To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ile przytyłyście w ciazy??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
annahw
Jak narazie (35 tydzień) przybyło mi ok 10 kg.
Moja znajoma przytyła w ciąży 28 kg, dzidzia ma teraz 2 miesiące, a ona zrzuciła juz 20 kg, więc nie ma się czym martwić icon_smile.gif
fama83
we wtorek byłam u lekarza i pobiłam swój rekord:2 kg w tydzień!!!!!!.
trochę mnie to wyprowadziło z równowagi. to wszystko przez ta pogodę!!! chodzę spuchnięta jak balon, a nogi mam jak słonica!!
Gremi
a ja mam pytanie - co robic aby nie tyc tak bardzo?? Wiem ze najlepsza jest zasada NZT (nie zryj tyle) ale w ciazy ona jakby nie obowiazuje. Staram sie unikac slodyczy ale rosne w zastraszajacym tempie (1,4kg na tydzien) Do konca mam jeszcze 3 miesiace wiec boje sie ze przekrocze 30 kg. Chcialabym cos z tym zrobic ale co?? Rower raczej odpad, biegi tez ale moze sa jakies cwiczenia ktore mozna wykonywac. Sama nie wiem juz co robic
Martka26
ktos_ja - mniej jedzenia niestety nie zawsze przekłada się na mniej kilogramów. Jak nie miałam apetytu i przestrzegałam diety cukrzycowej to tyłam po mniej więcej 1,5 kg na 2 tygodnie, a jak się objadałam słodyczami, lodami itp. to przybywało mi po 2kg. Dosyć mała różnica jak na tak odmienny sposób żywienia

Ja na razie mam 16 kg na plusie, z czego połowa przybyła mi w ostatnie 2 miesiące.
Gremi
Martka - no wlasnie. Dlatego ja chcialabym zrobic "cos" aby spowolnic to tycie ale jak widac niewiele jest mozliwosci.
ewon
Witam!ja w pierwszej ciazy przytylam 12kilo:) a teraz niestety schudlam 3kilo 13.gif a jestem w 6tyg ale mam nadzieje,ze to sie zmieni,raz jem duzo a raz nie moge nic zjesc bo mnie zatyka cos i wszystko jest bleeeee
Martka26
CYTAT(ktos_ja @ czw, 19 lip 2007 - 15:56) *
Martka - no wlasnie. Dlatego ja chcialabym zrobic "cos" aby spowolnic to tycie ale jak widac niewiele jest mozliwosci.


Rozmawiałam o tym z położną podczas ostatniej wizyty. Ona twierdzi, że natura tak to ukształtowała, że organizm dązy do zgromadzenia odpowiedniej ilości zapasów na okres karmienia. U niektórych kobiet tem mechanizm działa silniej u niektórych już prawie zanikł. Ponieważ ja byłam bardzo chuda przed ciażą to teraz co zjem to mi się odkłada i nie ma sposobu żeby temu przeciwdziałać. Pocieszyła mnie, że kobiety które w ten sposób tyją szybko chudną karmiąc piersią.
justapl
o to ja przytyła chyba ze 20 kilo w pierwszej ciązy z 54 na 74 przed porodem , zaraz po porodzie 10 kg spadlo a potem schudłam do 50 , w drugiej ciaży z 15 i tak po dwóch ciążach waze 64 , i gdybym wazyła 60 była bym zadowolona 03.gif

Gremi
CYTAT(Martka26 @ sob, 21 lip 2007 - 11:01) *
Rozmawiałam o tym z położną podczas ostatniej wizyty. Ona twierdzi, że natura tak to ukształtowała, że organizm dązy do zgromadzenia odpowiedniej ilości zapasów na okres karmienia. U niektórych kobiet tem mechanizm działa silniej u niektórych już prawie zanikł. Ponieważ ja byłam bardzo chuda przed ciażą to teraz co zjem to mi się odkłada i nie ma sposobu żeby temu przeciwdziałać. Pocieszyła mnie, że kobiety które w ten sposób tyją szybko chudną karmiąc piersią.


Jejka - obys miala racje. Ja tez bylam dosc szczupla a teraz tyje strasznie szybko. Aby ta zasada twoje poloznej byla prawdziwa 03.gif
alimama
ktos ja ja w pierwszej ciązy przytyłam 20 kilo, i szybko zrzuciła, teraz przytyłam 10-12, i 3 tyg po porodzie mam nadal 3-5 do przodu
jadłam wszystko na co miałam ochotę nie ograniczyłam się
julka
WITAM JA NA PLUS DOLICZYŁAM 28KG PO 9 DNIACH PO PORODZIE -18. Z RESZTĄ WALCZĘ NADAL. DODAM ZE TO JUŻ 8 TYDZIEŃ PO PORODZIE.
netty5
no a ja jestem w 4 mies. i ciagle chudne (blizniaki) od poczatku ciazy schudlam juz 7 kg. i moj gin nic sobie z tego nie robi i nie komentuje. czy ktoras z was tez tak miala? fakt ze wyniki narazie w normie ale zastanawiam sie kiedy w koncu przybiore troche na wadze bo boje sie ze dzieciatka beda za male i cos w koncu sie zlego stanie.
Tuni
netty a jaką miałas wagę przed ciążą?
Ptasia
do 33tc 12kg ale jak na ilosci które pożeram to i tak uważam że nie przytyłam wiele, dlatego też wydaje mi sie że każda kobieta inaczej reaguje na ciążę i inaczej tyje. Nie należę do chudzin, nie odmawaim sobie słodyczy ani niczego a jednak nie przytyłam 20 kg czy wiecej. Mysle ze to organizm sam tym steruje i diety i wyzeczenia nic tu nie dadzą.
A o odchudzaniu bedziemy myśleć po porodzie 06.gif
artemizja
A ja się ważyłam w poniedziałek, czyli miałam skończone 30 tygodni, i przytyłam już 15 kg. Jak zaszłam w ciążę, to ważyłam 68 kg, a teraz mam 83 kg. Nie martwię się tym, niczego sobie nie odmawiam. Mam nadzieję, że wszystko (a może więcej 08.gif ) zrzucę jak urodzę.
netty5
CYTAT(netty5 @ czw, 26 lip 2007 - 16:30) *
no a ja jestem w 4 mies. i ciagle chudne (blizniaki) od poczatku ciazy schudlam juz 7 kg. i moj gin nic sobie z tego nie robi i nie komentuje. czy ktoras z was tez tak miala? fakt ze wyniki narazie w normie ale zastanawiam sie kiedy w koncu przybiore troche na wadze bo boje sie ze dzieciatka beda za male i cos w koncu sie zlego stanie.

no przed ciaza wazylam 65kg. a teraz 58kg. jestem szczuplutka i mieszcze sie w stare ulubione spodnie. ale to chyba nie dobrze?
myszowata
netty ispbiście w ciążach tyje a nie chudnę (a może szkoda icon_smile.gif ), ale... moja przyjacióła urodziła ostatnio synka. Otóż ta pannica przytyła w czasie całej ciąży od wagi wyjściowej całe 2,4 kg icon_smile.gif (na początku bardzo chudła i potem ledwie nadrobiła swoją wagę). Mały urodzony zdrowiutki z wagą ponad 3kg (choć niemal miesiąc przed terminem), tylko ona bidula po tej ciąży waży nie całe 45kg (zawsze była szprota ale teraz już chyba znika). Tak więc nie jesteś sama icon_smile.gif Ona też wyniki miała całą ciążę oki, więc się nie denerwuj icon_smile.gif
mamarzena
netty ja wpierwszej ciąży od poczatku przybierałam na wadze a teraz juz koniec 5 m-ca a ja schudłam 4 kg i tez mam wyniki dobre, moja pani dokt. stwierdziła ze moze za mało jem było w tym troszke prawdy bo przez mdłosci nie mogłam patrzec na jedzenie a lodówke omijałam szerokim łukiem dopiero teraz pomału wraca mi apetyt. ty tez jestes narazie na początku masz dobre wyniki poczekaj wiec jeszcze troszke a napewno zacznie ci przybywac icon_razz.gif
Małgosia.K
W pierwszej ciąży przytyłam 15 kg. A teraz na razie - 2 kg, ale później to nadrobię. 03.gif 08.gif
MONIA B
mnie moja waga zalamuje +28kg

ciekawe jak to zrzuce nie wiem w czym bede chodzic

w 1 ciazy 24
w 2 ciazy 26 makabra
Sylwia1983
no więc mogę podac ostateczny wynik 08.gif

przytyłam 18 kg 29.gif

ale w ciągu miesiąca już zgubiłam 14 03.gif czekam az zniknie reszta 06.gif
MoniZ
a ja w ciazy przytylam 18kg i po pieciu dniach zeszlo mi 7kg wiec narazie nie jest zle 03.gif
madziatl
CYTAT(ktos_ja @ czw, 19 lip 2007 - 17:13) *
a ja mam pytanie - co robic aby nie tyc tak bardzo?? Wiem ze najlepsza jest zasada NZT (nie zryj tyle) ale w ciazy ona jakby nie obowiazuje. Staram sie unikac slodyczy ale rosne w zastraszajacym tempie (1,4kg na tydzien) Do konca mam jeszcze 3 miesiace wiec boje sie ze przekrocze 30 kg. Chcialabym cos z tym zrobic ale co?? Rower raczej odpad, biegi tez ale moze sa jakies cwiczenia ktore mozna wykonywac. Sama nie wiem juz co robic


Plywaj jak masz okazje i mozesz, duzo spaceruj i jezeli mozesz cwicz: tu masz rozne cwiczenia na dolegliwosci i przygotowujace cialo do porodu, ale to zawsze ruch wiec mozesz zalatwic 3w1
https://www.maluchy.pl/gimnastyka/
mnie osobiscie cwiczenia pomagaja na bole plecow i poleckam je kazdemu, kto cierpi ta niewygode w ciazy, ale jak juz wspomnialam to jest ruch i jezeli nie mozesz ograniczyc jedzenia to staraj sie ruszac w miare mozliwosci jak najwiecej 08.gif
a co do jedzenia, to jedz wszystkiego po troche nie tylko slodkie i kaloryczne, dobre za orzechy, orzeszki, migdaly, ect ... sa duzo zdrowsze niz wiekszosc zapychaczy a zjamuja i rece i buzie 08.gif , owoce, ryby ect.
Powodzenia
asiaad2
Jutro zaczynam 26 tydzień a dzisiejsza waga wskazuje + 8 kg 03.gif
Agulka 333
A ja będąc w szpitalu przez 1,5 tygodnia schudłam 2 kg 08.gif Więc narazie mam 7 kg na plusie. Ciekawe jak szybko to nadrobie hi hi hi
agata26
Ja w ciąży przytyłam 19 kg!!!!! I naprawdę czułam się taaaka duża.
agaa.
Cześć dziewczyny.
Ja za 3 dni zacznę 17 tydzień a przytyłam dopiero 3 kg (dopiero a może już??)
Mój lekarz mówi że jest dobrze więc musi ta być
agaa.
Napiszcie proszę która jeszcze tyle przytyła jak była na początku 5 miesiąca - 3 kg




Ewelina2310
Agga ja tak miałam, a teraz mam juz 8 kg na plusie. Waga nagle skoczyła do góry po 22 tygodniu.
Ammm
agaa22 - dokladnie to nie pamietam, ale wydaje mi sie w 17 tygodniu nie mialam jeszcze 3 kg, albo cos kolo tego.
Nie porownuj sie do innych, to nie ma sensu.
artemizja
A ja w 33 tygodniu mam ponad 17 kg na plusie. Nie przeszkadza mi to wcale i jakaś wielka też się nie czuję.
alusia27
A ja na dziś mam termin, była na wizycie i waga wskazuje, że dokładnie 12 kilo mi przybyło przez te 40 tygodni.
Ale liczę na to, że po porodzie zrzucę więcej niż 12, bo przed ciążą przytyłam z jakieś 5 kilo.
Damy radę icon_smile.gif
netty5
a ja nadal stoje w miejscu a przeciez brzuch mi juz urosl no i dwoje dzieci w nim siedzi. Tak jak schudlam na poczatku to tak mi juz zostalo.Wiec ja moge tylko podac ile mam na minusie: 8 kg.
Zuzka80
Ja przytyłam 24kilo. Po porodzie zeszło mi książkowe 12. Potem 5 kilo w czasie karmienia. Po zaprzestaniu karmienia przytyłam 3kilo i tym sposobem jestem 10 na plusie. No i mówi się trudno żyje się dalej.
netty5
No wkoncu przybylo mi 2 kg. Po jednym na kazda fasolke.
madziatl
CYTAT(Zuzka80 @ czw, 09 sie 2007 - 22:56) *
Ja przytyłam 24kilo. Po porodzie zeszło mi książkowe 12. Potem 5 kilo w czasie karmienia. Po zaprzestaniu karmienia przytyłam 3kilo i tym sposobem jestem 10 na plusie. No i mówi się trudno żyje się dalej.


A to ksiazkowo traci sie przy porodzie 12 kg 23.gif ... myslalam, ze jakies 6-8 kg, ale jak tak, to extra
myszowata
No po poprzednim spadło mi jakieś 8 kg chyba właśnie icon_smile.gif Co nie zmieniało faktu, że jeszcze 13,5kg musiałam zgubić 32.gif
Teraz tyję dużo wolniej - skończone 25tygodni i + 3,5kg jak na razie icon_smile.gif
ewetka
O matko. Po pierwszym dziecku pryz porodzie zjechało mi 12 kg- sama w szoku byłam. Przy drugim przytyłam mniej i po porodzie ważyłam tylko- 3 kg mniej 23.gif. Generalnie dużo wolniej mi waga spadał i do figury swojej nie doszłam icon_sad.gif Az sie boję co będzie teraz. Przytyłam 12 kg- ciekawe ile mi zostanie 29.gif
shira
aga ja zaczęłam 17 tydzień. ważę 68.9kg a przed ciążą 65,5.
przez 3 tygodnie od wizyty u gina przybyło mi ponad 2kg. 23.gif
Mam nadzieję ze za kolejne 3 tygodnie znowu tak nie będzie.......
wolałabym nie tyć tak szybko....
asiaad2
Jutro zaczynam 28 tydzień, kolejny kg na plusie to juz 9 21.gif
Dzaga
ja w 34 tc mam 13 +
chociaż teraz to już więcej po tych urlopowych żarełkach 08.gif

ale żeby być jakaś wielka to nie jestem....
MadzikD
A ja jak na koniec 15 tygodnia mam 1,5-2 kg na plusie. Czy to dużo??? Jak sądzicie?
Niestety nie należę do szczupłych bo zaczęłam z wagą 75 kg na 164 cm wzrostu. No i mam tendencję do tycia. Całe życie walczę ze zbędnymi kilogramami icon_sad.gif
madziatl
CYTAT(MadzikD @ pon, 20 sie 2007 - 14:48) *
A ja jak na koniec 15 tygodnia mam 1,5-2 kg na plusie. Czy to dużo??? Jak sądzicie?
Niestety nie należę do szczupłych bo zaczęłam z wagą 75 kg na 164 cm wzrostu. No i mam tendencję do tycia. Całe życie walczę ze zbędnymi kilogramami icon_sad.gif

madziatl
CYTAT(MadzikD @ pon, 20 sie 2007 - 14:48) *
A ja jak na koniec 15 tygodnia mam 1,5-2 kg na plusie. Czy to dużo??? Jak sądzicie?
Niestety nie należę do szczupłych bo zaczęłam z wagą 75 kg na 164 cm wzrostu. No i mam tendencję do tycia. Całe życie walczę ze zbędnymi kilogramami icon_sad.gif


Jak na 4-ty miesiac ciazy to bardzo niewiele ... ale teraz wlasnie nadchodzi okres kiedy tyje sie wiecej, bo I trymestr to niewiele kilogramow dodatkowych na ogol, wiec oby tak dalej 08.gif
shira
19 tydzień i 4kg na plusie.... 29.gif 08.gif
kasiula_poznan
przeterminowana o 4 dni +15kg
asiaad2
30 tydzień = 11 kg 03.gif kurcze a miałam nadzieje nie przekroczyć 70 ale chyba sie nie uda 08.gif
szantrapa
76 kilo ważę. A startowałam z 58 21.gif . I 110 w obwodzie. 21.gif
Gremi
no to idziemy leb w leb. Ja w 32tc mam +12 i 100 cm w pasie
szantrapa
Ktos_ja Ty wg usg to jestes październikówka icon_biggrin.gif

Ciekawe kiedy urodzimy...icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.