To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ksiązki dla 5letnich facetów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiaT
Co czytają Wasze dzieci? Ja własnie jestem w kropce, co im kupić/wypożyczyc, żeby było ciekawe, trochę z obrazkami, takie na ich poziomie? Przeglądam księgarnie internetowe i znalazłam pokemony, stuart, potwory i spolka, ten cudowny prosiaczek/klapouchy/puchatek, wielka podroz (nemo to mała rybka)...... bob budowniczy i ktos tam, cos tam..... a gdzie są książki??? Będę wdzięczna za tytuły czegoś sensownego icon_wink.gif (z wyjątkiem muminków, bo ja ich nie trawię icon_wink.gif )
aluc
encyklopedia https://www.merlin.com.pl/frontend/towar/40...401457#fullinfo - hit absolutny
Kajko i Kokosz - reprinty starych komiksów
Małpka Fiki-Miki i Przygody Koziołka Matołka Makuszyńskiego
agabr
Asia ostatnie hity Jedrka
_blondynka w dzungli (leci juz drugi raz)Beaty Pawlikowskiej
- Bajki o smkach i rycerzch Natalii Usenko
-Legendy rycerskie Ewa Nowacka
-Archeologia dla najmlodszych
Agnieszka AZJ
Kopiuję moją wypowiedź z tego watku
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=16915

Ja w zasadzie do Cydorki, ale mieści się to w temacie watku, więc nie tworzę nowego...

Po naszej wczorajszej rozmowie na temat "książek z dużą ilością tekstu, ale żeby miały tez sporo obrazków" przyjrzałam pod tym kątem półki u dziewczyn. Oprócz tego, o czym mówiłysmy czyli "Pafnucego" i "Lasu Pafnucego" Chmielewskiej (razem lektura na dobry miesiąc , a obrazków sporo i bardzo realistyczne) i "Karolci" (to nasze wydanie ma ilustracje Anny Zyndwalewicz i Artura Łobosia) znalazłam jeszcze:
"Rumcajsa", "Cypiska" i "Hankę" V.Ctvrtka - pierwsze dwa wyszły jakieś 8-10 lat temu, na "Hankę" juz straciłam nadzieję i nagle sie pokazała całkiem niedawno. Język taki jak w kreskówkach - poczatkowo może być dla dziecka trudny, ale potem wciąga.
"Kocie sprawki" Bożeny Kaniewskiej Pakuły
książki z serii "z zebrą" wyd. Ezop - m.in. "Bajkę o szczęściu" i "Moje nie moje" o których pisałam na blogu oraz "Sen, który odszedł" Onichimowskiej, "Zielonego wędrowca" Bardijewskiej i "Królewnę w koronie" Letki

Na koniec z pewną obawą zostawiłam książki ksiądza Malińskiego - nie wiem jak się macie do Kościoła, a w dodatku autor zrobił się kontrowersyjny . Bajeczki "O diabełku który odważył się śmiać" i "O aniołku, który chciał nawrócić piekło" mają mnóstwo uroku (b. lubię styl księdza M.) i piekne ilustracje Anny Kaszuby Dębskiej.

"W głębokim, ciemnym lesie" Paula Maara moze być jeszcze za trudne - ja to oceniam na poziom zerówki. Obrazki są na każdej stronie ale małe i czarnobiałe
asiaT
CYTAT(aluc)
encyklopedia https://www.merlin.com.pl/frontend/towar/40...401457#fullinfo - hit absolutny
Kajko i Kokosz - reprinty starych komiksów
Małpka Fiki-Miki i Przygody Koziołka Matołka Makuszyńskiego

no tak, Koziolka już znamy, Kajka i Kokosza przerabiamy, chyba rzeczywiscie podrukuje kolejne części icon_biggrin.gif

co do tych rycerzy, chyba poszukam icon_wink.gif

dzięki, dziewczyny.
malinowa i Malina
U nas hitem są wierszyki Małgorzaty Strzałkowskiej.
https://www.mediarodzina.com.pl/autor/72/st...%82gorzata.html
Meganka.
Ja czytam baśnie Andersena, wracamy do serii Franklina. Szymek lubi przerózne encyklopedie dla dzieci. Super jest tez seria: Ciekawe dlaczego? Tu jest spory wybór. Np. Dlaczego telefon dzwoni i inne pytania na temat komunikacji, Burczy mi w brzuchu i inne pytania na temat ciała.
Czytamy książeczki Janoscha, Opowieści z Doliny Muminków, Biblię dla najmłodszych.
Korzystamy z biblioteczek znajomych, biblioteki publicznej i swoich zasobów.
aluc
ooo właśnie - o Janoschu zapomniałam icon_biggrin.gif to wspólnie z Olafem mają czytane

ks. Maliński - Maks stwierdził, że jest nudny icon_confused.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(aluc)
ks. Maliński - Maks stwierdził, że jest nudny  :?


Julka to samo twierdzi o Janoschu wink.gif
marghe.
Pytanko : czemu rozrózniać lektury dla facetów i dla dziewczynek? icon_smile.gif
Asiu, w wątku, do którego AgnieszkaAzj podała link jest masa propozycji[/code]
Meganka.
U nas np. Alicja w krainie czarów nie przypadła do gustu, czy też Pocahontas. Szymon bajek o królewnach i dziewczynach nie lubi wink.gif
marghe.
Maganko w tym wątku są głównie lektury "bezpłciowe" icon_wink.gif
Meganka.
No i większośc z nich czytaliśmy. Córka mojej koleżanki nie bardzo jest zainteresowana franklinem, chłopiec jednak łatwiej odnajdzie we franklinie siebie. Dla dziewczynek jest bodajże seria o Martynce icon_rolleyes.gif
Dor
U nas prym wiodą ksiąki Grzegorza Kasdepke:
Detektyw Poytywka
Nowe kłopoty Detektywa Poytywki
Co to znaczy ... część 1 i 2
Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci
i wszelkiego rodzaju encyklopedie
aluc
CYTAT(Agnieszka AZJ)
CYTAT(aluc)
ks. Maliński - Maks stwierdził, że jest nudny  :?


Julka to samo twierdzi o Janoschu icon_wink.gif


ale Julka ponad dwa lata starsza icon_smile.gif Janosch Maksia jeszcze kręci i zaczyna kręcić Olafa

a brat niemęża (nieszwagier? icon_lol.gif) właśnie przywiózł nam stertę starych komiksów z K&K i innych

BTW, nie znoszę czytania na głos komiksów icon_mrgreen.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(aluc)
ale Julka ponad dwa lata starsza icon_smile.gif Janosch Maksia jeszcze kręci i zaczyna kręcić Olafa

a brat niemęża (nieszwagier? icon_lol.gif) właśnie przywiózł nam stertę starych komiksów z K&K i innych

BTW, nie znoszę czytania na głos komiksów icon_mrgreen.gif


Dwa lata temu mówiła to samo icon_wink.gif icon_lol.gif De gustibus itd. icon_wink.gif Nie ma książki, która podobała by się wszystkim, co więcej - nie ma książki, która podobała by sie tak samo wszystkim moim dziewczynom.

Komiksy z Kajkiem i Kokoszem kupowałam współcześnie dla Ani, Zosi jakoś nie ruszyły. Ostatnio widzialam jeszcze Jonka, Jonkę i Kleksa i przypomniały mi się dawne czasy "Świata młodych".
Na głos komiksów nie czytam z zasady - też nie znoszę icon_twisted.gif

P.S.
Brat niemęża to zdecydowanie nieszwagier. Szwagrem byłby niebrat niemęża icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Graz
namietnie zawsze i wszędzie ksiązki z okienkami - teraz sa bardziej dla Wojtka, ale Szymek nie może im sie oprzeć.

Poza tym wszystko o zwierzętach, encyklopedie zwierząt wszelakie, dla dzieci tez, ale przede wszystkim takie zwykłe encyklopedie i leksykony. Wojtus przy tym korzysta mimo woli, ostatnio sie np. dowiedział, że "Sanica żubra też ma rogi" icon_wink.gif

SZymkowi (5,5)
Pippi bardzo sie podobała
Narnia
Karolcia (dwie części)
powrót do Pana Kuleczki
janosh
aluc
heh, to prawda icon_biggrin.gif teraz z Olafem katujemy Tuwima i Olafa ulubione wierszyki są zupełnie inne niż Maksiowe - Maksio poważał wyłącznie Grzesia kłamczucha i Zosię Samosię, a Olaf wielbi Dyzia marzyciela (bo o jedzeniu icon_lol.gif)
Villi
Poza atlasami owadów, dinozaurów, gadów i płazów, tudzież atlasu nieba wg NASA icon_wink.gif Michowi podobało sie bardzo:
Lew, Czarownica i Stara Szafa
Hobbit
Ronja (o dziwo!)
Podejrzewam ze będą mu się podobali bracia Lwie serce, ale najpierw musi nauczyć się sam czytać, bo matka bez szlochu gwałtownego przez to nie przebrnie icon_wink.gif

Do tego wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej. I Baśnie Narodów Związku Radzieckiego. Znalazłam w pudle z domu rodzinnego, pięknie wydane z bogatymi ilustracjami i mały jak dorwał to oddać nie chciał... no i czytamy icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(*Meganka*)
No i większośc z nich czytaliśmy. Córka mojej koleżanki nie bardzo jest zainteresowana franklinem, chłopiec jednak łatwiej odnajdzie we franklinie siebie. Dla dziewczynek jest bodajże seria o Martynce icon_rolleyes.gif


Blee. icon_biggrin.gif
moja Gaba kocha Franklina

Naprawdę nie warto przypisywac konkretnej ksiązki konkretnej płci icon_smile.gif
grzałka
Ania też lubi Franklina. Lubi też A. Lindgred, Martynkami nie gardzi, księgę potworów tez ceni. Nie mówić już o encyklopediach Larousse'a. I Księgach Skokowskiego. Koziołka Matołka i Małpkę Fiki-Miki przerobiliśmy już jakiś czas temu.

Jedyny zauważalny wpływ płci na dobór lektur widzę na jednej książce- mamy taka kartonową książeczkę pt "Cysterna Tomka" - chłopaki ją kochają, Ania ignorowała.
mama_do_kwadratu
Detektyw Pozytywka 1 i 2 (Kasdepke fajny jest)
encyklopedie "Jak" "Dlaczego" i inne Larousse
Skokowskiego "Księgi"
obecnie "Encyklopedia psów rasowych" icon_wink.gif
seria Co i Jak
Lindgren (nie wszystko- genialna jest pierwsza część Karlssona z dachu)
Janosch średnio
Wiersze Chotomskiej (uwielbiam sama)
i inne icon_wink.gif
marghe.
Wyjdzie na to , że
a. nudna jestem
b. czepiam się

ale czemu ta dyskusja nie toczy sie w wątku podanym przez Agnieszkę?
Jaco
Barbara Gawryluk: "Kaktus dobry pies" i "Kaktus szukaj"
Sven Nordqvist : "Kiedy mały Findus się zgubił" i "Tort urodzinowy"

I ta nowa seria muminków:

https://www.merlin.com.pl/frontend/towar/475258

Wprawdzie to nie są muminki oryginalne ale ja jestem urzeczona łatwoscią czytania, pieknymi ilustracjami i tym jak ta książeczka wciąga. Baaardzo nam się podobały.
e_Ena
U nas Kasdepke też bardzo się podobał (Kuba i Buba). Teraz czytamy Mikołajka i Tomka bardzo bawi ta książka, chichocze, rechocze, niektóre akapity muszę czytać po kilka razy, a potem opowiada mi: Mamo a pamiętasz jak Mikołajek..... i znowu śmiech icon_rolleyes.gif Nie wiem czy innym dzieciom też tak podoba się ta książka, ale my będziemy szukać dalszych części.
cydorka
CYTAT(Jaco)
Sven Nordqvist : "Kiedy mały Findus się zgubił" i "Tort urodzinowy"

o tak to Janecki uwielbia....................
cyd
sylwuś
Mój 4 letni synek słucha najchętniej boba budowniczego i Franklina oczywiście. icon_biggrin.gif
Danale
CYTAT(Villi)
Baśnie Narodów Związku Radzieckiego. Znalazłam w pudle z domu rodzinnego, pięknie wydane z bogatymi ilustracjami i mały jak dorwał to oddać nie chciał... no i czytamy icon_wink.gif



Czy to to??

https://www.allegro.pl/item143990112_basnie..._baszkirii.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.