To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zapalenie piersi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sara2006
mam pytanie do was dziewczyny !!!!
jak wyglada zapalenie piersi ????????????
prosze odpiszcie teraz bo to jest dla mnie bardzo ważne !!!!!!!!!
Gosia:)
Nigdy nie miałam,ale z tego co opowiadały koleżanki to jest bardzo dotkliwy ból w piersiach, promieniuje na ręce. Wysoka temperatura.
w skrajnych przypadkach nie bardzo siÄ™ kontaktuje.
uulka
cyc jest czerwony,kłucia, ból moze być temperatura,

ja przeżyłam dwa razy i zawsze kończyło się wizytą u lekarza i antybiotykiam no niestety....... icon_redface.gif icon_redface.gif icon_cry.gif
martynka1
Ja miałam takie objawy: piersi czerwone obrzmiałe, bolesne, gorączka. Ale moja znajoma położna poleciła mi okłady z lisci kapusty tzn. liscie kapusty włozyc do lodówki na ok 30 min, po wyjeciu "stłuc" lekko tłuczkiem do miesa i przykładać do piersi, gdy liście bedą ciepłe - zmienić na kolejne chłodne. A pozatym chyba najbardziej pomogło mi ściąganie pokarmu laktatorem.
Gaja
Duży ból piersi, prawie nie mogłam jej dotknąć bez wycia icon_rolleyes.gif plus gorączka.
Pomogły: liście kapusty plus częstsze dostawianie małego (mimo mega bólu). Obyło się bez antybiotyku. Przechodziłam dwa razy.
Mariena
Zgadza się, potworny ból przy próbie dotknięcia, nie mówiąc już o przypadkowym np. kopnięciu maluszka w t bolącą pierś - umierasz z bólu... I pierś robi się wielka, nabrzmiala i twarda jak kamień w miejscu zastoju.
U mnie pomoglo częste przystawianie do bolącej piersi w różnych pozycjach, żeby dziecko moglo lepiej ściągnąć pokarm z różnych stron gruczolu. Np. klęczlam nad leżącą córeczką karmiąc ją tak, że nad oczami miala mój brzuch. Ale pomagalo. I laktator, jak boli a dziecko śpi, np w nocy. Trzeba na to szybko reagować, bo zaniedbanie grozi ropniem gruczolu, nacinaniem i takimi różnymi raczej nieprzyjemnymi konsekwencjami.
alusiaa
I natychmiast ściągać zastoje- masowac,choc boli ,masowac i ściągać..niezastąpiona w tym byla moja mama icon_biggrin.gif
ale przeszlam i karmilam dalej icon_biggrin.gif
basiaewa
Tak jak radzi martynka - skuteczne ! Przeszłam to również. Moja położna pozwoliła mi na piramidon w czopkach, bo byłam w malignie. I przystawiać(mimo bólu) jak najczęściej maleństwo. I masować, masować, masować ! Karmiłam Igę wyłącznie piersią do kończ 10 mies. Trzymaj się !
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.