma szerokie spektrum działania, p/grzybiczne, p/bakteryjne
oraz steryd.
Jest stosowany na zmiany alergiczne gdy dochodzi do zakażenia bakteriami, np. po rozdrapaniu

Co do zmian liszajcowych są różne przyczyny, np.
LISZAJ POKRZYWKOWY
odmiana pokrzywki; uporczywa, nawracająca choroba alergiczna skóry, występująca gł. u dzieci; pojawia się jako reakcja na czynniki pokarmowe (jaja, białko mleka), a także na alergeny zewn. (kurz, pierze); objawy: liczne grudki z pęcherzykiem lub strupkiem na szczycie (gł. na kończynach, na bocznych częściach brzucha, na pośladkach, czasem na twarzy), które powodują świąd o różnym nasileniu.

przerabiałam na dziecku zmiany alergiczne w ktore wdało sie zakażenie bakteryjne i nie było za ciekawie, wręcz fatalnie.

Co do zmian alergicznych - skórnych, moją po jednym wysypuje natychmiast, po innych za jakiś czas - reakcje opóźnione lub musi uzbierać się odpowiednia ilość alergenów w organiźmie.
mamaJakuba
Czyli nie wiadomo na co malec uczulony. Ja nie jestem w stanie znaleźć tego dziadoskiego alergenu. Juz mi ręce opadaja. Już się pocieszyłam że to nie uczulenie a tu masz. Ale mały nie miał tych uczuleń rozdrapanych ani nie wydaje mi sie żeby były czymś zabakteryjnione.
Klucha
jedyny sposób jaki znam i jaki stosowałam podejrzewajac pewne produkty to ich eliminacja, odczekanie ok. miesiaca i ponowne wprowadzanie pojedyńczo przez jakiś czas.
Po niektórych alergenach zmiany na skórze schodziły ponad miesiac u mojej... zależy jakie nasilenie i czy silnie swedziało.
Poza tym musisz brać jeszcze pod uwagę coś takiego jak alergie krzyżowe, czyli jabłko + pylki brzozy w sezonie.

Co do masci sterydowych byłabym ostrożna w stosowaniu, zwłaszcza u małych dzieci. Ja wiem że nie którzy lekarze przepisują je jak witaminy icon_sad.gif.
Sama w swojej apteczce je mam, ale stosuję w ostateczności.

a ten triderm to o którym pisałaś w pierwszym poście to stosowałaś na zmiany czy tak na wszelki wypadek, profilaktycznie?? bo czytałam pare razy ostatni akapit twojego postu ale nie mogę się doczytać icon_wink.gif
mamaJakuba
tridermem smarowałam zmiany. Najgorsze jest to, że on jadając ciągle to samo dostaje uczulenie i uczulenie mu schodzi nie odstawiając zadnego produktu i smarując maścią witaminową (robioną). A te maści sterydowe używam w ostateczności. A tridermem smarawołam dosłownie 3 dni po dwa razy dziennie i zmiany momentalnie poschodziły a po elocomie nie chciały (chociaż wcześniej jak miał uczulenie chyba na banana to elocom skutkował). Dzisiaj pod nózkami posmarowałam mu dermobazą ale narazie nie ma zadnych zmian. (pewnie zaraz sie pojawią)

Klucha
jeżeli to na tle alergicznym musisz brać pod uwagę nie tylko pokarm, ale też proszki, płyne do płukania, mydła lub nawet to co jest w powietrzu - kurz.
mamaJakuba
no to chyba że uczula go coś czego nie widzę może kurz proszek od maleńkiego taki sam, kąpiemy w oilatum płynów szamponów i innych kosmetyków nie używamy. może kot albo pies? Już sama nie wiem.
maultier
Możliwe. Takie zmiany są również reakcją alergiczna na sierśc zwięrząt.
mamaJakuba
no to zobaczymy odseparujemy kota i psa
Wielkie dzięki dziewczyny za pomoc
Ladybird
Jak się skończyła sprawa tajemniczych liszajów? Pytam, bo jestem na tym samym etapie z moim 7miesięcznym synkiem. Lista podejrzanych podobna: psy, kot... Będę wdzięczna za odpowiedź icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.