To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

USG pęcherza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Psi
Czy ktoś poradzi jak się przygotować do usg pęcherza moczowego?
Ile należy wypić i jak długo przed badaniem?
m4rusia
Musisz mieć pełen pęcherz aby móc dobrze wykonać badanie. Nie opróżniaj pęcherza ani nie cewnikuj się dopóki badanie się nie zakończy. Unikaj napoi gazowanych, aby zbierające sie gazy nie zmniejszyły wyrazistości obrazu. Jeśli często zdarza ci się odczuwać objawy autonomicznej dysrefleksji nie dopuść do przepełnienia pęcherza moczowego do momentu powstania symptomów, nawet jeśli oznacza to opróżnienie pęcherza przed wyjściem z domu.
źródło

Znalazłam jeszcze coś takiego :

Sposób przygotowania do badania:

1.Dzień przed badaniem:

* dieta lekkostrawna, z wyłączeniem jarzyn, owoców, ciemnego pieczywa
* u osób ze znaczną nadwagą Espumisan 3 x 2 kapsułki lub Ceolat (2x2 tabl.). Preparat ma na celu usunięcie powietrza z przewodu pokarmowego, które stanowi przeszkodę dla ultradźwięków.

2-6 godzin przed badaniem:

* nie przyjmować pokarmów
* nie palić tytoniu
* nie żuć gumy

2-3 godziny przed badaniem:

* wypić 1-1,5 litra wody niegazowanej i nie oddawać moczu

źródło

Off topic - Psi - nasze emblematy doskonale się uzupełniają, nie? Mój kotek wygląda jakby zobaczył Twoją żyrafę icon_wink.gif
aronka
CYTAT(martucha96)
Off topic - Psi - nasze emblematy doskonale siÄ™ uzupeÅ‚niajÄ…, nie? Mój kotek wyglÄ…da jakby zobaczyÅ‚ TwojÄ… żyrafÄ™  :wink:


Martucha, przylazłam tu z "pięknej mamy", znowu trafiam na Ciebie i znowu się uchichrałam. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Psi, sorry za OT. icon_wink.gif
Psi
Martucha dzięki wielkie za pomoc icon_smile.gif

Ciężko stwierdzić czy Twój kot reaguje tak na moją żyrafę, czy moja zyrafa na Twojego kota...ale coś jest na rzeczy icon_wink.gif
m4rusia
Psi, wszystko w porzÄ…dku na tym USG ?

P.S. - OT Jednak to mój kot na Twoją żyrafkę tak reaguje. Zauważ że zawsze gdy najpierw Twoja puszcza oczko to dopiero potem mój robi zdziwioną minę (albo kurcze piszemy posty w nieodpowiedniej kolejnośći wink.gif )
Psi
Usg ok...a z żyrafą i kotem to może i racja wink.gif icon_cool.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.