To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak liczne sÄ… grupy przedszkolne?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

eSKa
Byłam dziś na zebraniu w przedszkolu, w poniedziałek czeka nas debiut, mój trzylatek idzie doprzedszkola!!!!!Wszystko na razie mi sie podoba i odpowiada, bardzo miłe panie i wykwalifikowane itd, oprócz jednej rzeczy a mianowicie, byłam w dużym szoku jak dziś dowiedziałam sie że grupa mojego synka liczy 30 dzieci!!!!!!!Uważam że to stanowczo za dużo, a jak jest u Was?Może wszędzie są tak liczne grupy? icon_biggrin.gif
anonimowy
U mnie jest 27 dzieci, chociaż w ramowym statucie przedszkoli stoi, że grupa powinna liczyć maksymalnie 25 dzieci.

Też mnie to przeraża.

Paulina
sandraw
a u nas 15 dzieci, ale możliwe że połączą grupy 3 i 4- latków. Ponoć i tak nigdy nie było więcej niż 20 dzieci.
My też debiutujemy w poniedziałek, trzymajcie kciuki!
monixa
u mojej córci (5lat) też są grupy po 30 dzieci do tego 2 panie przedszkolanki i jedna pani do pomocy. Na początku byłam przerażona icon_eek.gif , ale kilka razy "podglądałam" panie przy pracy i bardzo dobrze sobie radziły icon_smile.gif a Oliwia jest zachwycona przedszkolem i grupą (to będzie jej drugi rok w przedszkolu) i już się nie może doczekać 1 września icon_biggrin.gif
zebra
U mojego synka będzie 17-19 osób w grupie. Długo szukałam takiego przedszkola. Na szczęście znalazłam. Nie odważyłabym sie posłać go do 30 osobowej grupy. Na pewno nie w wieku 3 lat.

Pozdrawiam
cola
W zerówce, do której chodzi Marek jest 20 dzieci. W młodszych grupach też było koło 20. To prawda, lepiej gdy jest mniejsza grupa, szczególnie u 3-latków.
Pozdrawiam.
Ali
W przedszkolu, do którego chodzą moje dzieci są bardzo liczne grupy, na liście 3-latków zapisanych jest aż 35 dzieci! Byłam w szoku! Pani co prawda uspakajała mnie, mówiąc, że nigdy nie zgłaszają się wszystkie zapisane dzieci, a po pierwszym miesiącu zawsze niektórzy rodzice rezygnują. Może rzeczywiście grupa będzie mniejsza, mam nadzieję, że tak. Niestety, nie miałam wyboru, nie stać mnie na prywatne przedszkole. Poza tym w każdej grupie są dwie panie i jakoś sobie z tak liczną grupą radzą. Starsza córka chodzi do zerówki, (w zeszłym roku chodziła do 5-latków), lubi przedszkole, świetnie się czuje w dużej grupie (też ok. 30). Jednak uważam, że grupy 3-latków powinny być zdecydowanie mniejsze.
amania
U Marysi było w maluchach 20 zapisanych dzieci, z czego rzadko zjawiał się komplet. Teraz (w średniakach) jest chyba podobnie.
30 to zdecydowanie za dużo. Nawet jeśli są dwie panie.
sdw
U nas, poczawszy od maluchów a skonczywszy na zerówce, jest po 30 dzieci. Panie dwie i jedna do pomocy, z tym, ze nauczycielki zmieniaja sie w południe, wiec zawsze z dziecmi jest jedna i pani do pomocy. Rzadko sie jednak zdarza komplet maluchów. Najczesciej jest ich około 18, a w sezonie chorobowym nawte po 10 cioro.
Misi
U nas 15 dzieci. Sa to grupy mieszane. Tzn. sa male dzieci i duze. Do przedszkola sie tu chodzi od 3 latek do 6-sciu.
mamjuz
doniosły mi Ursynowianki ze u nich 25-27 w jednej grupie

u nas na razie chodzi 10 Skazańców
na liście jest 19, dwóch sie juz wypisało

doświadczone przedszkolanki szacują, ze "nasza"grupa nie będzie liczniejsza niż 15 Bidulków

i tyle

monik
anax
Szymka grupa liczy dwadziescia osób.ale uważam że i tak jest zaduzo bo przedzszkole mieści się w bloku i mają pokój 5x4
mamadwojki
25 osob i 3 panie
komplet jest rzadko, a w sezonie chorobowym bywa 10-12 dzieci
Monisia
U nas w zerówce jest 33 dzieci i jedna pani icon_eek.gif

Rok temu w przedszkolnej grupie było 28 dzieci ale i 2 panie.

Ukłony więc i podziw mój wielki dla tej jednej jedynej pani w tym roku icon_exclaim.gif
Beata Białystok
Grupa Agatki liczy 25 dzieci, ona dojdzie od listopada jako 26.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.