To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przepuklina

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
dzis podczas zupelne blahych badan kontrolnych (med. pracy) lekarz zauwazyl, ze mam przepukline. gdzie mam se teraz kierowac?, do chirurga? czy potrzebne jest skerowane? czy zawsze konczy se to operacja? bylam to diagnoza zaskoczona-ne boli mnie brzuch, mam wypiety ale myslalam, ze to po porodzie.
Kasia&Hania
Najlepiej idź do rodzinnego, on powinien dać ci skierowanie do chirurga. Chirurg zleci badania lub określi jaka przepuklina jest duża. Czy jest to p. brzuszna , pępkowa, czy inna? Operacyjnie przepuklinę sie usuwa, ale bywa i tak, że sama się wchłania. To zależy od wielkości. Chirurdzy zazwyczaj traktują przepuklinę, nie jako zabieg operacyjny lecz kosmetyczny (operacja przeważnie nie jest skomplikowana). Zależy czy p. jest uwięźnięta czy nie i takie tam inne.
Najlepiej idź do chirurga, on Ci wszystko wytłumaczy. Czasem przepuklinę się po prostu ma jak pasożyta lub jak kto woli przyjaciela icon_wink.gif Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.