To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Åšwiniaki i chomiki...nasze perypetie.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Sel
Chodzi mi o gryzonie (myszy, chomiki, świnki..), ptaszki (kanarki, papugi...)-Madzia chciałaby zwierzaka, który pożyje dłużej niż nasza Malinka. Myszy, szczury i chomiki- wiem, że żyją w przybliżeniu ok. 2 lata. Nie przychodzą mi do głowy na razie inne z małych zwierząt-może jakieś nam polecicie?
asdfghjklzxcvbnm
Ja mam prosiaki. Jednego dostałam do adopcji, drugi przybył jako towarzysz (świnki lubią żyć w kupie).
Czytałam, że do 8 lat.
Ale na forum o świnkach dowiedziałam się, że raczej ok. 4-6...
Psi
Szynszyle żyją nawet do 20 lat i są bardzo kontaktowymi zwierzętami icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(Psi)
Szynszyle żyją nawet do 20 lat i są bardzo kontaktowymi zwierzętami icon_wink.gif

właśnie myślałam o szynszylu, ale podobno straszni niszczyciele (kable, meble itp.)- ma ktoś?
Sel
CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(Psi)
Szynszyle żyją nawet do 20 lat i są bardzo kontaktowymi zwierzętami wink.gif

właśnie myślałam o szynszylu, ale podobno straszni niszczyciele (kable, meble itp.)- ma ktoś?

Chyba każde z gryzoni puszczone samopas załatwi Ci kable i inne sprzęty-ja pamiętam, że nawet nasz królik pogryzł mi kable do tego stopnia, że kiedyś wyglądajac przez okno, dotknęlam bosą stopą tego kabla przy ścianie i prąd mnie popieścił. wink.gif
Zastanawiałam się właśnie nad świnką, a teraz faktycznie myślę o szynszylu-ile kosztuje szynszyl w zoologicznym? Orientujecie się tak plus minus?
Mika
my mamy świnie -też czytałam,że dość długo żyją
mamy dwie-są baaardzo kontaktowe-szczególnie jeśli chodzi o jedzenie icon_lol.gif
Sel
CYTAT(Mika)
my mamy świnie -też czytałam,że dość długo żyją
mamy dwie-sÄ… baaardzo kontaktowe-szczególnie jeÅ›li chodzi o jedzenie  :lol:

Razem mieszkają? Rozmnażasz je?
Mika
na allegro szynszyle są w cenie 100zł więc w zoologicznym pewnie ok 120-150
Mika
CYTAT(czarna_żmija)
CYTAT(Mika)
my mamy świnie -też czytałam,że dość długo żyją
mamy dwie-sÄ… baaardzo kontaktowe-szczególnie jeÅ›li chodzi o jedzenie  :lol:

Razem mieszkają? Rozmnażasz je?


razem
nie rozmnażam,bo to dwie kobity -->tu ważna rzecz -samce ZNACZĄ teren,dość intensywnie wink.gif

gdyby była para to miałabym mioty co 3 miesiące icon_lol.gif
Sel
CYTAT(Mika)
razem
nie rozmnażam,bo to dwie kobity -->tu ważna rzecz -samce ZNACZÄ„ teren,dość intensywnie  :wink:  

gdyby byÅ‚a para to miaÅ‚abym mioty co 3 miesiÄ…ce  :lol:

Czyli mogą dwie samice być ze sobą?
Pamietam, ze szczury, czy chomiki nie powinno się razem trzymać-bo walczą ze soba.
asdfghjklzxcvbnm
tą samąpłeć trzeba mieć, bo inaczej będzie miot za miotem, a potem to już każda z każdą kazirodzczo icon_wink.gif
Można wysterylizować też...

Ja mam 2 samce. Ten drugi musial byc dokupiony malenki, żeby duży go zaakceptowal.

Pewnie tez by gryzly wszystko co popadnie- ale mam panele i nie chcą po nich chodzić.

Wypuszczam je na wybieg na kocu- wtedy jest zabawa niezła.
asdfghjklzxcvbnm
no, czasem im siÄ™ zdarzy, ale rzadko (w kwestii zaznaczenia)

świniak jest naprawdę przyjazny icon_smile.gif

aaa i może być tylko ze świniakami, a nie np z chomikiem, bo słabo broni swojej racji i potrafi zostać steroryzowany
Sel
Świnki-dwie w dodatku-potrzebują pewnie sporej przestrzeni-mam na myśli duże akwarium...
Mika
CYTAT(czarna_żmija)
Czyli mogą dwie samice być ze sobą?.


mogą być
ja brałam drugą (młodszą) w odstępie miesiąca ale i tak musiały się trochę wykłócić o terytorium -druga,mniejsza zapanowała nad większą i starszą icon_lol.gif
"walki" na piski i gruchanie był może z tydzień -wcześniej trzymałam je przez kilka dni oddzielnie,sukcesywnie zbliżając klatki do siebie

za to teraz można paść ze śmiechu jak jedna za drugą jak na sznurku biegają icon_lol.gif
Sel
A jakby wziąć dwie od razu z zoologicznego-one tak pieknie sie tulą-czasami z Madzia oglądamy je w sklepie-moze nie walczyłyby wtedy ze sobą na początku? Jak myślicie? Żadna nie miałaby prawa czuć się ważniejsza-ja tak psychologicznie chcę je podejść hahaha! icon_lol.gif
Mika
CYTAT(czarna_żmija)
Świnki-dwie w dodatku-potrzebują pewnie sporej przestrzeni-mam na myśli duże akwarium...


u nas klatka jakieÅ› 120cm na 60 wystarcza wink.gif

szynszyl też musi mieć sporą,w dodatku musisz w nią wsadzić jakiś pojemnik z piaskiem żeby mógł się w nim "kąpać" wink.gif
Sel
CYTAT(Mika)
CYTAT(czarna_żmija)
Świnki-dwie w dodatku-potrzebują pewnie sporej przestrzeni-mam na myśli duże akwarium...


u nas klatka jakieÅ› 120cm na 60 wystarcza icon_wink.gif

szynszyl też musi mieć sporą,w dodatku musisz w nią wsadzić jakiś pojemnik z piaskiem żeby mógł się w nim "kąpać" icon_wink.gif

Hehe no muszę Magdę zapytac czy jest gotowa oddac pół swojego pokoju. icon_lol.gif
Mika
CYTAT(czarna_żmija)
A jakby wziąć dwie od razu z zoologicznego-one tak pieknie sie tulą-czasami z Madzia oglądamy je w sklepie-moze nie walczyłyby wtedy ze sobą na początku? Jak myślicie? Żadna nie miałaby prawa czuć się ważniejsza-ja tak psychologicznie chcę je podejść hahaha! icon_lol.gif


to dobry pomysł
często te co są razem to jeden miot więc byłyby siostrami icon_wink.gif
asdfghjklzxcvbnm
w akwarium lepiej świnek nie trzymac...
Sel
No to może kupimy dwa świniaki-no i będę musiała kupić dużą klatkę...Musze pozagladać w zoologicznym jakie to koszty.
asdfghjklzxcvbnm
klatki są o wiele wiele tańsze na allegro

Sama niedawno szukałam i cena w sklepie mnie powaliła (2 razy tyle)

Domek zrobiłam sama.

Świnki też można brać z hodowli (mam parę stronek)
Jednak moja jest ze zklepu osiedlowego (20 zł)

Na allegro też czasami oddają prośki- np za 1 zł.
Mika
ja swoją dużą klatkę kupilam na allegro za jakieś 110zł
Sel
Przyznam się Wam szczerze, że nigdy nic nie kupiłam na allegro-jakos nie mam zaufania...
Psi
Szynszyle można kupić za 50 zł na SGGW (mają hodowlę i niestety muszą sprzedać połowę zwierząt, bo gościnnie gnieźdżą się na wydziale weterynarii). Są tam do kupienia Szynszyle w różnym wieku, od maluteńkich do trochę starszych, no i różne charaktery mają wink.gif
Jak na gryzonie są fajne i kontaktowe (miałam szczura, chomika, świnkę morską rozetkową i jedynie świnka im dorównywała. Szczur i chomik to nie to samo) wink.gif

A najfajniejsze są psy wink.gif Małe psy długo żyją icon_lol.gif wink.gif
Pecia
żmijko, sprawcie sobie żółwia, te to dopiero dłuuuugo żyją icon_wink.gif icon_lol.gif
Sel
Psi-pieska już kiedyś miałyśmy, w naszej sytuacji zwierzak, z którym trzeba wychodzić na spacery-a przede wszystkim przebywać z nim w domu -nie wchodzi niestety w grę. Już to przerabiałam-piesek samotny w domu to najgorsze co może być-wolę, żeby był w innym domu. wink.gif

Ciocia Pecia-przez ułamek sekundy wink.gif myślałam o żółwiu-ale przegrał ze świniakami-jeden z bardzo ważnych argumentów icon_biggrin.gif - świnki można głaskać icon_lol.gif -cóż w końcu to nie ja oddaję swoje pół pokoju.... icon_biggrin.gif
asdfghjklzxcvbnm
https://www.swinki-kasi.de/Web%20Pl/mioty.html

super sa te TEXEL- jak owieczki.

Ja mam rozetkę i zwykłą gładkowłosą.
Nie mam pojęcia ile by mogła kosztować taka z hodowli. Ale kiedyś chciałabym mieć taką owieczkę...
Mika
my mamy taką -tylko całą szarą



i takÄ… -z czarnym



wink.gif


że aż tyle rodzajów jest to nie wiedziałam
długo szukałam swoich,ale łyse rozwaliły mnie na łopatki icon_lol.gif
asdfghjklzxcvbnm
Super sÄ…!

A łyse rzeczywiście cudaczne. Ale teraz to i łysy pies jest i kot...

Zdaje się, że czarna_żmija została namówiona prośka. Ja namawiam do dwóch od razu.

Aaaaa i taki wieprzyk jest całkiem spory. Już myślałam, że mój Gutek to jakaś specjalna ogromna rasa- ale nie, jest w sam raz.

Gutek teraz leży na dachu, a Edgar siedzi w chałupce...
Mika
Selcia-jeśli stanie na prosiaku to masz tu świnkowe forum wink.gif
Mika
i jeszcze wszystkie prosiakowerasy i umaszczenia
do wyboru,do koloru icon_wink.gif
Psi
Kurcze, one sÄ… niesamowite icon_smile.gif
Szczególnie te Texel. Nie miałam pojęcia, że w Polsce jest tyle hodowli rasowych świnek icon_smile.gif

Jedno mnie zastanawia...jak duże są te Wasze prosiaki?
Wyczytałam na stronie jednej z hodowli, że waga urodzeniowa wynosiła około 100 gram icon_eek.gif Toż to giganty muszą być później...mój pies ważył 150 gram przy urodzeniu wink.gif
A.L.
Sel bierz swinie bez wahania. Dla dziecka to idealne zwierzatko i zyje sporo. Ostatnio nawet wyczytalam, ze krolik miniaturka nie jest polecany dla dzieci, za to swinka jak najbardziej.
My mamy Franka (dziewczynke hehe) i jest super! Lazi za nami jak pies, chrumka na nasz widok, lize nas po twarzy.Jest bardzo kontaktowny(a) i towarzyski(a) .Nie niszczy nic w domu ( to akurat chyba wyjatek) daje sie przytulac i calowac. Nigdy jeszcze nie nasikal(a) na nas albo na koc, jak chce siku to sie kreci i pomrukuje, wiec wsadamy go(ja) do klatki na sikanie.
Kupy czasem robi za to- prawdziwy z niej swiniak icon_lol.gif
Ogolnie polecam i to baaaaaaaaardzo.
Mika
CYTAT(Psi)
Jedno mnie zastanawia...jak duże są te Wasze prosiaki?
Wyczytałam na stronie jednej z hodowli, że waga urodzeniowa wynosiła około 100 gram icon_eek.gif Toż to giganty muszą być później...mój pies ważył 150 gram przy urodzeniu wink.gif


mogą ważyć 1-1,5kg wink.gif i mają jakieś 20-25cm
długowłose wyglądają na większe i dłuższe wink.gif
Psi
Wszystkie mają mniej więcej takie same rozmiary? icon_smile.gif Czy to zależy od rasy?
Nie jest źle, już miałam widmo 6 kilowej świnki, pseudo-owcy brnącej po mieszkaniu icon_wink.gif
Sel
Uśmiałyśmy się z Madzią oglądając rózne rasy świniaków. icon_biggrin.gif A łyse nas rozwaliły! icon_lol.gif icon_lol.gif Wszystkie słodkie są-już obie mamy wielka ochotę lecieć do zoologicznego wink.gif -ale musimy się wstrzymać jeszcze miesiąc. wink.gif
Sel
A teraz obejrzałyśmy jeszcze Miki link...hehe...te długowłose kojarzą nam się z "wujkiem Cosiem" z Rodziny Adamsów... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pecia
nie, no padlam, nie wiedzialam ,ze jest tyle gatunkow świnek icon_eek.gif icon_razz.gif

niektore wygladaja jak peruki icon_lol.gif





Mika, wstaw zdjecia swoich
Mika
Pecia-moja Frytka wyglÄ…da jak brudny mop icon_lol.gif

zdjęcia jutro im zrobię
chyba że znajdę jakieś w kompie jak były małe
Pecia
trzeba bylo ja MOPik nazwac icon_lol.gif


a z tymi świnkami to mozna sie jakos dogadac, czy tylko w klatce siedza ? wink.gif
Mika
CYTAT(Ciocia Pecia)
trzeba bylo ja MOPik nazwac  :lol:


a z tymi Å›winkami to mozna sie jakos dogadac, czy tylko w klatce siedza ?  :wink:


musiałaby być MOPika -ale to za bardzo przypominałoby moje imię,a nie chciałabym być do niej porównywana icon_lol.gif

ooo prosiaki są bardzo kontaktowe -najlepiej reagują na żarcie icon_twisted.gif
jak tylko ja albo Olka podchodzimy do klatki piszczą niemiłosiernie
ciepłą porą reagują na Olę wchodzącą na górę garażem-wiedzą,że z tej strony zawsze przychodzi świeża trawa
porą zimową piszczą jak tylko usłyszą szelest reklamówki-wyznacznik idącego siana icon_lol.gif
jak tylko którykolwiek domownik idzie w stronę klatki biedną na powitanie
asdfghjklzxcvbnm
hehe a piszczeć potrafią naprawdę głośno

moje rano stoją na łapkach i szarpia pręty zębami jak tylko usłyszą, że ktoś już wstał

A pewnie, że sa kontaktowe. Chociaż przyznam, że ten pierwszy był sam parę miesięcy i szybko się do mnie przyzwyczaił. Jak leżymy na tapczanie- chodzi po mnie, liże, zasypia. Gdy pojawił się towzrysz- więcej czasu spędzają ze sobą (gonią po tapczanie, gadają itp).
Ten drugi boi siÄ™ mnie jeszcze. Wchodzi na mnie tylko jak starszy go poprowadzi.

Na tym forum, do którego Mika dała link jest dużo fajnych rad. Są też zdjęcia domostw świnkowych. Ludzie czasami takie cuda budują icon_eek.gif
Ludek
Są jeszcze koszatniczki. Ale nie wiem o nich poza tym, że są i widziałam dla nich żarcie w hurtowni icon_lol.gif .
asdfghjklzxcvbnm
Moja koleżanka na studiach miała szynszyla icon_smile.gif
Nie przesądzam losu icon_wink.gif innych gryzoni. Pewnie koszatniczka czy królik też jest super. Tylko nigdy nie miałam innych.
Wklejam zdjęcia moich świnek. W porównaniu z tymi ze stronki są prosiakiam- kundlami bądź zwykłymi dachowcami.






Mika
Super prosiaczki icon_biggrin.gif
Twoje żrą to wapno? moje mają w poważaniu icon_rolleyes.gif
Sel
Malina też żarła wapno ochoczo. icon_wink.gif
Świetne są Cirrostratus Twoje świniaki! icon_biggrin.gif
Widzę, że masz domek zrobiony-rozumiem, że dobrze, żeby swiniak taki miał-ale pewnie ogranicza przestrzeń w klatce...?
Mika
Sel -moje miały,już nie mają bo zeżarły icon_twisted.gif więc zabrałam i są bez
Wcześniej obie się upychały,ale jak podrosły domek zaczął "chodzić" z nimi,młodsza bez pardonu wykopała Frytkę z chałupy na co ta druga w złości wskakiwała na dach i ... sikała Niuni na głowę icon_lol.gif
Sel
CYTAT(Mika)
Sel -moje miaÅ‚y,już nie majÄ… bo zeżarÅ‚y  :twisted: wiÄ™c zabraÅ‚am i sÄ… bez
WczeÅ›niej obie siÄ™ upychaÅ‚y,ale jak podrosÅ‚y domek  zaczÄ…Å‚ "chodzić" z nimi,mÅ‚odsza bez pardonu wykopaÅ‚a FrytkÄ™ z chaÅ‚upy na co ta druga w zÅ‚oÅ›ci wskakiwaÅ‚a na dach i ... sikaÅ‚a Niuni na gÅ‚owÄ™  :lol:

Hehe...a z czego ten domek był, że go zeżarły?
Ja nigdy gryzoniom domku nie wstawiałam-własnie ze względu na mąłą przestrzeń w klatce/akwarium.
Mika
domek był drewniany icon_twisted.gif
przechlapały sobie u mnie tym bardziej,że gryzły jedynie porą późnowieczorową lub nocną doprowadzając mnie do obłędu icon_twisted.gif
Sel
CYTAT(Mika)
domek byÅ‚ drewniany icon_twisted.gif  
przechlapaÅ‚y sobie u mnie tym bardziej,że gryzÅ‚y jedynie porÄ… późnowieczorowÄ… lub nocnÄ… doprowadzajÄ…c mnie do obÅ‚Ä™du  :twisted:

Wszystkie gryzonie to sowy icon_lol.gif Malina zawsze w nocy szalała-ja podziwiałam Magdę jak ona mogła spać z tym zwierzakiem w pokoju. Czasami, gdy spałam z nią-Malina lądowała w kuchni, albo łazience-ja nie mogłam znieść tego hałasu! icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.